arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Foreks Baskı

Foreks Baskı

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Foreks, üzerine poster ve fotoğraf baskısı yapabilen pvc esaslı bir malzemedir. Fotobloka göre daha sert bir malzemedir. Foreks malzemenin kalınlığı genel olarak 3 ile 5 mm arasındadır. Foreks, hafif ve sert görünümde bir malzemedir. Hafif ve sert yapıda olması kolayca taşınmasını sağlamaktadır. Yapısının sert olması sebebi ile üzerine basılmakta olan poster ya da fotoğraflar için ekstra bir çerçeve yapılmasına gerek kalmamaktadır. Foreks malzemenin taşınması ve montajı oldukça kolaydır. Bu nedenle genellikle iç mekanlarda ve fuar, sergi alanlarında, vitrinlerde tercih edilen bir afiş/poster malzemesidir. Duvar yada düz yüzeylere montaj yapılmak istenirse foreks baskı ürünün arkasına çift taraflı bant yapıştırılıp kullanılabilir ve bu bant sayesinde istenilen her yere asılabilir. Ayrıca İsteğe bağlı olarak ayaklı veya ayaksız olarak da kullanılabilir.

Foreks baskılar aynı zamanda birer reklam araçlarıdır. İç ve dış mekanlarda reklam amaçlı kullanılan foreks baskılar hafif ve dayanıklı bir malzeme olduğu için firmalar tarafından sıklıkla tercih edilen reklam malzemelerinden biridir. Üzerine direk baskı gerçekleştirilen foreksler, yalnızca iç ve dış mekan reklamcılığında salt bir materyal olarak değil, tabela ya da totem gibi dış mekân reklamcılığında da düşük maliyeti nedeniyle tercih edilmektedir. Kolay taşınabilir bir ürün olduğu için rahatlıkla farklı yerlerde konumlandırılabilir. Mağaza, ofis, fuar alanları, vitrin gibi birçok alanda kullanıma uygun bir reklam ürünüdür. Bu kullanım alanlarına ek olarak kullanımın sıklıkla tercih edildiği diğer bir alanda tabela üretiminde kullanılmasıdır. Kapı levhası, ikaz ve yönlendirme levhaları, iş güvenliği levhaları, arsa tabelası ile akla gelebilecek her türlü plastik levha ihtiyaçlarınız için foreks baskılar tercih edilebilir. kullanım alanı oldukça geniş olan foreks baskılarda da fotoblok baskılardaki gibi laminasyon uygulaması yapılarak foreks baskının daha uzun ömürlü ve dayanıklı olması sağlanır. Foreks baskılarda bilinmesi gerekenler:

 • Foreks baskı çeşitli ebatlarda üretilebilen bir matbaa ürünüdür ve baskısı yapılacak ürünün boyutunu seçerken kullanılacağı alan ve içerisinde yer verilecek bilgiler göz önünde bulundurularak ebat seçimi yapılmalıdır. Fuarlarda kullanılacak foreks baskıların görünür olabilmesi için orta ya da daha büyük boyutlarda olması gerekir. Mağazarla kullanılacak foreks baskıların fuarlara nazaran daha küçük olması beklenir.

 • Ürün üzerinde bulunması istenilen bilgiler özenle seçilmelidir. Az yazı ile çok şey anlatılmalıdır. Foreks baskı üzerindeki yazı yoğunluğu üretilecek boyuta göre ayarlanmalıdır.

 • Foreks baskı üzerinde yer alacak slogan, bilgilendirici yazı vb. yazı fontlarının okunaklı olmasına dikkat edilmelidir. Kalın puntoda yazı seçimi yapılması okunabilirliğini artırır. Değişik yazı stilleri kullanmak mesajın iletilmesi açısından iyi bir fikir olmayabilir.

 • Foreks baskı tasarımını yaparken ilgi çekici renkler kullanılabilir ve böylelikle insanların ilgisini çekmek kolaylaşır. Ürünün farkedişebilirdliğini artırmak amacıla dikkat çekici renkler kullanırken oluşabilecek renk karmaşasının önüne geçilmesi gerekir.

 • Foreks baskı öncesi baskıda oluşabilecek hataları önlemek için tasarımda doğru ölçülerin kullanıldığından emin olup, kesimpayı gibi olası durumları göz önünde bulundurmak gerekir.

 

Foreks Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Baskı yapılacak adet sayısı

Foreks levha boyutu

Renk Seçeneği (Tek renk\ dört renk baskı)

Kesim şekli (kare veya oval kesim)

Foreks levhanın kalınlığı maliyeti değiştiren unsurlardır.

 

 

Foreks baskılar her alanda kullanıma uygun ürünlerdir. İster üzerine afiş baskı yapılsın ister tabela baskı veyahut fotoğraf baskı için kullanılabilir. Reklam sektöründe oldukça tercih edilen bir ürün olması nedeniyle markalar ve reklam vermek isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İç ve dış mekanlarda her tür mesajınızı ve kampanyalarınızı kolaylıkla aktarabileceğiniz bu pazarlama ürünü görünürlüğünü ve marka bilinirliğinizi artırır. Kalıcı reklam ihtiyaçları için kullanılan foreks baskılarda kalite, yalnızca ürünün ömrünü uzatmakla kalmaz, marka değeriniz açısından da kaliteli bir izlenim bırakmanızı sağlar. Kurumsal imajına katkı sağlayacak ve reklam etkisini artıracak baskılar için eymen ajansa güvenebilirsiniz. Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da dilediğiniz an online olarak sipariş imkanı ile hızlı bir şekilde istediğiniz foreks baskılara sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.


 

Foreks Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • Foreks baskı boyutları seçilirken kullanılacağı alan göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır.

 • Foreks baskı tasarımınızı foreks levha ölçülerine uygun yapmaya dikkat etmelisiniz ve baskıda tasarımınızın zarar görmemesi için kesim payı bırakmaya özen göstermelisiniz.

 • Reklam amaçlı kullanılan foreks baskılarda tasarım oldukça önemlidir. Dikkat çekici tasarımlar yapmaya özen gösterin.

 • Reklam amaçlı üretilecek olan foreks baskı tasarımında güncel iletişim bilgilerine yer verebilirsiniz. Hatta varsa internet adresinizi eklemeniz olası potansiyel müşterileriniz için kolaylık sağlayacaktır.

 • Foreks üzerinde yer alacak görsel veya logonun çözünürlük kalitesi yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Görselin kalitesi baskının kalitesini etkileyecektir.

 • Foreks baskı tasarımında kullanılacak renklerin insanların dikkatini kolayca çekebilecek renklerden seçmelisiniz.

 • Foreks baskı üzerinde yer vermek istediğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz yazıldığından emin olmalısınız. Baskıdan önce kontrol edilmelidir.

 • İnternet üzerinde bulunan foreks baskı tasarımlarını inceleyerek tasarım hakkında fikirler edinebilirsiniz.

 • Foreks baskı tasarımı oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel tasarım istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

Baskıda istenilen bilgiler :

 • Foreks baskı baskı adet bilgisi

 • Foreks baskı baskı ebat bilgisi

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Mat veya Parlak laminasyon seçimi

Yazının devamı...