arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Kartvizit

Kartvizit

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Kartvizit baskısı , şahıslar veya firmalar için özel olarak hazırlanan üzerinde tanıtıcı kısa bilgilerin bulunduğu kartlardır. Kartvizitler, bir şirkete ve kartvizit sahibi profesyonele dair en önemli başlıca bilgileri en kompakt ve taşınabilir haliyle sunarak önemli bir iletişim kanalı oluşturur. Kişiler ve firmalar kartvizitler sayesinde müşterilerine ve kendilerine ulaşmak isteyen diğer kişilere en pratik ve profesyonel şekilde iletişim bilgilerini verebilir.

Sürdürülebilirlik açısından da gerekli olan kartvizitler kişinin karşı tarafa kendisini tanıtma açısından ilk adımdır. Müşterilere veya iş bağlantılarına kendini tanıtmanın ve iletişim bilgilerini paylaşmanın en kolay yolu kartvizit kullanmaktadır. 

Kartvizitler tercihe göre tek veya çift taraflı olarak basılabilir. Genellikle 8,5x5,5 boyutlarında, düz kesim ile üretilmektedir.  Büyük ebatlardaki kartvizitler genellikle cüzdanlara sığmamaktadır. 8,5x5,5 ebatlarında üretilen kartvizitler kartlık ve cüzdanlarda kolayca kullanılabiliyor. Bu nedenle taşınabilirliği kolaydır. Kartvizit üzerinde yer alması gereken bilgiler:

▪ Kişinin adı ve soyadı

▪ Yaptığı iş- Ünvanı

▪ İletişim bilgileri

▪ Adres bilgisi

▪ Varsa kurum logosu

Firmaların sektörel kimliği olarak ele alınabilen standart kartvizitleri tasarlarken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, kartvizitin üzerinde yer alması istenilen  bilgiler olmalıdır. 

Kartvizitler kurumsallık ifade eden ürünlerdir. Kurumsal ve profesyonel görünümün araçlarından biride kartvizitlerdir. Kartvizit kullanımı karşıdaki kişiye güven veren bir durumdur. Kartvizit kullanmak ve kartvizit aracılığı ile bilgilerinizi insanlara veriyor olmanız onların sizin güvenilir olduğunuzu düşünmesini sağlamaktadır. Bu nedenle kurumsal olarak veya özel olarak çalışıyorsanız kartvizite sahip olmanız size  birçok yarar sağlayacaktır. Kartvizitler verdiğiniz kişinin sürekli olarak sizi hatırlamasını sağlar ve böylelikle uzmanlık alanınızla ilgili bir işi olduğunda aklına ilk gelen siz olursunuz. Kartvizitler aynı zamanda bir reklam ürünü haline gelir. Kullanan kişi tarafından reklamınızın yapılmasını ve hatta başka birilerine öneri olarak verilmesi sık karşılaşılan bir şeydir. İş hayatında bunlar küçük görünen ama aslında büyük detaylardır. Rakiplerinize karşı ilerlemenin bir adımı da kartvizitlerdir. Kaliteli kartvizitlere sahip olmak ön izlenimin olumlu olmasını sağlar. Etkili kartvizit tasarımı ile rekabet ortamında öne çıkmak, daha çok tanınmak fark yaratan bir kartvizit ile mümkün olacaktır. Etkili kart için ön araştırma ile verimli tasarım hazırlandıktan sonra kartvizit bastırılmasında fayda vardır:

▪ İlk olarak kartvizitin tek yönlü mü yoksa çift yönlü mü baskı olacağını belirlemek gerekir. Müşteri talebine bağlı olarak, kartvizitin tek bir yüzeyine ya da iki yüzeyine baskı yapılması mümkündür. Tasarımda arka yüzeyin boş bırakılması, kişilerin kartvizitin arka yüzeyini not almak için kullanılabilmesine olanak sağlar ve baskı maliyetini düşürür. Çift yüzeyine baskı yapılmış kartvizitler ise, kurum kimliğini yansıtması ve verilmesi gereken bilgilerin daha geniş bir alana yayılmasına olanak verdiğinden, profesyonel firmalar tarafından daha çok tercih edilmektedir. 

▪ Kart üzerine yazılan bilgiler sade, açık bir dil ile yazılmış güven duygusu aşılayan tarzda olmalıdır. Kartvizitte yer alan bilgiler rahat okunabilmelidir. Yazı tipi seçimleri kartvizitler için önem arz etmektedir.  Firmayı, markayı veya kişinin kendisini temsil edecek doğru fontlar kullanılmalıdır. Okunması zor yazı tiplerinden uzak durmak ve marka bileşenlerine  uygun fontlar kullanmak kartviziti daha profesyonel kılacaktır.

