arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Puantaj Defteri

Puantaj Defteri

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Puantaj defteri, bir işletmede çalışanların saat ya da gün bazında çalışma sürelerinin kayıt altında tutulduğu ve raporlandığı defterlerdir. Puantaj defteri bir çalışanın mesaisi içerisinde kaç saat çalıştığının hesabının tutulmasını işletmeler için kolaylaştırmaktadır. Özellikle vardiyalı çalışma sistemine sahip şirketlerde puantaj takibi oldukça önemlidir. Takibi doğru yapmak vardiyalarla birlikte maaşı hesaplarken işletmeler için hayati önem taşıyor. Puantaj defteri, çalışanların işe gelmediği günlerin, mesailerinin, izinlerinin, resmi tatil çalışmalarının, mesai içi ve dışı hareketlerinin takip edilmesinde de kolaylık sağlar. İster büyük olsun ister küçük olsun çalışanların mesailerini hesaplamak için tüm işletmelerin ihtiyacrı olan puantaj defterleri baskı kalitesinden ödün verilmemelidir. Sürekli kullanılacak olan bu puantaj defterlerinin iyi kalitede kağıtlardan baskısı yapılmalıdır ki yıpranmaya karşı dayanıklı olsun.

 

Puantaj Defteri Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Defter baskı adedi

Defter ebatları (büyüklük-küçüklük)

Üretimde kullanılacak kağıdın türü

Kullanılacak kâğıt gramajı

Renk Seçeneği (Tek renk\ dört renk)

 

Aylık puantaj defteri kullanımı işletmenize ve size büyük kolaylık sağlayacaktır. Puantaj defterine sahip olduğunuzda işlemleri takip etmek artık sizin için zor olmayacak ve hesapların karışması gibi dertlerle uğraşmayacaksınız. Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da bulunduğunuz yerden online olarak sipariş vererek kaliteli puantaj defteri baskılara sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

 

Puantaj Defteri Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 

 • Puantaj defteri kapak baskısında işletmenize dair firma logosunu bastırmayı düşünebilirsiniz.

 • Puantaj defteri üzerine bastırmak istediğiniz logonuzun çözünürlük kalitesinin yüksek olmasına dikkat etmelisiniz.

 

 

36- Kalem Ürün Yazısı

 

Promosyon ürünler rekabet ortamında firmaların öne çıkmasını sağlayan ürünlerdir.

Promosyon ürünleri marka bilinirliği ve marka imajı açısından firmalara büyük katkılar sağlar. Promosyon ürünlerinin en önemli faydaları ise müşterilerle kurulan ilişkinin güçlenmesi ve yeni müşteri kazanmaya katkı sağlamasıdır. Maliyeti çok fazla olmayan promosyon ürünlerle müşteri gözünde olumlu bir imaj çizilerek rekabet ortamında öne çıkılır. Maliyeti oldukça uygun ancak bir reklam ve tanıtım aracı olan promosyon ürünlerden biri kalemlerdir. Baskılı kalem kullanımı oldukça yaygın bir reklam yöntemidir ve pratik basım metodu, düşük maliyeti ve iş hayatında aktif bir kullanımı olması nedeniyle farklı sektörlerden neredeyse tüm firmaların talepleri arasında önemli bir yere sahiptir.. Aklınıza gelebilecek her sektörde kullanıma uygun olan reklam aracıdır. Promosyon ürünlerde sektör pek fark etmemektedir her sektörden firma kendine ait kalem baskıları yapabilmektedir. Her insanın bir şekilde ihtiyacı olan ürünler olması nedeniyle kalem baskılarını karşılaştığınız her potansiyel müşterinize verebilirsiniz. Her insanın evde, ofiste,okulda ve dışarıda kaleme ihtiyaç duyduğu zamanlar oldukça fazladır. Öncelikli baskı amacı firmaların kendi bünyelerinde kullanımı olmakla beraber aynı zamanda promosyon ürünü olarak dağıtılır kalemler. Firma bünyesinde kendi markası ile basılı kalemler kullanmak kurumsallığı tamamlamaya yönelik uygulamadır. Çalışanların masalarında firma logosu ile baskılı bloknot, unutmayınız kartı benzeri ürünlerle birlikte kalemlerinde yer alması kurumsal bütünlüğü oluşturur. Bankalarda ve benzeri yerlerde form doldurma gibi işlemler oldukça sık yapılır ve bu işlemleri dolduran müşterilerin baskılı kalemlerinizi kullanmaları sizin her anlamda profesyonel firmalar olduğunuzu düşündürür. Müşterilerinizin gözündeki kurumsal imajınızı kalem baskılar ile tamamlayabilirsiniz. Çeşitli kalemler promosyon ürünü olarak aklınıza gelebilecek birçok alanda kullanılabilir. Bu gibi ürünlerin ana amacı potansiyel müşterileri hedefleyerek yeni müşteriler kazanmak, elde yer alan müşteriyi tutmak ve çalışanların motivasyonunu üst düzeye getirmeyi sağlamaktır.

