arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Rezervasyon Kartı / Masa Kartı

Rezervasyon Kartı / Masa Kartı

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Masa kartları günümüzde birçok farklı amaç için kullanılabilen matbaa ürünleridir. Masa kartlarının bir diğer adı rezervasyon kartlarıdır. Masa kartı genellikle düğün, nişan, sünnet, yemek gibi organizasyonlarda kişilerin veya kurumların masa rezervasyon bilgisini veya kişi ismini belirtmek için kullanılır. En sık kullanım amacı restoran ve kafelerde rezerve edilen masaları belirlemek içindir. Masa kartlarının üzerinde belirlenen alana konuk adı veya masa numaraları yazılarak rezerve olan masaya konulur. Böylelikle hangi masa kim için rezerve edilmiş işletme içinde takip edilmesi daha kolay hale gelir masa kartları sayesinde. Bu nedenle birçok işletme kendi adına masa rezervasyon kartları bastırmayı tercih etmektedir.

 

Masa\Rezervasyon kağıtları günümüzde sadece düğünler veya restoranlar için değil, tema temelli partiler, yıldönümleri, doğum günleri gibi organizasyonlarda da kullanılmaktadır. Günümüzde doğum günlerinden sonra en çok kutlaması yapılan bireysel etkinlik baby showerlar için de özel tasarımlı rezervasyon kartı baskısı tercih edilmektedir. Günümüzde bu tarz kutlamalar artık evlerin dışına taşındı. Özel günler için kafe veya restoran kiralamak oldukça tercih edilen yöntemlerdir. Burada düzenlenen etkinliklerde masaları belirlemek için masa kartı baskı sıklıkla tercih edilir. Masa kartları, özel davetlerin, partilerin temasına uyacak şekilde dekore edilebilir. Tasarım aşamasında kart üzerinde davetin temasına uygun düzenlemeler yapmak mümkündür. İstenildiği takdirde kartların üzerine fotoğraf baskıları da eklenebilir. Fotoğraf baskıları çoğunlukla doğum günü, nişan, düğün gibi etkinliklerde tercih edilmektedir. Çok fazla görsel ve yazı eklenmesi uygun olmamasıdır. Tek bir fotoğraf ve nişan gibie tkinliklerde de tarih eklenmesi yeterli olur. Bir yününde tasarım diğer yüzünde rezerve edilen kişi bilgileri yazılır.

 

 

Masa kartları tek taraflı olabileceği gibi çift taraflı olarak da bastırılabilir. Masa kartı genellikle 350 gram mat kuşe kâğıda basılarak pilyaj (katlama) yapılarak üretilmektedir. İstenilen kağıt türü ve gramajda üretilebilir. Katlamalı olarak üretimi sayesinde kartların masa üzerindeki görünürlüğü artmaktadır. Rezervasyon kartları özel etkinlikler için batırılırsa kullan at matbaa ürünü olurlar. Bu nedenle genellikle maliyeti düşük tutmak istenir. Kağıt türü ve gramajı düşük kalitede tercih edilir. Ancak restoran ve kafelerde sürekli kullanılacak şekilde üretilmesi istenir. Daha kaliteli olacak şekilde kağıtlar ve gramajlar seçilir. Aynı şekilde restoran ve kafelerde kullan at tarzında baskı seçebilirler. Her müşteri için farklı kart kullanmayı tercih edebilirler.

 

Rezervasyon Kartı/Masa Kartı Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Baskı yapılacak adet sayısı

Baskı ölçüleri

Kağıt ve Karton Seçenekleri

Kullanılacak olan kağıdın gramajı

Baskı yönü (Sadece ön veya ön ve arka yüz baskı opsiyonu)

Renk Seçeneği (Tek renk\ dört renk)

Baskı sonrası ekstra işçiliklerden(kuşe kağıtlara uygulanabilir);

Lak, kısmi lak, kabartma lak, gofre ve varak baskı olup olmaması maliyeti değiştiren unsurlardır.

