arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Palet Eteği

Palet eteği, mağazalarda kullanılan paletlerin yan yüzeylerine kaplanan baskılı kağıt şeritlerdir. Bu baskılar, ürünlerin görünürlüğünü artırarak etkili bir reklam aracıdır. Kaliteli palet etekleri, dayanıklılığı artırır ve uzun ömürlü reklam sağlar. Kağıt gramajı, selefon kalitesi ve oluklu üretim, palet eteğinin kalitesini belirleyen önemli faktörlerdir. Düşük maliyeti ve geniş branding alanıyla palet eteği, mağazalardaki kampanyalı ürünleri vurgulamak için etkili bir tercihtir. Kaliteli baskı ve destekleyici reklam araçlarıyla birleştirilerek kullanıldığında, palet eteği görünürlüğü artırabilir ve dikkat çekiciliği yükseltebilir.

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Mağazalarda kullanılan paletlerin üst yüzeyinden yere kadar uzanan yan yüzeylerine kaplanan, rulo halinde baskidan müşteriye teslim edilen kağıt görsellere palet eteği denir. Palet eteği palet üzerindeki ürünlerin yan yüzeylerine kaplanan rulo halindeki kağıt baskılardır. Palet eteği baskıları etkili birer reklam aracıdır. Üzerinde geniş baskı imkanı bulunan palet etekleri reklamı yapılmak ürün tasarımı için oldukça büyük bir alandır. Mağazalarda kampanyalı ürünlerin dikkat çekeceği bir alana palet üzerinde yerleştirildiği alt tarafında oluşacak kötü görüntüyü kapatmak hemde kampanyaya destekleyici bir etki yaratması için palet etekleri kullanılmaktadır. Kullanılan palet etekleri paletlerde teşhir edilen ürünlerin görünürlüğünü arttırmaktadır. Palet eteği aynı zamanda ekonomik bir reklam aracıdır. Muadilleriyle kıyaslandıgında, Palet Eteği cok daha ekonomik bir bütçeyle mağazada en yüksek katma değerin oluşturulmasını sağlamaktadır. Palet eteğinin kaliteli olması gerekir. Kaliteli olan palet eteği baskıları aynı zamanda yıpranmalara karşı daha dayanıklı olacak demektir. Mağaza içerisinde kullanılan palet eteğin kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilmesi ile daha uzun vadede yıpranmadan duran baskılara elde edilir. Bu da demek oluyor ki daha uzun bir süre reklam aracı olarak kullanıma uygun olacaktır. Baskı aşamasında maliyeti düşünerek daha düşük kalitede bir palet eteği üretimini sağlamak kar değil aslında zarardır. Düşük kalitede üretilen palet etekleri daha çabuk yıpranarak kullanılmayacak hale gelecektir. Reklam etkisi de daha az olacaktır haliyle. Palet eteği baskıda bu nedenle kaliteye önem verilmelidir. Palet eteğinin kullanıldığı alanlarda Dönkart vs gibi diğer reklam araçları ile desteklenmelidir. Böylece görünürlük ve dikkat çekiciliği artacaktır. Düşük maliyeti, hemen her noktada uygulanabilir olması, uygulama sonrasındaki geniş branding alanı ile palet eteği kullanıldığı sektörün vazgeçilmezidir. Palet eteğinde baskıda kalite açısından farklılık oluşturan ögeler vardır. Baskı aşamasında bunlara dikkat etmek gerekmektedir:

 

Palet Eteğinde Kağıt Gramajı

Palet eteği üretiminde kağıt gramajı çok önemli bir maliyet ve kalite faktörüdür. Bütçeye göre kağıt gramajı belirlenir ancak kağıt gramajı düştükçe kalitede düşmektedir. Bazı projelerde maliyet çok ön plana çıktığında, palet eteği maliyetini düşürmek için üreticiler daha düşük gramajlı ürünler kullanabilir. Bu durum palet eteğinin sahada kolaylıkla yırtılmasına ve yapılan yatırımın günler içinde çöpe dönüşmesine sebep olabilir. Bu nedenle palet eteği kağıt gramajını doğru ayarlamak gerekmektedir.

