arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Diplomat Zarf Penceresiz

Diplomat Zarf Penceresiz

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Diplomat zarflar şirketlerin hemen hemen her alanında kullanılmak üzere tasarlanmış bir araçtır. Diplomat zarf basımı , firmaların rekabet ortamında kurumsal bir kimlik kazanmak amacıyla şirket içi ve şirket dışı yazışmaların gönderilmesinde kullandıkları zarf çeşididir. Diplomat zarf üzerine firmanın logosu, adres bilgileri ve varsa sloganı basılarak etkili bir prestij kazanması amaçlanır. Firmaların yaptığı yazışmaları diplomat zarf ile göndermeleri bir resmiyet ve kurumsallık kazandırır. Aynı zamanda firma isminin duyulması anlamında etkili bir tanıtım yapmaya da imkan tanır. Firma dışına yollanan yazılı evraklar, gönderilen faturalar gibi farklı alanlarda kullanılan diplomat zarflar, kurumsal kimliğin vazgeçilmez öğesidir. Diplomat zarf kullanarak firma içinde sadakati, firma dışında itibar ve akılda kalıcılığı sağlayabilirsiniz.

 

Diplomat zarflar, antetli kâğıda basılarak hazırlanan teklifler ya da bilgilendirme metinleri ve faturaların teslimatı için kullanılmaktadır. Aynı zamanda para zarfı olarak da kullanılmaktadır. İçerisinde kullanacağınız evraka göre pencereli ya da penceresiz diplomat zarf kullanabilirsiniz. Alıcı bilgilerinin daha kolay görülebilmesi için pencereli diplomat zarf tercih edilirken, para ya da özel belge gönderimlerinde penceresiz diplomat zarf tercih edilmektedir.

 

Diplomat zarflar kurumsal kimliğin vazgeçilmez özelliklerinden biridir. Bu nedenle tasarım da önem kazanmaktadır. Etkileyici, şık ve aynı zamanda sade bir tasarım ile basılması gerekmektedir. Sade ama kaliteli tasarımlar kurumsal kimliğin imajını oldukça artıran detaylardır. Diplomat zarf tasarımından en büyük verimi almak için tasarımda bazı noktalara dikkat etmeniz faydalı olacaktır:

 

 • Diplomat zarfların üzerinde firmanızın logo, adres ve telefon gibi bilgilerine yer vermek müşterilerinizin sizinle kolayca iletişime geçmesine olanak sağlar. Diplomat zarf üzerinde firma ismi, logo, iletişim bilgileri ve sloganı göz yormayacak şekilde kullanılmalıdır. Yazı ve punto seçimi doğru yapılmalıdır.

 • Yazılacak metinlerin okunabilir boyutta ve marka kimliğine uygun bir yazı tipinde olması oldukça önemlidir.

 • Kullanılacak tüm metinlerin ve görsellerin birbiri ile olan renk uyumuna dikkat edilmelidir. Tasarımı hazırlarken baskıya uygun formatta çalışmaya özen gösterilmelidir. Baskı renk sayısını belirlerken firma logosunda kullanılan renk sayısı dikkate alınmalıdır.

 • Tek, iki, üç ve dört renk baskı seçeneklerinden birini tasarımda kullandığınız renklere göre seçebilirsiniz. Maliyet açısından avantajlı olan tek renk kullanımıdır.

 • Zarflarda tek yüze baskı yapılır ve tasarım yapılırken bunu dikkate almak gereklidir. Arka yüzüne ve kulak kısmına baskı yapılamamaktadır.

 • Diplomat zarfın en altına tek sıra olarak iletişim bilgileri yazılabilir. Alıcı bilgilerinin yazılacağı alanı belirledikten sonra logo ve sloganı buna göre tasarlamakta fayda vardır.

 • Tasarımda yer verilecek görsellerin yüksek çözünürlükte olması baskıda kaliteli bir sonuç elde etmeyi sağlar.

 

Diplomat Zarf Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Basılacak zarf adedi

Zarf baskının ölçüsü (A3, A4, A5- her ebatta fiyat farkı oluşmaktadır.)

Zarf üretiminde kullanılacak kâğıt türü

Kullanılacak kâğıt gramajı

Baskı seçeneği (Zemin baskılı\ zemin baskısız)

Renk Seçeneği (Tek renk\ dört renk)

 

Diplomat zarflarının kurumsal kimlik taşımaları nedeniyle yüksek kalitede basılması gerekmektedir. Farklı tasarımlarla zenginleştirilmiş diplomat zarflar müşterilerin firmalara bakış açılarını da oldukça etkilemektedirler. Hem şirket içi hem de iş ortakları ile sürekli olarak fatura ve benzeri evrak alışverişinin yapıldığı diplomat zarf, bu anlamda iş ortaklarına kurumsal anlamda verilmek istenen mesajı göz alıcı zarf tasarımıyla ve kaliteli bir dokuyla vermenizi sağlayacaktır. Diplomat zarfın gönderildiği kişiler zarf üzerindeki bilgiler nedeniyle kendilerine özel olarak gönderilen bu zarfları henüz açmadan nereden geldiklerini bilirler ve firma olarak akılda kalıcılığınız artar. Böylelikle herhangi bir ihtiyaç anında firmaların müşterilerin aklına gelmesinde kolaylık sağlayacaktır.

Kurumsal firmalar açısından birçok önem taşıyan diplomat zarf baskısında kaliteli baskılarsa sahip olmak istiyorsanız baskıda uzman ve kaliteye önem veren firmalar ile çalışmalısınız. Uzun yıllara dayanan tecrübemizle eymenajans.com da dilediğiniz an online olarak sipariş imkanı ile hızlı bir şekilde istediğiniz diplomat zarflara sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

 

Diplomat Zarf Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • Diplomat zarfları üzerinde müşterilerinizin sizinle kolayca iletişime geçebileceği firmanızın logo, adres ve telefon gibi bilgilerine yer verilmelidir.

 • Zarf üzerinde yer alacak bilgiler ne çok büyük ne de çok küçük puntolarla yazılmalıdır. Okunması kolay ancak çok fazla yer kaplamayan boyutlarda olmalıdır.

 • Zarflarda tek yüze baskı yapılacağını unutmamalısınız. Arka yüzüne ve kulak kısmına baskı yapılamamaktadır. Tasarımda dikkat edilmelidir.

 • Baskı renk sayısını belirlerken firma logosunda kullanılan renk sayısını dikkate almalısınız ve kullanacağınız renkler firmanızın kurumsal renkleriyle uyumlu olmalıdır.

 • Zarf üzerinde kullanılacak logonun çözünürlüğü olabildiğince yüksek olmalıdır. Düşük çözünürlükteki logolar baskıda kötü çıkacaktır ve kaliteli zarflara sahip olmanızı engelleyecektir.

 • İnternet üzerinde bulunan hazır dipomat zarf tasarımlarını inceleyerek tasarım hakkında fikirler edinebilirsiniz.

 • Diplomat zarf tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel zarf tasarımı istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

 

Baskıda İstenen Bilgiler:

 • Zarf baskı adet bilgisi

 • Zarfların ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

Yazının devamı...