 

Rezervasyon kartlarında kurumun imajını düşünerek tasarım yapılabilir. Kaliteli tasarımlar işletmenize fayda olarak geri dönüt sağlar. İşletme içerisinde kaliteli baskı ürünleri kullanmak her zaman müşteride işlemenin hizmetininde kaliteli olacağı hissini uyandırır. Tasarım olarak baskı sonrası işçiliklerden yararlanılabilir. Masa kartı tasarımında tercihe göre; Selefon kaplama (İsteğe göre Mat yada Parlak selefon) ,Lak,Kısmi Lak, Kabartma Lak (Gofre) ve varak baskı şeklinde baskı sonrası işlem çeşitleri uygulanabilmektedir. Selefon, ürünlere ekstra koruma sağlayan şeffaf ve ince bir kaplamadır. Ürünün yıpranması ve yırtılması zorlaşır, engellenir ve böylece ürünün kullanım ömrü uzar, kalitesi ve dayanıklılığı artar. Sadece kuşe kağıtlara uygulanabilen lak uygulaması da baskı sonrası ürünün kullanım ömrünü uzatmaya ve kaliteli bir görünüm vermeye yaramaktadır. Kısmi Lak, baskısı yapılan ürünün tümüne değil sadece istenilen kısmına uygulanır ve uygulanan kısma parlaklık verir. Bu uygulama genellikle ürün üzerindeki logoya, ya da masa kartı üzerinde yer verilecek desenler üzerinde uygulama yapılabilir. Kabartma lak ise Kısmi Laktan daha belirgin bir yapıdadır. Kabartma lak, vurgulanmak istenen logo, obje ve marka gibi grafiklere parlaklık ve emboss (gofre) efekti vermektedir ve ürünün daha şık, belirgin ve göz alıcı olmasını sağlamaktadır. Lak işlemi ile birlikte tasarıma gümüş ve altın yaldız da uygulanabilir. Böylelikle lak uygulaması, ürünlerinize şıklık katar ve farklı bir tasarım elde etmenize olanak sağlar. Tercihe göre masa kartı tasarımında bu işlemlerden bazıları kullanılarak dayanıklılık ve kalite artırılabilir. Bu baskı sonra işlemler ile daha şık masa kartları elde edilmektedir.

 

Rezervasyon kartı gibi ürünlerde tasarım kadar baskı kalitesi ve kullanılan kağıt kalitesi de imaj ve kurumsallık açısından önem taşımaktadır. eymenajans.com da bulunduğunuz yerden online olarak sipariş vererek kaliteli rezervasyon kartlarına sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

 

Rezervasyon Kartı/Masa Kartı Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • İlk olarak dikkat edilmesi gereken rezervasyon kartınızın baskı ölçüleridir. Baskı ölçüleri belirlendikten sonra tasarıma başlanmalıdır.

 • Tasarım hazırlanırken ölçülere uygunluk kontrol edilmelidir ve kesim payı bırakılmalıdır. Baskıda hata oluşmaması için özellikle dikkat edilmelidir.

 • Tasarımda rezervasyon/masa kartı üzerinde rezerve edilen kişinin adının yazılması için yeterli alan bırakmaya özen gösterin.

 • Masa kartı üzerinde yer vermek istediğiniz bilgiler varsa baskıya verilmeden önce doğru yazıldığından emin olmalısınız.

 • Masa kartı üzerinde logo veya görsel kullanılacaksa görüntü kalitelerinin yüksek olmasına özen göstermelisiniz aksi takdirde baskıda bulanık çıkacaktır bu da istenmeyen bir durumdur.

 • Tasarımınızda kullanacağınız renkleri baskıya uygun olarak seçmelisiniz. Aksi takdirde baskı sonrasında elde edilecek renklerde farklılıklarla karşılaşılabilir.

 • İnternet üzerinde bulunan hazır rezervasyon kart tasarımlarını inceleyerek tasarım hakkında fikirler edinebilirsiniz.

 • Rezervasyon/masa kartı tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel tasarım istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

Tasarımda istenilen bilgiler :

 • Rezervasyon/masa kartı adet bilgisi

 • Rezervasyon/masa kartı ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

 • Lokal veya Kısmı lak

 • Gofre (kabartma)

 • Özel kesim

 • Varak baskı ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...