arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Folyo Kesim

Folyo Kesim

Toplam Fiyat

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Folyo, plastik bazlı kendinden yapışkanlı ve ekstra mukavemetli malzemedir. Yapışkanlı arka yüzeyi sayesinde dekota, fotoblok, kompozit, pleksi, metal, cam gibi düzgün yüzeylere rahatlıkla uygulanabilen, günlük hayatta her yerde karşımıza çıkan, çok geniş kullanım alanı olan reklam malzemesidir.  Folyo kesim, yazı kesim olarakta bilinmektedir. Folyo malzemenin istenilen yazılar için uygun şekilde kesilmesidir.  Yapışkanlı Folyonun folyo kesim olarak kullanılmasının  en büyük nedenleri kolay montaj ve dayanıklılık süresidir. Su ve güneşe (yağmur, nem vb.) dış etkenlere maruz kaldığında yerinden çıkma, soyulma gibi olumsuz sonuçlar doğurmaz ve bu koşullara uzun süre dayanabilir. Folyo kesim ile üretilen baskıların  istendiğinde çıkarılabilir olması tercih edilebilirliğini arttırıyor.

Ambalajdan cam mekâna, vitrin reklamcılığından özel baskılı işlere kadar geniş bir alanda kullanım imkânı bulunan folyo, vitrin düzenlemelerinde, totem ve tabela üretiminde, ev ve ofis içi dekoratif çalışmalarda, sahne-stand süslemelerinde; otomobil-otobüs-tren-uçak gibi kara ve hava araçları üzerinde kullanılmaktadır. Tamamen kaplama veya bölgesel kaplamalarda ya da tüm etiket kullanımlarında markalama, tanıtım ve dekorasyon çözümlerinde kullanılan olmazsa olmaz ürünler arasındadır. Tüm bu alanlarda kullanılabilen folyo kesim opak yada şeffaf/parlak olmak üzere iki çeşitte basılır. Şeffaf Folyo, gümüş folyo ya da kumlanmış folyo seçeneklerini ihtiyacınıza  göre seçebilir  istediğiniz ölçüde ister standart ister özel kesim folyo üretimi yapılır.  Bu seçeneklerden basım yapılacak alana uygunluğuna göre seçim yapılır.  

Tanıtım, dekorasyon ve reklam sektöründe çokça kullanılan folyo, uzun süredir farklı alanlarda da kullanılmaya başlanmıştır. En çok reklam ve tanıtım sektöründe kullanılan folyo, plotter adı verilen folyo kesim ve şekillendirme cihazı sayesinde talep edilen türde hazırlanabilir. Folyo kesim, ara yüzeyi yapışkanlı olan ve 100 ile 120 MİC kalınlığındaki PVC malzemenin plotter sayesinde baskılı olarak kesilmesi işlemidir. Folyo kesim işleminde vektörel olarak çizilmiş grafik, bilgisayar vasıtasıyla plotter folyo kesim makinesine gönderilir ve daha sonra  Plotter, kendisine bağlanmış olan renkli folyoyu, tasarıma uygun olarak keser. Bu uygulama baskısız olarak da yapılabilir. Diğer yandan  folyoların uygulanacağı alana transferin sağlanabilmesi için üretimden sonra tüm yüzeyi taşıyıcı özellikte olan transfer bandı ile kaplanmaktadır.  Bu süreçte yazı, desen, şekil ve rakamlar da yine müşterilerin taleplerine göre eklenebilmektedir. Birçok renk alternatifine sahip olan folyoyu hem tasarımlarınıza hem de dekorunuza kolaylıkla uygulayabilirsiniz. 

Folyo Uygulamada Maliyeti Etkileyen Unsurlar 

Folyo kesim adet bilgisi

Folyo kesim ebat bilgisi

Çoğunlukla dış mekân reklamcılığı kategorisinde değerlendirilen ve kullanılan folyo kesim uygulamaları dış etkenlere fazla maruz kalabilir.   Bu nedenle dış etkenlerden kolayca etkilenebilir hale gelir.  Daha dayanıklı folyo uygulama ürünlere sahip olmak için baskı kalitesinde kriterlerin altına düşmemek gerekmektedir. Baskıda kalite faktörünün dikkate alınmaması, malzemenin kısa sürede dış etkenler nedeniyle formunu kaybetmesine, solmasına ve kısa sürede dağılmasına neden olur. Kalitesiz folyo malzeme kullanılmasından kaçınılmalıdır. Aksi takdirde uzun süreli reklama sahip olamazsınız.  Folyo uygulamalarında kalitesiz boya ile elde edilen folyodan üretilen ürün güneş ışınları, sıvı teması gibi dış etkenler nedeniyle yırtılma, solma gibi tepkimelerini kısa sürede verebilir. Bu nedenle üretiminde tıpkı diğer baskılı materyallerde olduğu gibi kaliteli malzeme ile üretim sağlanmalıdır. Kaliteden ödün verilmediği takdirde özel içeriği sayesinde güneş ışınlarından ve kötü hava koşullarından birkaç yıl boyunca etkilenmeyen folyo baskıyı yıllar geçse de ilk günkü renkleriyle kullanabilirsiniz. Kurumsal imajına katkı sağlayacak ve reklam etkisini artıracak baskılar için eymen ajansa güvenebilirsiniz. Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da dilediğiniz an online olarak sipariş imkanı ile hızlı bir şekilde istediğiniz folyo uygulama baskılara sahip olabilirsiniz.

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz  eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

Folyo Uygulama Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

▪ Kullanılacak alana uygun folyo ebat seçimi yapılmalıdır. 

▪ Tasarımda kesim payı bırakmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde baskı aşamasında hatalar meydana gelebilir ve tasarım bozulabilir. 

▪ Folyo seçiminde kaliteden ödün vermemeye dikkat edin. 

▪ Folyo seçeneklerinden(opak-parlak gibi) kullanacağınız alana en uygun olanını seçmeye dikkat edin. 

▪ Folyo uygulama tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız internet üzerindeki hazır şablonlardan yararlanabilir veya eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz. 

Baskıda istenilen bilgiler :

▪ Folyo kesim baskı adet bilgisi

▪ Folyo kesim baskı ebat bilgisi

▪ Renk seçeneği

▪ Mat-Parlak-opak-kumlu yüzey seçeneği

Yazının devamı...
Öne Çıkan Çalışmalar