arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Raket-Reklam Pano Baskı

Raket-Reklam Pano Baskı

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Raketler, reklam ve tanıtımların yapıldığı durak şeklindeki reklam panolarıdır. Reklam verenin reklam ve tanıtımlarının yapıldığı ve çoğunlukla kaldırım üzerlerinde kullanılan kısa ayaklı reklam ve tabela üniteler, raketlerdir. Bu raketler otobüs duraklarında da bulunur ve durak reklam panosu olarakta bilinmektedir. Raketler billboardlardan daha küçük bir reklam alanına sahiptir. Açık hava reklamcılığın bir parçası olan raketler sıklıkla tercih edilen reklam araçlarından biridir. Açıkhava reklamcılığı büyük kitlelere ulaşmada ve potansiyel müşterilerin dikkatini çekmede etkili bir yöntemdir. Açık Hava reklamlarının en önemli özellikleri arasında, hedef kitlesine kolayca fark edilebilen ve akılda kalıcı yöntemlerle ulaşmasıdır. Raket baskılar bu açık hava reklamcılığının bir parçası olan raketlerin içlerine yerleştirilen afişlerdir. Raket baskılar hedef kitlelere aracısız ulaşmak, bilinçaltında yer etmek, prestij sahibi olmak isteyen firmalar tarafından tercih edilir. Raket baskılar  okunması zor olmayacak bir boyuttadır ve uzaktanda okunabilecek bir boyuttadır. Bu reklam ünitelerinde ışıklandırmada mevcuttur ve akşam karanlığında da içerisindeki reklam insanlara kolayca ulaşır. Bu sayede raket duraklara  yerleştirilecek afiş, fotoğraf, ilan çok daha ilgi çekici bir hal kazanmaktadır. Işıklı olması sayesinde raket içine uygulanan reklamlar geceleri de hedef kitle tarafından fark edilebilir ve cam içerisinde olduğundan yıpranma meydana gelmez. Raket tabelaların ışıklı olması reklam etkisinin 7/24 devam etmesini de sağlar. Raket duraklar ile ilanın/afişin yırtılması, yıpranması, kirlenmesi olasılıklarını ortadan kalkar. Korunaklı olması reklam afişinin daha uzun süre dayanıklı olmasını sağlamaktadır ve bu nedenle daha çok tercih edilen reklam aracı olmaktadır. Raket baskılarda kullanılan malzeme kuşe kağıtlardır. Kuşe kağıtlar yıpranmaya ve yırtılmaya karşı daha dayanıklı kağıtlardır. Hareketli raket duraklarda raket baskının en az zarar görmesi içinde kuşe kağıt tercih edilmektedir.

Raketler insanların yoğun olduğu her alanda göze çarpmaktadır. raketler özellikle insan akışının yoğun olduğu; havalimanı, metrobüs/otobüs durakları, şehrin işlek cadde ve sokaklarına yerleştirilir. Bu sayede reklam dakikalar içinde  büyük kitlelere ulaşır. Hedef kitleye hızlı ve etkili bir şekilde en kısa yoldan ulaşılır.   Raket duraklar,marka veya firma ürün ve kampanyalarını geniş kitlelere iletmek için en doğru reklam araçlarındandır. 

Raket durakların işlevselliği kadar raket baskıların tasarımı da etkili bir reklam ürünü olabilmesi açısından oldukça önemlidir. Raket baskıların tasarımında daha dikkat çekici, etkili olabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır:

▪ Raket ve durak baskılar, görsel hafızaya hitap eden tanıtım materyalleridir. Şehrin en görünür yerlerinde bulunduğundan kalıcı bir etkiye sahiptir ve  tasarımında oldukça özenli ve dikkatli olmak gerekir. 

▪ Raket\durak tasarlarken göz yoran ve mesajın önüne geçen bir görsel tasarımdan uzak durun.  Asıl önemli olan verilmek istenen mesajdır ve karmaşık bir tasarım ile mesajın önüne geçilmemelidir.

