arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Serigrafi Baskı

Serigrafi Baskı

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Serigrafi baskı, her türlü düz yüzeye sahip ürünün üstüne uygulanabilen parlak bir görünüm veren kimyasal dayanıklılığı yüksek bir baskı yöntemidir. Kullanımı günümüzde yaygın olan serigrafi baskı tekniği, rakle adını verilen sert plastikle boyanın dikdörtgen şekline sahip boya eleğinden geçilerek hedef ürüne transfer yapılan baskı tekniğidir. Serigraf baskı, bazı baskı çeşitlerine göre daha dayanıklı bir baskı çeşididir. Serigrafi baskı tekniği ile farklı ve yenilikçi tasarımlar elde edip, tanıtım ürünlerinizde sıradanlığın dışına çıkabilirsiniz. Serigraf baskı, belirli yöntemler ile bez, kumaş, kağıt veya ahşap gibi zeminler üzerine istenilen baskının başarılı bir şekilde yapılmasına imkan sunar.

Serigrafi baskısının tercih edilmesinin en önemli nedeni ise, ofset, tipo, Flexo ve Tifdruk gibi baskı tekniğine uygun olmayan tahta, metal, porselen, taş, cam, kumaş vs. gibi malzemelere uygun olmasıdır. Bunun dışında diğer baskı teknikleri ile baskı yapılamayan büyük ebatlardaki baskıları rahatlıkla yapabilme özelliğine sahiptir. Serigrafi baskı, her türlü materyal için elverişlidir. Serigrafi baskı genel olarak, resim çalışmalarında, tekstil sanayiinde, grafik sanatlarında, reklam malzemelerinde, yaka isimliği üretiminde, buton rozet yapımında, promosyon ürünlerin baskılarında ve birçok alanlarda yaygın olarak kullanılan bir tür baskı tekniğidir. Kupaların üzerlerine çakmakların üzerlerine ve bir çok hediyelik ve promosyon olarak kullanılabilecek ürünlerin üzerlerine bu baskı kullanılabilir ve olumlu sonuçlar alınır. Elektronik materyallerden kumaş parçalarına kadar her türlü malzeme serigraf baskı kullanılarak daha cazip hale getirilebilir. Doğallıktan yana bir baskı olan serigraf baskılar her sektörün tercihleri arasında yer alır. Baskının uzun süreli olarak solmadan ve dayanıklı olması için tercih edilir. Baskı yapılan zemin güneş ışınlarından etkilenmemektedir ve bu özelliği nedeniyle serigraf baskı özellikle tekstil sektörünün olmazsa olmazıdır.


 

Serigrafi Baskının Tercih Edilme Nedenleri

  • Serigrafi baskı ürünün üzerinde oldukça uzun süre dayanıklı bir şekilde yıpranmadan kalabilir.

  • Yüksek sıcaklıklarda dahi bozulmamaktadır. Kötü hava koşulları içinde oldukça uygun bir baskıdır.

  • Cam yüzeylere, bardak ve şişelere serigraf baskı kolaylıkla uygulanır.

  • Kumaş üzerine baskıda doğru boya ve mürekkepler kullanıldığında oldukça kaliteli baskı ve görünüm ortaya çıkmaktadır.

  • Promosyon ürünlerinde mutfak önlükleri ve bez çantalarda üzerlerine kişiselleştirilmiş yazı ve fotoğraf kullanımlarında baskı yapmak için uygun bir yöntemdir.

  • Kalem baskılarda da oldukça kaliteli baskılar elde etmeye yarayan bir baskı çeşididir. Kalemlerin üzerine yazılan firma adres ve bilgilerde bu yöntemle çok uygun halde ve ekonomik olan baskıdır.

  • Serigrafi baskıda renk seçeneği kısıtlı değildir. İstenilen renklerde baskı gerçekleştirilebilir.

  • Klasik matbaa sistemlerinin yetersiz kaldığı sırada devreye giren bu baskı şekli solma yapmayan uzun vadede de dayanıklılık gösterebilen baskı çeşididir.

  • Kişisel ve özgün bir şekilde tasarlanan her ürüne uygun bir baskı yapma imkanı sunar.

  • Serigraf baskılar diğer baskı çeşitlerine göre daha ekonomiktir. Özellikle toplu reklam ihtiyacınız olduğu zaman serigrafiyi tercih ederek maliyetlerinizi minimum seviyeye indirebilirsiniz.


 

Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemiz ile serigraf baskı alanında da hizmet vermekteyiz. Her türlü matbaa hizmetinde olduğu gibi serigraf baskıda ilk önce müşteri memnuniyetini sağlamak öncelikli hedefimiz. Uzman ve deneyimli ekibimizle istediğiniz tasarımları istediğiniz ürünlere baskı yapmaya özen gösteriyoruz. Tasarım desteği almak isterseniz eymenajans.com da tasarımda uzman ekibimizden faydalanabilirsiniz.

Yazının devamı...