 

 

Kalem baskılar, afiş ve diğer alternatifleri kurumsallaşma ve pazarlama açısından oldukça büyük bir öneme sahip olmakla beraber promosyon kalem ürünü müşterilerin sıklıkla işine yarayan ve sürekli kullanılarak müşterilerin sizi sıkça hatırlamasını sağlayan ürünlerdir. Baskılı kalemler diğer matbaa ürünleri gibi firmanızı temsil etme niteliğini taşır. Firmanızın ön yüzü olurlar. Bu nedenle müşterilerinize vereceğiniz promosyon kalem ürünlerin oldukça kaliteli ve şık görünümlü olması sizin marka kimliğinizi yansıtacaktır. Olumlu imaj oluşturacak ve profesyonellik katacaktır. Baskı yapılan kalem türleri oldukça fazladır. Bunlar; metal kalemler, plastik kalemler, kurşun kalemler, organik kalemler, tohumlu kalem gibi dahada çeşitlendirilmektedir.

Bu kalemlerden firmanız için uygun olacak kalem türünü seçip baskı yaptırmak firmanız için kullanım kolaylığı sağlar.

Metal kalemler genellikle en çok tercih edilen kalem modelleri arasındadır. Özellikle lazer baskı tekniği kullanıma çok iyi sonuçlar vermektedir. Tasarımla birlikte şık kalemler elde etme imkanı sunan metal kalem modelleri promosyon ürünü olarak kullanıldığı gibi aynı zamanda hediyelik setler ve özel kutular içerisinde sunulabilmektedir. Bu sayede daha çekici ve seçkin bir ürün halini alır. Maliyeti diğer kalem türlerine göre biraz daha yüksek olan metal kalemler her insanın zevkine hitap edebilir ve bu nedenle uzun süreli kullanmak isterler. Bu durum firmaya artı sağlamaktadır çünkü metal kalemi sürekli bir reklam aracı haline gelir ve kullanılan kişi tarafından her yere götürülerek geniş çapta bir reklam etkisi oluşmasını sağlar. Metal tükenmez kalem tüm sektör üzerinde en çok kullanılan promosyon ürünüdür. Eczaneler, fuara katılanlar, bankalar ve daha birçok işletme baskılı metal tükenmez kalem aracılığı ile kendisini hedef kitlelerine tanıtır. Hatta bazen işletmelerin yanı sıra belediyelerinde seçimlerde sıklıkla metal tükenmez kalem dağıtmaları karşılaşılan bir durumdur. Kalemler kullan at ürünler arasında olmadığından sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda kullanışlı olan kalemler uzun süreli kullanılan ürünlerdir. Plastik tükenmez kalemler daha ucuz ürünlerdir ve bu nedenle düşük maliyette çalışmak isteyen firmaların tercih sebebidir. Bunun yanı sıra aynı zamanda çeşit imkanının da çok olması ürünü tercih sebebi yapmaktadır. Promosyon kalem kategorisinde en çok satan ürünlerin başında yer almaktadır. Hemen her firma tarafından kullanılan kalıcı ve pratik bir promosyon ürünüdür.

 

Kalem baskı seçiminde materyal olarak sıklıkla düşük maliyetli tükenmez kalem tercih edilir. Firmaların promosyon ürün ihtiyaçlarında önemli bir gereç olarak kabul gören kalem, aktif bir kullanıma sahip üründür. Müşteri kitlesine dağıtılan ürün kadar ürünün kaliteli olması da önemlidir. Promosyon ürünlerinin bir işlevi de şirketinizi temsil etmektir. Farklılık yaratan, kaliteli ve uzun süre kullanıma uygun olan promosyon ürünler, müşteri memnuniyetini de beraberinde getirecektir. Malzeme seçimi kadar bu ürünlerin üzerine yapılacak olan baskının kalitesi, şirket logosu vb. birtakım hususlara da ayrıca dikkat edilmesi gerekir. Kaliteli matbaacılık vizyonu ile çalışan matbaa firmaları ile çalışmak her zaman daha güvenli bir alışveriş ortamı sunmaktadır. Baskıdan önce kalem üzerine uygulanacak bir tasarımın var olması gerekmektedir. Kalem baskılarda tasarım ve baskı için bazı noktalara dikkat edilebilir:

 • Kalem baskı yaptırmak için ilk önce kalem üzerinde yer almasını istediğiniz bilgileri belirlemeniz gerekmektedir. Promosyon kalemlerin üzerinde; logo, site adresi, işyeri adresi, iletişim bilgileri, şirket ismi gibi bilgilere yer verilebilmektedir. Ancak tüm bilgileri aynı kalem üzerinde kullanmak ortaya karmaşık bir görüntü çıkmasına neden olacaktır. Aslolan sade ve şık tasarım elde etmektir bu nedenle bu bilgilerden birkaçını seçip kullanmak uygun olacaktır.