▪ Raket baskı üzerinde kullanılacak olan yazıların fontları belirli bir uzaklıktan da okunabilecek boyutta olmalıdır. Yazı stili seçiminde de yine aynı şekilde herkes tarafından rahatlıkla okunabilir yazı türü seçilmelidir. Okunması zor yazılar geçip giden insanların hafızasına yer edilmeyecektir. 

▪ Kullanılan renkler ve grafikler dikkat çekici ve uyum içinde olmalıdır. Fazla görsel veya grafik kullanmak etkili bir tasarım oluşturmaya engeldir. Olabildiğince az ve net olan görsel ve grafikleri tercih etmek gerekir. Böylelikle sade bir tasarım ile verilmek istenen mesaj daha kolay anlaşılır hale gelir.

▪ Raket baskılarda yer verilecek görsellerin çözünürlük kalitesi oldukça önemlidir. Çözünürlüğü yüksek görsel kullanmak kaliteli baskılar elde etmenizi sağlar ve insanların verilmek istenen mesajı kolayca almasına katkıda bulunur.  Bozuk görseller dikkati dağıtırlar. 

▪ Raket baskı siparişi vermeden önce, kiralanan reklam panolarının ölçüleri tam olarak öğrenilmelidir.  Baskısı yapılan ürün ile reklam panosu ebatları uyuşmaz ise ürün kullanılamaz, yanlış bir baskı yapılmış olur.

Raket Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar 

Raket baskı adet bilgisi

Raket baskı ebat bilgisi

Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

Kaç renk baskı olacağı

Selefon olup olmadığı maliyeti değiştiren unsurlardır. 

Kaliteden ödün verilmeden baskı yapılan raket baskılar uzun süreler boyunca kullanıma uygun olur. Raket baskı kullanımı kurum için uygun maliyette  uzun süreli reklam sahip olmak demektir. Kurumsal imajına katkı sağlayacak ve reklam etkisini artıracak baskılar için eymen ajansa güvenebilirsiniz. Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da dilediğiniz an online olarak sipariş imkanı ile hızlı bir şekilde istediğiniz raket baskılara sahip olabilirsiniz.

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz  eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

Raket Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

▪ Raket baskılar kullanılacağı alana uygun ölçülerde tasarlanmalıdır. 

▪ Raket baskı tasarımının baskı aşamasında zarar görmemesi için tasarımda kesim payı bırakmaya dikkat edin.

▪ Kaliteli bir sonuç almak için baskıda kullanacağınız görsel ve grafiklerin yüksek kalite ve çözünürlükte olmasına özen gösterin. 

▪ Tasarımınızda kısa ve öz cümlelerle daha fazla şey ifade etmeye çalışın. Vurgulu bir dil kullanmanız daha etkili olacaktır.

▪ Raket baskı üzerinde marka logosu ve iletişim bilgilerine mutlaka yer verilmelidir. 

▪ Raket baskı tasarımında kullanılan yazı stili ve yazı boyutlarının okunabilir olmasına özen gösterin. 2-3 metre uzaktan bakıldığında da okunabiliyor olmasına dikkat edin.

▪ Tasarımda kullanacağınız renkler dikkat çekici renkler olmalıdır. Çok fazla renk kullanarak renk karmaşasından kaçınmak gerekir. 

▪ Raket baskı tasarımında internet üzerindeki hazır tasarımlar incelenerek kuruma uygun bir tasarım oluşturulabilir.

▪ Raket baskı tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel tasarım istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz. 

Baskıda istenilen bilgiler :

▪ Raket baskı baskı adet bilgisi

▪ Raket baskı baskı ebat bilgisi

▪ Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

▪ Kaç renk baskı olacağı

▪ Selefon olup olmadığı 

▪ Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

▪ Lokal veya Kısmı lak

▪ Varak baskı  ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...
Öne Çıkan Çalışmalar