arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Sertifika

Sertifika

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Sertifika, bir alanda profesyonelleşmeye yönelik eğitim veren kurumlar ve sivil toplum kuruluşları tarafından verilen; kişinin bilgi veya yetenek gerektiren bir eğitim aldığını gösteren yetkinlik ve yeterlilik belgesidir. Sertifikalar sadece tamamlanan kurs sonunda kişilere verilen bir belge değil, bayilik gibi yetkilendirilmiş servisler gibi daha pek çok kuruluşa da verilebilen bir belgedir.

Hem kurum için hem de sertifikaya sahip olacak kişi için önemli belge olan sertifikaların kalitesi ile eğitimin kalitesi doğrudan ilişkili olarak algılanmaktadır. Kısacası sertifika baskı ne kadar kaliteliyse eğitimde o kadar kaliteli ve başarılı olarak düşünülmektedir. Aynı şekilde kişiler sertifika baskı kalitesiz ise eğitiminde kalitesiz olduğu fikrine kapılmaktadırlar.

Sertifikalar kurumlar veya kişiler adına düzenlenebilmektedir. Öğrenim belgesi olan sertifikalar, şekil ebat ve kağıt çeşitleri açısından yüzlerce farklı türde üretilebilmektedir. Eğitimin niteliğine göre doğru bir seçim yapılarak kaliteli sertifikalara sahip olunabilir.

Sertifikalar uzun süreli saklanan, muhafaza edilen belgelerdir. Bu nedenle dayanıklı ve kaliteli malzemeler kullanarak basılması gerekmektedir. Kullanılan kağıt ve yapılan baskı kalitesiz olursa sertifika çabuk yıpranır ve kullanılamaz hale gelir ki bu istenen birşey değildir. Uzun ömürlü kullanılan sertifikaların kağıt kalitesi kadar tasarımı da önemli bir detaydır ve sertifika tasarımı yapılırken dikkate alınması gereken bazı detaylar vardır:

 • Sertifika tasarımınızın sade ve oturaklı görünmesi yaratacağınız imaj açısından önemlidir. Görüntü karmaşası oluşturmamaya dikkat edilmelidir.

 • Sertifika tasarımı hazırlanırken tüm gerekli bilgilerin yazılıp yazılmadığını kontrol etmek gerekir. Eksik bilgi yada yanlış yazılmış bir takım bilgiler varsa baskıdan önce düzeltilebilir.

 • Sertifika üzerindeki yazıların kolayca okunabilir olması önemli bir detaydır. Çok fazla yazı stili kullanmak profesyonel olmayan bir görünüme neden olacağı için en fazla 2 yazı stili kullanmak uygun olacaktır.

 • Tasarımda basım sonrası el ile doldurulacak alanlar varsa bu alanların yeterli boyutta olduğundan emin olmak gerekiyor. Sertifika sahiplerinin adı veya başka bir takım bilgiler eli le yazılacak ise tasarımda uygun boşluklar bırakmaya dikkat edilmelidir.

 • Tasarımı basılacak sertifika boyutuna uygun ölçülerde hazırlamak gerekir. Uygun olmayan farklı bir tasarım oluşturulduğunda baskı sırasında kaymalar ve hatalar meydana gelecektir ve bu durum ekstra maliyete neden olabilir.

 

 

 

 

 

Sertifika baskılarında genel ölçü A4 boyutudur ve istenilen gramajda kağıtlara basılmaktadır. Dayanıklılık açısından kuşe kağıtlar sıklıkla tercih edilse de fantazi kağıt ve bristol kağıtlarda tercih edilebiliyor.

Sertifika baskılarda tercihe göre baskı sonrası ekstra işçiliklerden de uygulanabiliyor. Sertifika baskı sonrası ekstra işçilikler, genellikle müşteri veya firma isteğine bağlı olarak farklı formlarda da uygulanabilir işlemler bütünüdür. Bu işlemler; selefon uygulaması, kısmı yada kabartma lak uygulamaları, özel kesim uygulaması ve varak baskı uygulamalarıdır. Lak tasarımın daha şık ve estetik gözükmesini sağlayan bir uygulamadır. Lak uygulamasınında çeşitleri mevcuttur ve sertifika baskıda tasarıma uygun olanı tercih edilebilir. Bunlar kısmi lak ve kabartma laktır.