 • Kalem baskınız üzerine logoya mutlaka yer vermelisiniz. Logo kurumsallığın ifadesidir ve olmazsa olmazdır. Logo dışında yer vermek istediğiniz bilgilerin seçimi sizin ihtiyacınıza göre belirlenir. Logo kullanmak istemezseniz şayet şirket ismini veya marka ismini tam olarak bastırmanız reklam etkisi açısından uygun olacaktır.

 • Promosyon kalem tasarımı için dikkat etmeniz gereken en büyük özellik sadeliktir. Çok fazla bilgi yer alan kalemler kaba duracaktır. Bunun yanında çok fazla yazı olan kalemlerde yazı boyutu düşeceği için basım sonrası yazılar okunmayabilir. Görünürlüğü artırmak içinde daha az yazılacak bilgi seçimi yapmak doğru olacaktır.

 • Kalem gibi yüzeyi düz olmayan ürünlerde basım aşamasında genellikle tek renk baskı tercih edilir. Bu durum hem maliyeti düşürmesi hem de baskının pratik bir şekilde çözümlenmesi için başvurulan bir yoldur. Yine de isteğe bağlı ya da firmanın kurumsal renk ve logosunu öne çıkarmak için renkli baskı da tercih edilebilmektedir.

 • Kalem baskılarınız üzerinde kullanılacak logo kesinlikle vektörel formata uygun olmalıdır. Vektörel olmayan logolar küçültüldüğü takdirde büyük miktarda bozulur ve pikselleşme meydana gelir. Bu durum baskı kalitesini düşürmektedir ve kalitesiz kalem algısına ve kurum imajında olumsuzluğa neden olmaktadır.

 • Marka bilinirliğini sağlamanın en önemli unsurlarından biri olan baskılı kalemin amacına doğru hizmet etmesi için kaliteli bir malzeme ile kaliteli bir baskıdan geçmesi gerekir. Bu kalite esası kullanılan kalem türü ve baskıya dayanmaktadır.

 

 

Kalem Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Seçilen kalemin kalitesi (kalem türü)

Basılacak olan kalem sayısı

Baskıda kullanılacak renk sayısı

 

 

Kalemlerin promosyon ürünü olarak kullanılmasının ana nedeni; dikkat çekici olması, uzun ömürlü olması ve elden ele dağıtım imkanını olmasıdır. Bir kalem içerisinde yer alan mürekkep bitmediği takdirde kullanılmaya devam eder. Bitene kadar kullanılan kalemler durduk yere bitmeden çöpe atılmaz, uzun süreli kullanılmaya devam eder. Kullanılırken hem marka ile bağ kurulur hemde markanın reklamı yapılmaya devam edilir. Basım aşaması oldukça pratik ve seri olan kalem basımında dikkate alınması gereken en önemli husus baskının doğru şekilde uygulanmasıdır. Kalem gibi kurumsal marka değerini öne çıkaracak tüm promosyon ürünlerde basım kalitesini belirleyen etkenler, yalnızca hammaddenin (plastik/metal/organik...) kalitesiyle değil, basım teknikleriyle de alakalıdır. Kalemin malzemesi ne kadar kaliteli olursa olsun baskı kalitesi iyi olmadıkça bütün olarak kaliteli bir promosyon kalem elde etmek mümkün değildir. Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da bulunduğunuz yerden online olarak sipariş vererek kaliteli kalem baskılara sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.


 

Kalem Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • İlk olarak kalem türünü seçmelisiniz. Seçilen kalemin türüne uygun olan bir tasarım hazırlanmalıdır.

 • Tasarımı yaparken kalem üzerine firma adı, logosu ve telefon numarası gibi bilgiler yazılabilir.

 • Kalem üzerinde tasarım alanı uygunsa markaya ait slogana da yer verilebilir. Farklı bir tasarım elde edilebilir.

 • Kalem baskılarının tasarımında yer vereceğiniz logoların çözünürlük kalitesinin oldukça yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde baskı kalitesi düşük olacaktır.

 • Kalem baskı ürünlerinizin ürün özelliklerini doğru seçtiğinizden emin olunuz ve üzerinde yer alacak bilgilerin doğruluğundan da emin olmalısınız.

 • Tasarımda yer alacak bilgilerin yazı fontunun iyi ayarlanması gerekmektedir. Okunaklı olmasına özen göstermelisiniz.

 • Kalem baskılarınızda birden çok renk baskı kullanmak istiyorsanız bu renklerin kurum renkleri ile uyumlu olmasına dikkat edin. Tek renk kullanımı tercih edilecekse kalem üzerinde belirgin ve kalem rengi ile uyumlu olmasına özen gösterin.

 • Tasarımınızda kullanacağınız renkleri baskıya uygun olarak seçmelisiniz. Aksi takdirde baskı sonrasında elde edilecek renklerde farklılıklarla karşılaşılabilir.

 • İnternet üzerinde bulunan hazır kalem baskı tasarımlarını inceleyerek tasarım hakkında fikirler edinebilirsiniz.

 • Kalem baskı tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel tasarım istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

Baskıda istenilen bilgiler :

 • Kalem adet bilgisi

 • Baskı yapılacak kalem türü

 • Kaç renk baskı olacağı

Yazının devamı...