▪ Kartvizit üzerindeki bilgilerin çok fazla ve karmaşık olmamasına özen gösterilmelidir. Kartvizit tasarımında kısa ve net bilgiler olmalıdır. Kartvizit üzerinde bulunması istenilen detaylara net olarak karar vermek gerekmektedir. Kartvizit tasarımı yapılırken kişiden daha çok firma ve hizmetin ön plana çıkması daha uygun olmaktadır. Bu nedenle kartvizite ilk bakıldığında logo, şirket adı ve verilen hizmet göze çarpmalıdır, tasarımda bu alanların daha belirgin olmasına özen gösterilmelidir.

▪ Kartvizit tasarımı, kartviziti kullanacak kişi veya kurumun sektörüne uygun bir şekilde tasarlanmalıdır. Kartvizitin meslek grubunu ifade eder tarzda olması daha dikkat çekici daha akılda kalıcı imaj yakalamasını sağlamaktadır. Kartviziti tasarlarken verilecek olan hizmete uygun tasarımlara yer verilmelidir. Yani insanların kartvizite baktığı zaman kartvizit sahibinin ne iş ile uğraştığını  anlaması büyük bir artı sağlayacaktır.

▪ Kartvizit tasarımları, mutlaka şirketin ya da kişinin karakterine ve marka imajına uygun olmalıdır. Tasarımlar, firmanın renkleri ve kurumsal kimliği doğrultusunda hazırlanmalıdır. Halihazırda logonun renklerine uygun renkler kullanılması bir bütünlük sağlar ve daha sade bir görünüm elde ederek şık bir tasarım oluşturulabilir. Kartvizit tasarımı yaparken gözü yoracak arka planlardan da kaçınmak gerekir. Çok renkli bir arka plan, bilgilerin okunmasını zorlaştırdığı gibi, profesyonel olmayan bir izlenim de yaratabilir.

▪ Kartvizit üzerinde kullanılacak logonun boyutu doğru ayarlanmalıdır. Kartvizit üzerine  yazılacak diğer bilgiler için gerekli alanı sağlayacak bir boyutta logo eklenmelidir.  Tasarımlar uygun oran-orantı koşullarına göre baskı alanı üzerine yerleştirilmelidir. Tasarımla beraber gerekli boşluklar alana göre belirli bir ölçüde bırakılmalıdır. Tasarımda her zaman fazladan birkaç milim boş alan bulundurmak olası taşmalar sonucu kartvizite zarar gelmesini önlemektedir. Kartvizit tasarımları, vektörel çizgiler ile oluşturulduğunda baskılarda sıkıntı yaşanmamaktadır. Çözünürlüğün ve dosya formatının doğru ayarlandığından emin olup öyle tasarımı baskıya vermek gerekir.

▪ Kartvizit tasarımlarında mutlaka iletişim bilgilerine yer vermelidir.  En çok kullanılan iletişim kanalını en başa yazmak avantajlı olacaktır. Kartvizitte yer alan adres kişileri yönlendirir nitelikte ve anlaşılır olmalıdır. Eğer işyeri bulunması zor bir yerde ise kartvizitin arka yüzüne bir kroki eklemek uygun olabilir ancak son yıllarda gelişen teknolojiyle akıllı telefonların kullanımı son derece artmıştır bu nedenle kroki yerine QR kod eklemekte mümkündür. Son olarak  kartvizitte verilen  bilgilerin güncel ve doğru olduğundan emin olmak için baskıya vermeden önce gerekli kontrolleri tekrar ve tekrar yapmakta fayda vardır.

Kartvizit Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Basılacak kartvizit adedi (Adet sayısı arttıkça birim maliyet düşer.)

Kartvizit üretiminde kullanılacak kâğıt türü (Kartvizitlerde farklı kağıt türlerine baskı yapılabilir. )

Kullanılacak kâğıt gramajı

Renk Seçeneği (Tek renk\ dört renk)

Baskı yönü (Tek yönlü\ Çift yönlü baskı)

Baskı sonrası ekstra işçilikler maliyeti değiştiren unsurlardır. 

Kartvizit baskıda standart ölçü kullanılır ve ölçü değişimi olmadığı için maliyete bir etkisi olmamaktadır.

Kullanılacak kağıdın cinsine ve gramajına karar verildikten sonra baskı sonrası işçilik ile kartvizit özelleştirilebilir. Baskı sonrası işçilik uygulamaları farklı ve oldukça kaliteli tasarımlar elde etmenizi sağlarken dayanıklılığını da artırmaktadır.  Baskı sonrası uygulanan ekstra işlemler; selefon, lak, özel kesim ve varak\yaldız baskı seçenekleridir. Selefon, ürünlere ekstra koruma sağlayan şeffaf ve ince bir kaplamadır. Ürüne baskı yapıldıktan sonra uygulanır ve  kağıt ürünlerini dış etkenlere karşı korumak amacıyla uygulanır. Ürünün yıpranması ve yırtılması zorlaşır, engellenir ve  böylece ürünün kullanım ömrü uzar, kalitesi ve dayanıklılığı artar. Mat ve parlak olmak üzere selefonun iki çeşidi vardır. 

