arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Tahsilat Makbuzu

Tahsilat Makbuzu

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Tahsilat makbuzu, ödeme alan firmaların karşı tarafa ödeme alındığına dair verdikleri belgedir. Özellikle elden ödeme alınan işletmelerde kullanılan tahsilat makbuzu hem ödemeyi satın alana hemde ürünü satan işletmeye kolaylık sağlar. Bu iki taraflı fayda durumu sebebiyle de tahsilat makbuzu neredeyse tüm firmalar, işletmeler tarafından tahsilat makbuzu kullanılır. Tahsilat makbuzları nüshalı olarak basılmaktadır. Bir kopyası firmada bir kopyasıda müşteride kalacak şekilde kullanılmaktadır. . İhtiyaca göre üretim esnasında nüsha sayısı arttırılabilir. Son çıkan mevzuat gereğince açık veya kapalı olsun düzenlenen tüm faturalar karşılığında alınan ödemeler tahsilat makbuzu ile belgelenmelidir. Genel olarak şirket ya da firmaya para girişi veya çıkışı olduğu zaman kullanılması gereken bir makbuzdur. Alınan ya da yapılan ödemelerde kayıtların tutulabilmesi için kullanılan tahsilat makbuzları genelde tek renk baskı olarak üretimi tercih edilmektedir. İsteğe göre tahsilat makbuzu baskılarında düzenleme yapılacak antet bölümü için firmaya ait bilgiler, logo eklenmesi ve renkli hale dönüştürülmesi mümkündür. Tahsilat makbuzları, kullanım miktarı ve şekline bağlı olarak sürekli form veya ofset baskı cilt olarak yapılabilir. Ödemenin niteliği nakitse ve sürekli olarak kendi işyerinizden ödeme yapılıyorsa, tahsilat makbuzunun sürekli form olarak düzenlenmesi daha uygun olacaktır. Bu sayede hem zamandan tasarruf edip hem de yapılan ödemeleri bilgisayarınızın muhasebe programına anında kaydetme imkanına sahip olursunuz. Ciltleme olarakta basılan tahsilat makbuzunu işletmenizin ihtiyacına göre belirleyebilirsiniz. Basım işleminin ardından kullanım şeklinize göre cilt işlemi yapılacaktır. Üstten veya yandan tutkallı gibi citleme türlerinden birini seçebilirsiniz.

 

Tahsilat makbuzları resmi evrak kategorisindedir. Düzenlendiği takdirde bazı sorumlulukları beraberinde getirir. Bu yüzden tahsilat makbuzlarında kesinlikle bulunması gereken bazı bilgiler vardır. Tahsilat makbuzunda bulunması gereken ibareler şunlardır;

 • Makbuzun düzenlenme tarihi

 • Satıcı firma tam ünvanı

 • Alıcı firma tam ünvanı

 • Tahsil edilen rakam

 • Tahsilat şekli

 • Tahsil edilen rakamın el ile yazılması

 • Yatırılan çek ise çekin ait olduğu banka ve çek numarası.

 

Tahsilat Makbuzu Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Tahsilat makbuzu baskı adedi

Nüsha sayısı

Kullanılacak renk sayısı

Makbuz ölçüleri

Kullanılacak kağıt türü ve gramajı

 

Her firmanın ihtiyacı olabilen tahsilat makbuzu baskılarında kurumunuzun gerektirdiği özelliklerde makbuz baskıları yapmaya özen gösteriyoruz. Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da bulunduğunuz yerden online olarak sipariş vererek kaliteli Tahsilat Makbuzu baskılara sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

Tahsilat Makbuzu Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • Makbuz üzerinde yer alacak bilgilerin doğruluğundan emin olmalısınız. Baskıdan önce varsa yazım yanlışları düzeltilmelidir.

 • Kurumunuzun ihtiyacına göre bir makbuz tasarımı yapılmalıdır.

 • Kurum logosuna ve bilgilerine yer vermek isterseniz belirtmelisiniz.

 • İnternet üzerinde bulunan hazır tahsilat makbuzu baskı tasarımlarını inceleyerek tasarım hakkında fikirler edinebilirsiniz.

 • Tahsilat makbuzu baskı tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel tasarım istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

Baskıda İstenilen Bilgiler:

 • Makbuz ebatı

 • Makbuz baskı adedi

 • Makbuz nüsha sayısı (Örneğin: 1 asıl 2 suret gibi)

 • Kaç renk baskı olacağı

Yazının devamı...