Kısmi lak sertifika yüzeyinde belirli bir alana parlak selefonla uygulanan tekniktir, uygulanan yüzeyinin parlak olmasını sağlamaktadır. Sertifika üzerinde istenilen alana uygulanmaktadır. Kısmi Lak ile bu bölgenin parlak olması bölgede yer alan metin ya da görsele dikkat çekmeyi sağlamaktadır. Kabartma lak uygulaması ile sertifika üzerinde istenilen bir bölgeye kabartma işlemi uygulanabilir. Kabartma lak adı verilen uygulama ise belirlenmiş olan alana parlak selefonun iki kez uygulanması ile elde edilen ve daha belirgin gözüken bir tekniktir. Uygulama alanına dikkat çekicilik kazandırır ve bunun yanı sıra dokulu bir yapıya sahip olmasını sağlar. Sertifika baskılarında sıklıkla tercih edileni ise kabartma lak işlemleridir. Lak uygulamaları genellikle tasarıma bir doku ya da kısmi parlaklık kazandırılmak istenen bölgelere uygulanan bir işlem olduğundan tasarıma farklı bir hava katmak isteyen kurumlar yada kişiler tarafından tercih edilmektedir. Varak veya yaldız baskı uygulamaları ile sertifika tasarımlarını baka bir boyuta taşımak mümkün hale gelir. Varak\yaldız baskı doğru bir tasarımla uygulandığında sertifikada kaliteli ve şık bir görünüm elde edilir.

 

 

Sertifika Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Basılacak sertifika adedi

Sertifika baskının ölçüsü

Sertifika üretiminde kullanılacak kâğıt türü

Kullanılacak kâğıt gramajı

Renk Seçeneği (Tek renk\ dört renk)

Baskı sonrası ekstra işçilikler maliyeti değiştiren unsurlardır.

 

Kaliteli malzeme ve güzel bir tasarımla basılmış sertifikalar, düzenlenen programın ve verilen sertifikanın değerini doğrudan temsil eder. Bu nedenle hem basım için tercih edilecek firmayı seçerken hem de tasarımını hazırlarken dikkatli ve özenli olmak gerekir. Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da dilediğiniz an online olarak sipariş imkanı ile hızlı bir şekilde istediğiniz sertifika baskılara sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

 

 

 

Sertifika Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • İlk olarak sertifika baskı ölçüleri belirlenip daha sonra ölçülere uygun bir tasarım yapılmalıdır.

 • Sertifika üzerinde yer alacak yazıların puntosu ve yazı stili doğru ayarlanmalıdır. Karmaşıklıktan uzak durup sade bir görüntü elde edilmelidir.

 • Tasarımınızda baskı sonrası el ile doldurulacak alanlar varsa bu alanların yeterli boyutta olduğundan emin olun.

 • Kullanacağınız renkler kurum renklerine uygun olabileceğini farklı renklerde olabilir ancak sertifika tasarımında çok canlı renkler tercih etmek yerine daha sade, klasik renkler tercih edilir. Sade renkler şık sertifikalara sahip olmanızı sağlar.

 • Sertifika üzerinde yer vereceğiniz eğitimi veren kurum veya kuruluşun logo ve bilgileri doğru yazılmalıdır ve sertifika üzerinde verilen eğitimin adını kapatacak kadar büyük yazılar ile yazılmamalıdır.

 • Kullanılacak olan logo veya görsellerin çözünürlüğü yüksek olmalıdır. Aksi takdirde baskıda kötü çıkacak olan logo sertifika kalitenizi olumsuz etkileyecektir.

 • Tasarımı hazırlarken baskıda hata olmaması için kesim payı bırakmaya özen gösterilmelidir.

 • İnternet üzerinde bulunan hazır sertifika tasarımlarını inceleyerek tasarım hakkında fikirler edinebilirsiniz.

 • Sertifika tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel sertifika tasarımı istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

Tasarımda istenilen bilgiler :

 • Sertifika adet bilgisi

 • Sertifika ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

 • Lokal veya Kısmı lak

 • Gofre (kabartma)

 • Özel kesim

 • Varak baskı ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...