arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Sticker

Sticker

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Sticker, bir yüzü baskılı diğer yüzü yapışkanlı matbaa ürünleridir. İstenilen birçok yüzeye yapıştırılarak kullanılmaktadır. Düşük maliyeti, geniş kullanım alanı ve dikkat çekiciliğiyle firmalar tarafından sıklıkla tercih edilen stickerlar, iyi bir tasarım ve kaliteli bir baskı yapıldığı takdirde büyük bir reklam etkisine sahiptir. Genel olarak marka logosu, kısa iletişim bilgileri, belli bir ürün veya özellikle hizmetin belirtilmesi, kampanya ve etkinliklere dikkat çekmek amacıyla kullanılan stickerlar hitap etmek istenilen veya müşteri potansiyelinin yüksek olduğu yerlere yapıştırılırlar.

 

Stickerların birçok kullanılabileceği alan ve sektör bulunmaktadır. Reklam amaçlı üretilen stickerlar buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, doğalgaz kombisi, otomobil camı, kahve makinesi gibi daha aklınıza gelebilecek birçok yere yapıştırılarak kullanılabilmektedir. Bu yüzeylere yapıştırılan sticker-etiket reklamlar ile potansiyel müşterinin markayı daima görmesi sağlanmaktadır ve böylelikle stickerlar aracılığıyla potansiyel müşterilerinizin uzun süre boyunca reklamınıza maruz bırakarak akılda kalıcılığı ve bilinirliği artırmış olacaksınız. Bunun yanı sıra stickerlar sadece reklam ürünü olarak üretilmektedir. Stickerları kullanarak aynı zamanda evin havasını küçük dokunuşlarla değiştirmek mümkündür. İstenilen her alanda kullanıma uygun olan stickerlar ile istenirse çocuk ve genç odaları süslenebilir istenirse de banyo ya da mutfak dekorasyonlarında farklı tasarımlar elde etmek için kullanılabilir.

 

Stickerlar aynen magnetler gibi hızlı servis ve acil hizmet beklentisinin oluştuğu durumlarda adeta bir kurtarıcı gibidir. Bu yönüyle özellikle çilingirler, tamirciler, elektrikçiler, kombi servisleri, ilaçlama firmaları, halı yıkama firmaları, teknik servisler, restoranlar işletmelerini tanıtmak, iletişim bilgilerini paylaşarak akılda kalıcılıklarını arttırmak için çıkartma bastırırlar. Magnetler gibi sadece metal yüzeyler gerektirmeyen ve istenilen her yere yapıştırma özelliği olan çıkarma etiketler daimi müşterilerinizin gözü önünde olmasını sağladığı gibi, müşteri potansiyelini de artırmaktadır.

Yapıştırılan yüzeyden çıkarılması biraz zor olduğu için stickerlar sık sık değiştirmek için uygun değildir ancak bundan dolayı yapıştırıldığı yerde uzun süre kalır ve reklam etkisini artıran bir ürün haline gelir. Bu sebepten stickerların tasarımı iyi yapılmalı ve kaliteli malzeme ile üretilerek dayanıklılığı artırılmalıdır. Firma ile bütünleşmiş bir renk kullanımı ve büyük stickerlarda ise firmaya ait sloganın yer alması oldukça etkili bir reklam aracı olmasını sağlayacaktır. Ayrıca stickerlar ne kadar kaliteli olursa olsun dış mekanlarda ve dış yüzeylerde kullanıldığında yıpranması kaçınılmaz bir durum olmaktadır. Bu nedenle iç mekânlarda arkası yapışkanlı, dış mekânlarda da ön yüzeyi yapışkanlı sticker/etiket örnekleri kullanmanız daha doğrudur. Dış yüzeylerde kullanılacak stickerların baskı cam yüzeylerde kullanılması için üretilen özel versiyonu ile yüzeylerde kullanım kolaylığı sağlar. Cam yüzeye içten ters baskılı olarak yapıştırılan cam etiketi dışarıdan yani cam yüzeyden bakıldığında düz okunur. Kullanım alanına göre bir tercih yapmak en doğru ve uzun süreli kullanıma uygun bir seçim olacaktır. Baskıda uzman ve yılların deneyimi olan eymenajans.com da dilediğiniz gibi stickerlara online hizmet kolaylığı ile en kısa zamanda sahip olabilirsiniz.

Sticker baskıda tasarımı ile öne çıkmak isterseniz ekstra matba uygulamaları yapılabilmektedir. Baskı sonrasında uygulanan özel kesim, yarım kesim, varak-yaldız veya Kısmı lak uygulamaları ile tasarımda farklılıklar oluşturabilir. Daha dikkat çekici ve kullanıcıların severek kullanacağı şık tasarımlar elde edebilirsiniz. Tasarıma ayıracak vaktiniz yoksa veya tasarımda zorlanıyorsanız bırakın eymenajans.com un uzman tasarım ekibi sizin yerinize tasarlasın.

Sticker Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • Öncelikle etikette hangi bilgilere yer verileceğine karar verilmelidir. Marka logosu, reklam sloganı, iletişim bilgileri, verilen hizmetlerle ilgili kısa ibareler ve iletilmek istenen mesajla ilgili görseller… gibi.

 • Sticker baskıda kullanım alanı önemli bir detaydır. Kullanılacağı yere göre ebatlar seçilmelidir. Stickerları müşterilerinize hediye amacıyla bastıracaksanız çok büyük olmaması uygun olacaktır. İlan ya da duyuru amacıyla mağaza camlarına asmak gibi kullanılacaksa daha büyük boyutları tercih edilmelidir.

 • Tasarımda doğru ebatlara göre çalışılmalıdır ve kesim payı bırakılmalıdır yoksa sticker üzerindeki tasarım baskı aşamasında zarar görebilir.

 • Sticker baskı adedini belirlerken sticker gibi baskı ürünlerinin çok çabuk tükendiğini göz önünde bulundurmalısınız . Stickerlar insanların dikkatini daha çabuk çektiği için daha çabuk tükenme ihtimali çok yüksektir. Yeterince kişiye ulaştırabilmek için baskı adedini biraz fazla hesaplamakta fayda vardır.

 • Sticker baskı üzerinde yer almasını istediğiniz bilgiler varsa doğru bir şekilde yazdığından emin olmalısınız.

 • Tasarımda kullanılacak görsel veya logonun çözünürlüğünün yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Düşük çözünürlükteki logo ve görsel kullanımı kalitesiz bir stickera sahip olmanıza neden olur ve yeterince iyi bir imaj çizmeye engel olur.

 • Sticker tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yaralanabilir veya özel bir sticker tasarımı isitiyorum derseniz eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

Tasarımda istenilen bilgiler :

 • Sticker adet bilgisi

 • Sticker ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

 • Lokal veya Kısmı lak

 • Gofre (kabartma)

 • Özel kesim

 • Varak baskı ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...