arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Tebrik Kartı

Tebrik Kartı

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Tebrik kartları geçmişten bu yana var olan mektuplaşma araçlarından biridir. Bir yüzü baskılı olup diğer yüzü yazı yazmak için uygundur. Gönderilme yada kullanılma amacına göre bazen kutlama kartı, bazen doğum günü kartı kimi zamanda yeni yıl kartı olarak kullanılır. Tebrik kartları bir başarı sonrası, hayırlı bir iş sonrası ya da yaklaşan yeni bir yıl adına da gönderilebilmektedir. Yeni Yıl Tebrik kartı, Yılbaşı kartı, Bayram kutlama kartı, tebrik kartı, hediye kartı farklı özelliklerde türlerine ve konularına göre baskı yapılmaktadır. Farklı şehirlerde, farklı ülkelerde yada aynı şehirde yaşayan insanlar, özel günlerde sevdiklerine tebrik göndererek özlemlerini, sevgilerini ve iyi dileklerini iletebilirler. Gönderilen tebrik kartları bir hediye niteliğini taşımakta olup uzun süre saklanmaya değer ürünlerdir.

 

Günümüzde kullanımı gelişen teknolojiyle birlikte azalmış gibi görünsede özelleştirilmiş tebrik kartı baskısına ihtiyaç duyulmaktadır. Özel olarak baskısı yapılan tebrik kartları insanlara, arkadaşlara hediye etmek için veya bir etkinliği duyurmak için davetiye amacıyla da kullanılabilir. Bunun yanında marka sahipleri, firmalar ve şirketlerde özel tebrik kartı baskı yaptırıp kullanmaktadır. Logolu tebrik kartı baskı yaptıran firmalar bu tebrik kartlarını hem çalışanları hem müşterileri hem de iş ortakları ile olan iletişimlerinde sıklıkla kullanmaktadırlar. Kurumlar çalışanlarına ve müşterilerine kendilerini özel hissettirmek için özel gün ve etkinliklerde üzerinde firma adının ve logosunun bulunduğu kurumsal tebrik kartları göndermektedirler. Bu durum çalışanların ve hedef kitlenin kurumdaki aidiyet duygusunu güçlendirmesine olumlu katkı sağlamaktadır. Ayrıca firma logosu kullanılarak baskı yapılan tebrik kartları marka reklam değerine de sahiptir.

 

Tebrik kartı baskılarında istenilen ölçülerde çalışmalar yapılabilmektedir. Tebrik kartı üzerine logo veya firmanıza ait bilgileri eklemek isterseniz tasarım çalışmasında yer verebilirsiniz. Tebrik kartları üretiminde istenilen gramajlarda üretim yapılabilir ancak özellikle kalın gramajlarda kağıt kullanılması tercih edilmektedir. Yıpranmanın en aza indirgenmesi adına kaliteden ödün vermeyen kağıtlar tercih edilmektedir. Tek yön veya çift yön baskı olabilir. Tebrik kartlarına baskı sonrasında yapılan tasarıma uygun olarak Laminasyon çalışmaları uygulanır. Tebrik Kartı baskılarda tercihe göre baskı sonrası ekstra işçiliklerde uygulanabiliyor. Bu işlemler; selefon uygulaması, kısmı yada kabartma lak uygulamaları, özel kesim uygulaması ve varak baskı uygulamalarıdır. Lak tasarımın daha şık ve estetik gözükmesini sağlayan bir uygulamadır. Lak uygulamasınında çeşitleri mevcuttur ve tebrik kartı baskıda tasarıma uygun olanı tercih edilebilir. Bunlar kısmi lak, kabartma lak ve varak baskıdır. Kısmi lak tebrik kartı yüzeyinde belirli bir alana parlak selefonla uygulanan tekniktir, uygulanan yüzeyinin parlak olmasını sağlamaktadır. Kısmi Lak uygulanan bölgenin parlak olması, bölgede yer alan metin ya da görsele dikkat çekmeyi sağlamaktadır. Kabartma lak uygulaması ile tebrik kartı üzerinde istenilen bir bölgeye kabartma işlemi uygulanabilir. Uygulama alanına dikkat çekicilik kazandırır ve bunun yanı sıra dokulu bir yapıya sahip olmasını sağlar. Lak uygulamaları genellikle tasarıma bir doku ya da kısmi parlaklık kazandırılmak istenen bölgelere uygulanan bir işlem olduğundan tasarıma farklı bir hava katmak isteyen kurumlar yada kişiler tarafından tercih edilmektedir. Varak veya yaldız baskı uygulamaları ile tebrik kartı tasarımlarını başka bir boyuta taşımak mümkün hale gelir. Varak\yaldız baskı doğru bir tasarımla uygulandığında tebrik kartlarında kaliteli ve şık bir görünüm elde edilir.

 

Tebrik Kartı Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Basılacak tebrik kartı adedi

Tebrik kartı baskının ölçüsü

Tebrik kartı üretiminde kullanılacak kâğıt türü

Kullanılacak kâğıt gramajı

Renk Seçeneği (Tek renk\ dört renk)

Baskı sonrası ekstra işçilikler maliyeti değiştiren unsurlardır.

 

Firma adına bastırmak istediğiniz tebrik kartları kalite süzgecinden geçmiş olmalıdır. Tebrik kartları üzerinde yer alacak olan logo ve bilgiler okunaklı ve anlaşılır olmalıdır. Bu gibi ince detay ve ayrıntılar unutulmadan tebrik kartı üzerine eklenmiş olmalıdır. Her alanda olduğu gibi tebrik kartı baskılarında da özenle çalışıyoruz. Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da bulunduğunuz yerden online olarak sipariş vererek kaliteli tebrik kartlarına sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

Tebrik Kartı Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • İlk olarak tebrik kartı baskı ölçüleri belirlenip daha sonra ölçülere uygun bir tasarım yapılmalıdır.

 • Tebrik kartı üzerinde yer alacak yazıların puntosu ve yazı stili doğru ayarlanmalıdır. Karmaşıklıktan uzak durup sade bir görüntü elde edilmelidir.

 • Tasarımınızda baskı sonrası el ile doldurulacak alanlar varsa bu alanların yeterli boyutta olduğundan emin olun.

 • Tasarımı hazırlarken baskıda hata olmaması için kesim payı bırakmaya özen gösterilmelidir.

 • Kullanılacak olan logo veya görsellerin çözünürlüğü yüksek olmalıdır. Aksi takdirde baskıda kötü çıkacak olan logo Tebrik kartı kalitenizi olumsuz etkileyecektir.

 • Tebrik kartı tasarımında kullanılacak renkler dikkat çekici ve birbirleri ile uyumlu olmalıdır. Firma adına baskı yapılacaksa kurum\marka renkleriyle uyumlu olması daha doğru olacaktır.

 • İnternet üzerinde bulunan hazır tebrik kartı tasarımlarını inceleyerek tasarım hakkında fikirler edinebilirsiniz.

 • Tebrik kartı tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel tasarım istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

Tasarımda istenilen bilgiler :

 • Tebrik kartı adet bilgisi

 • Tebrik kartı ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

 • Lokal veya Kısmı lak

 • Gofre (kabartma)

 • Özel kesim

 • Varak baskı ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...