arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Torba Zarf A3

Torba Zarf A3

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Zarflar herhangi bir evrakın, (fatura,davetiye,antetli kağıt, fiyat teklifi) gibi ürünlerin içindeki evrak görünmeden muhatabına ulaşmasını sağlayan ürünlerdir. Zarflar, içine belge, fatura, duyuru, mektup, davetiye veya küçük numunelerin konulduğu, ağzı yapışkanlı veya içe geçmeli olarak üretilebilen matbaa ürünleridir. Zarflar gerek iş hayatında gerekse günlük hayatta sıklıkla kullanılır. İçine konulan evrakın veya davetiyenin tahrip olmasını, zarar görmesini engelleyen zarflar aynı zamanda kurumsal ürünlerdir. Sektörel olarak baskılı zarflar üretilebilmektedir ve zarf üzerinde firmaya ait bilgiler ve kurumun logosu gibi bir takım baskılar yapıldığında zarf kurumsal bir kimlik kazanır. Kurumsal kimliğin önemli bir parçası olan firma zarfları, resmi ve kurumsal yazışmalarınızı, müşterilerinize vereceğiniz çeşitli evraklarınızı, faturalarınızı, içine koyarak kullanabileceğiniz zarflardır. Bu Kurumsal zarflar firmanızın dış dünyaya yansıyan yüzüdür. Bu nedenle reklam niteliğide kazanırlar ve aynı zamanda firmanın kurumsallığını ve profesyonelliğini yansıtırlar. Firmanız için bastırmak istediğiniz torba zarflar için, kurumsal kimliğinizle uyumlu bir zarf tasarlamanız daha profesyonel bir imaj oluşturmanıza yardımcı olur.

 

Zarfların birçok farklı kullanım şekli vardır. Sadece firmaların değil, bireysel kullanıcıların da sıklıkla ihtiyaç duyduğu bir kırtasiye malzemesi olarak işlevini sürdürüyor. Kurumsal olarak kullanılmayacak zarf baskılarında düz baskılar tercih edilebilir. Şirket içinde olduğu kadar şirket dışında da dolaşım potansiyeli olan, müşterilere, tedarikçilere ya da üçüncü şahıslara iletilecek belgelerin taşıyıcısı olan torba zarflar, dayanıklı yapılarıyla önemli evrakların yıpranmadan ve kıvrılmadan teslim edilmesini sağlar. Evrakların taşınması ve teslim edilmesi için kullanılan torba zarflar aynı zamanda evrak depolamak içinde en uygun zarflardır. Farklı ebatlardaki evrakların bir arada tutulup taşınmasını kolaylaştıran torba zarf baskılar, bir firmanın her zaman ihtiyaç duyduğu ürünler arasındadır. A3, A4 ve A5 gibi farklı boyutları bulunan torba zarfları, hem dosyalamada hem de evrak kargolarken kullanabilir.

 

Kurumsal olarak zarf baskısı düşünüyorsanız eğer zarf tasarımından en büyük verimi almak için tasarımda bazı noktalara dikkat etmeniz faydalı olacaktır:

 

 • Torba Zarfta, firmanın logosuna ve iletişim bilgilerine yer vermek, akılda kalıcı olmayı ve potansiyel müşterilere daha kolay ulaşma imkan sağlar. Torba zarf üzerine bastırılacak bilgiler arasında markanın\firmanın adı, logosu ve iletişim bilgileri eksiksiz ve güncel haliyle yer almalıdır.
 • Tasarımın hazırlanırken baskıya uygun formatta çalışmaya özen göstermelidir. tasarım olarak hazır şablonlardan da yararlanılabilir. Zarf üzerine bastırmak istenilen özel bir tasarım varsa çok renkli ve göz alıcı olmamasına, marka imajını destekler nitelikte olmasına özen gösterilmelidir. Baskı renk sayısını belirlerken firmanın logosunda kullanılan renk sayısı dikkate alınmalıdır.

 • Zarflarda sadece tek yüze baskı yapılabilmektedir . Arka yüzüne ve kulak kısmına baskı yapılamamaktadır. Tasarım aşamasında yer verilecek bileşenlerin zarf üzerinde orantılı yer kaplamasına ve kenardan belirli boşlukların bırakılmış olmasına dikkat edilmelidir.

 • Zarf üzerinde yer verilecek bilgiler için kullanılacak yazı tiplerinin marka kimliği ile uyumlu olmasına ve yazıların rahatlıkla okunabilir olmasına dikkat etmek gerekir.

 

 

Zarf Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Basılacak zarf adedi

Zarf baskının ölçüsü (A3, A4, A5- her ebatta fiyat farkı oluşmaktadır.)

Zarf üretiminde kullanılacak kâğıt türü

Kullanılacak kâğıt gramajı

Baskı seçeneği (Zemin baskılı\ zemin baskısız)

Renk Seçeneği (Tek renk\ dört renk)

 

Torba zarflar çok fazla kullanılmasından dolayı düşük maliyette fazla zarfa sahip olmak amacı güdülse de yapısı gereği kurumsal kimlik materyalleri arasında değerlendirilmektedir. Bu nedenle kurumsal bir zarf sahibi olmak istiyorsanız kaliteden ödün vermeden bir tasarım ve baskı işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Torba zarf baskıda kağıdın türü, kağıdın gramajı, boya ve üretim aşamasındaki önemli işçiliklerdir. Bu işçilikler kadar tasarımda kaliteyi doğrudan etkileyen unsurdur. Bu tür baskı materyalleri aynı zamanda birere reklam ürüdür bu yüzden kurumsal kimlik imajına zarar vermemek için kaliteden ödün vermeden baskı yapılması gerekmektedir.

 

Firmanızın logo ve iletişim bilgilerine yer vereceğiniz zarfların basımında sektöründe uzman ve deneyimli Eymen Ajansın matbaa hizmetinden faydalanmanız ise, kaliteli bir sonuç almanızı ve kurumunuzun profesyonel imaj oluşturmasını sağlayacaktır. eymenajans.com da dilediğiniz an online olarak sipariş imkanı ile hızlı bir şekilde istediğiniz zarflara sahip olabilirsiniz.

 

 

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

 

Zarf Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • Zarfın ne için kullanılacağı göz önünde bulundurulup ona göre bir ebat (A3, A4, A5) seçimi yapılmalıdır.

 

 • Zarf tasarımında yer verilecek bilgiler güncel olmalıdır ve bu bilgiler ne çok büyük ne de çok küçük puntolarla yazılmalıdır. Okunması kolay ancak çok fazla yer kaplamayan boyutlarda olmalıdır.

 

 • Zarf tasarımında kullanılacak renkler firmanızın kurumsal renkleriyle uyumlu olmalıdır. Renk uyumu profesyonellik katacaktır.

 • Zarf üzerinde kullanılacak logonun çözünürlüğü olabildiğince yüksek olmalıdır. Düşük çözünürlükteki logolar baskıda kötü çıkacaktır ve kaliteli zarflara sahip olmanızı engelleyecektir.

 

 • İnternet üzerinde bulunan hazır zarf tasarımlarını inceleyerek tasarım hakkında fikirler edinebilirsiniz.

 

 • Zarf tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel zarf tasarımı istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

Baskıda İstenen Bilgiler:

 • Zarf baskı adet bilgisi

 • Zarfların ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

Yazının devamı...