Mat selefon,sıklıkla tercih edilen selefon çeşididir. Mat bitişlidir, şık bir görünüm sağlamaktadır. Resmi ve sade tasarımlar hedefleyen firmalar tarafından daha çok tercih edilmektedir. 

Parlak Selefon ise  ürüne parlak bir görüntü verir ve  dikkat çekicidir. Koruyucu ve parlatıcı özellik taşımaktadır. Kartvizitler, broşürler vb. baskı ürünlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Genel olarak her iki selefon çeşidi isteğe göre tercih edilen tüm baskı ürünlerinde kullanılmaktadır. 

Lak uygulaması bir laminasyon çeşididir ve baskısı yapılan ürünün yüzeyinin kaplanmasıdır. Baskı yapılmış kağıda parlaklık ve dayanıklılık sağladığı için sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Lak uygulaması, baskı sonrası ürünün kullanım ömrünü uzatmaya ve kaliteli bir görünüm vermeye yaramaktadır. Lak uygulamasını birden çok çeşidi vardır ve tasarıma uygun olan şekilde lak yapmak mümkündür. Lak uygulaması sadece kuşe kağıtlara uygulanmaktadır. 

Kısmi Lak, baskısı yapılan ürünün tümüne değil sadece istenilen kısmına uygulanır ve uygulanan kısma parlaklık verir. Bu uygulama genellikle ürün üzerindeki logoya, iletişim bilgilerine ya da sloganlarına dikkati çekmek amacıyla yapılmaktadır.

Kabartma lak ise belirlenen tasarım alanına parlak selefonun iki defa uygulanması ile elde edilmektedir ve bu nedenle  Kısmi Laktan daha belirgin bir yapıdadır. Kabartma lak, vurgulanmak istenen logo, obje ve marka gibi grafiklere parlaklık ve emboss (gofre) efekti vermektedir ve  ürünün daha şık, belirgin ve göz alıcı olmasını sağlamaktadır.

Lak uygulaması ile varak ve yaldız uygulamaları da yapılır. Baskı sonrası işlemler Tasarımda farklılık isteyenlerin sıklıkla başvurduğu yöntemlerdir. Tasarımı yaparken uygun olan uygulamalardan tercih edilebilir. Baskı sonrası işçiliklerin maliyeti değiştirdiği bilinmelidir ancak kartvizitlerin kurumsallığı ve avantajları düşünülürse olabilecek en kaliteli tasarım hazırlanmalıdır. 

İlk temas açısından önemli bir tanıtım aracı olan kartvizitlerin  tasarımı kaliteli olmalıdır. Kartvizit tasarımı firmanın ya da kişinin imajı açısından önemlidir. Profesyonel yaşamın vazgeçilmezi olan kartvizitlerde uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da dilediğiniz an online olarak sipariş imkanı ile hızlı bir şekilde istediğiniz kartvizitlere  sahip olabilirsiniz.

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz  eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

Kartvizit Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

▪ Kartvizit baskıda ilk olarak önemli olan baskıya uygun ebatlarda tasarım oluşturmaktır. Baskıda hata olmaması için doğru ölçüde tasarım yaptığınızdan emin olmalısınız. 

▪ Tasarımda kesim payı bırakılmalıdır. Kesim payı kartvizit kenarlarındaki tasarımı korumak içindir. Kesim payı bırakılmadığında tasarımın bir kısmı baskıda çıkmayabilir.

▪ Kartvizitin üzerinde yer alan kurum logosu, kişisel bilgiler ve adresler  doğru ve eksiksiz yazılmalıdır. Baskıdan önce kontrol edilmelidir. 

▪ Tasarımda kullanılacak yazı puntosu ve yazı stili okunaklı olmalıdır. En az 10 punto kullanılmalıdır. Aksi takdirde okunması zor olacaktır. 

▪ Kartvizit üzerinde yer alacak logonun çözünürlüğü yüksek olmalıdır. Çözünürlük kaliteyi doğrudan etkileyen bir unsurdur. 

▪ Kartvizit üzerinde kullanılacak renkler logo ve kurum renkleri ile uyumlu olmalıdır. çok fazla renk kullanarak tasarımda karmaşıklığa neden olmamak gerekir. Sade renkler ile şık tasarımlar elde edilebilir. 

▪ İnternet üzerinde bulunan hazır kartvizit tasarımlarını inceleyerek tasarım hakkında fikirler edinebilirsiniz.

Kartvizit tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel kartvizit tasarımı istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

Tasarımda istenilen bilgiler :

▪ Kartvizit adet bilgisi

▪ Kartvizit ebat bilgisi

▪ Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

▪ Kaç renk baskı olacağı

▪ Selefon olup olmadığı

▪ Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

▪ Lokal veya Kısmı lak

▪ Gofre (kabartma)

▪ Özel kesim

▪ Varak baskı  ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...
Öne Çıkan Çalışmalar