 

Palet Eteğinde Selefon Kalitesi

Baskısı yapılan palet eteği, selefon kalitesini doğru ayarlamalıdır. Kağıt gramajında olduğu gibi selefon kalitesi düşürüldükçe palet eteğinin kaliteside düşmektedir ve böylece dayanıklılık ve kullanım ömrü azalacaktır. Yinede maliyet faktörleri nedeniyle çok düşük kalitede kaplama ile (selefon) kaplanabilir. Bu durumda palet eteğinin dayanımı azalır. Siparişten önce bu durumun iyi düşünülmesi gerekmektedir. Bu nedenle palet eteği alımı yapacak şirket, selefon kalitesini teknik şartnamesinde doğru belirlemelidir.

 

Palet Eteğinde Oluklu Üretim

Palet eteği kağıdı genellikle oluklu kağıt üzerine yapılır. Oluklu kağıt, palet eteğinin uygulandığı yerde daha sağlam ve sert durmasını sağlar. Oluklu kağıt kullanmak dalgalı yüzeylerde palet eteğinin kıvrılmasını engeller. Dolayısıyla palet eteği siparişlerinizde oluklu kağıt kullanımına özen gösterilmesi gerekmektedir.

 

Palet Eteği Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Adet sayısı

Palet eteği baskı ölçüsü

Üretimde kullanılacak kâğıt türü

Kullanılacak kâğıt gramajı

Renk Seçeneği (Tek renk\ dört renk)

Selefonun kalitesi

Baskı sonrası ekstra işçilikler maliyeti değiştiren unsurlardır.

 

 

Etkili ve dikkat çekici bir reklam aracı olan palet eteklerinde en önemli unsur dayanıklıklıktır. Uzun süre kullanıma uygun kaliteli palet eteği kullanmak reklam etkisini artırdığı gibi aynı zamanda kullanım ömrü düşünüldüğünde daha uygun maliyette olmuş oluyor. Eymen Ajans olarak Uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da dilediğiniz an online olarak sipariş imkanı ile hızlı bir şekilde istediğiniz palet eteğine sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

 

Palet Eteği Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • İlk olarak palet eteği baskı ölçüleri belirlenip daha sonra ölçülere uygun bir tasarım yapılmalıdır.

 • Palet eteği üzerinde yer alacak yazıların puntosu ve yazı stili doğru ayarlanmalıdır. Karmaşıklıktan uzak durup sade bir görüntü elde edilmelidir.

 • Palet eteği üzerinde slogan, kampanya yazıları gibi yazılar yer alacak ise bu yazıların uzaktanda okunur olmasına özen gösterilmelidir. Mağaza içerisinde uzak bir noktadan bakan bir kişinin de okuyabiliyor yada en azından neyden bahsedildiğini anlayabiliyor olması gerekir.

 • Palet eteği baskıda kullanılacak renkler tanıtımı yapıldığı ürünün marka renkleri ile uyumlu olmalıdır. Ayrıca kurumun diğer ürünlerindeki (dönkart vb.) renkler ile uyum içerisinde olması da bütünlük sağlayarak daha kurumsal bir imaj çizmenizi sağlayacaktır.

 • Palet eteği tasarımında aslolan sadeliktir ve sade bir tasarım ile reklam ürünü öne çıkarılmalıdır. Dikkat çekmek için karmaşıklıktan kaçınılmalıdır, reklam ürününe vurgu yapılmalıdır.

 • Tasarımda kullanılacak görsellerin özgün, yüksek kalite ve çözünürlükte olmasına mutlaka özen göstermelisiniz. Tamamen görsel bir reklam aracı olan palet eteklerinde görsellerin çözünürlüğü kaliteyi doğrudan etkileyen bir unsurdur.

 • Palet eteği tasarımında internet üzerindeki hazır tasarımlar incelenerek kuruma uygun bir tasarım oluşturulabilir.

 • Palet eteği tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel tasarım istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

Tasarımda istenilen bilgiler :

 • Adet bilgisi

 • Ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

 • Lokal veya Kısmı lak

 • Gofre (kabartma) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...
Öne Çıkan Çalışmalar