arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Diplomat Zarf

Diplomat Zarf

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Pencereli zarflar, diplomat zarfların bir çeşididir. Aynı şekilde pencereli zarflar kurumsal ürünler arasında yer alır. Pencere zarfın ön yüzünde isteğe bağlı olarak sağ veya sol kısmında yer alır.  Pencereli diplomat zarf çeşidi üzerindeki pencere kısmı sayesinde  içerisindeki bilginin kime ait olduğunun görünmesini sağlar ve oldukça  kullanışlı bir zarf çeşididir. Pencereli diplomat zarfta alıcı bilgilerini ayrıca yazma ihtiyacı duymazsınız. İçerisindeki kağıt üzerinde gönderilen kişiye ait bilgiler yazar ve pencere kısmına denk gelecek şekilde yerleştirilir. Posta gönderimi yapılacaksa ve adres bilgisi içerisindeki kağıda basılı olacaksa pencereli diplomat zarfı kullanmak çok daha doğru bir tercih olacaktır.  Bu sayede de her zarf için tekrardan adres bilgisi girişi ile uğraşılmamış olur.  Bankalardan gönderilen pek çok postada kullanılan pencereli diplomat zarflar bu kullanımın en iyi örneklerindendir. 

Pencereli zarflar zarflar, içerisindeki evrakın kime ait olduğu bilgisinin görünmesine izin verdiği için kullanışlıdırlar.  Pencereli zarf ile gönderilen evraklar üzerindeki pencere kısmı sayesinde kime geldiği net bir şekilde anlaşılması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. 

Ayrıca pencereli diplomat zarf ile gönderilen evrak, güvenli olduğunu hissettirmektedir.  Bu sebeple de şirketler aynı kartvizit, antetli kağıt gibi diplomat zarf hazırlarken de dikkatli olmalıdırlar. Kullanılan diplomat zarflar aynı zamanda birer reklam ürünü olma özelliği barındırmaktadır.  Elden ele dolaşırken logo ve firmaya ait diğer bilgilerin bulunması ile firmanızın reklamını yapar ve aynı zamanda bu elden ele  dolaşım ile görünürlüğünüz de artacaktır. 

Kurumsal ürünlerin tasarımında oldukça titiz davranmak gerekmektedir ve pencereli zarf tasarımında bazı noktalara dikkat etmek yararınıza olacaktır:

▪ Diplomat zarfların üzerinde firmanızın logo, adres ve telefon gibi bilgilerine yer vermek müşterilerinizin sizinle kolayca iletişime geçmesine olanak sağlar. Pencereli diplomat zarflarda iletişim bilgileri pencerenin sağına yerleştirebilir, logo da  pencere üzerine ya da sağ üst köşeye koyabilirsiniz. 

▪ Diplomat zarf üzerinde firma ismi, logo, iletişim bilgileri ve sloganı göz yormayacak şekilde kullanmak ve tasarımda sadelik hedeflemek gerekir.  

▪ Pencereli zarf üzerinde yer verilecek bilgilerin yazı stili  ve punto seçimi doğru yapılmalıdır. Bunları ayarlarken yine kurumun yapısına uygun seçimler yapılırsa kurum ile bütünleşik bir pencereli zarf tasarımı elde edebilirsiniz. Yazılacak metinlerin okunabilir boyutta ve marka kimliğine uygun bir yazı tipinde olması oldukça önemlidir.

▪ Kullanılacak tüm metinlerin ve görsellerin birbiri ile olan renk uyumuna dikkat edilmelidir. Logo renkleri ve diğer yazı renkleri uyum içinde olursa şık ve kaliteli tasarım elde edebilirsiniz. Renk uyumu aynı zamanda profesyonel görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. 

▪ Tasarımı hazırlarken baskıya uygun formatta çalışmaya özen gösterilmelidir. Baskı renk sayısını belirlerken firma logosunda kullanılan renk sayısı dikkate alınmalıdır.

▪ Tasarımda en önemli detay ise zarf ölçülerine uygun bir tasarım hazırlamaktır. Baskı aşamasında hata oluşmaması için kesme payını unutmamak gerekir.

Pencereli Zarf Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar 

Basılacak zarf adedi

Zarf baskının ölçüsü (A3, A4, A5- her ebatta fiyat farkı oluşmaktadır.) 

Zarf üretiminde kullanılacak kâğıt türü 

Kullanılacak kâğıt gramajı

Baskı seçeneği (Zemin baskılı\ zemin baskısız)

Renk Seçeneği (Tek renk\ dört renk)

Kartvizit, antetli kağıt ve benzeri kurumsal ürünlerde olduğu gibi pencereli zarflarda da baskı ve tasarım kalitesi kurumsal imaj açısından oldukça önemlidir. Uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da dilediğiniz an online olarak sipariş imkanı ile hızlı bir şekilde istediğiniz pencereli zarflara  sahip olabilirsiniz.

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz  eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

Pencereli Zarf Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

▪ Pencereli zarfların üzerinde firmanızın logo, adres ve telefon gibi bilgilerini doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olmalısınız.

▪ Kullanılan yazı puntosunun okunaklı ve aynı zamanda  çok büyük olmamasına özen gösterin. 

▪ Kullanılacak olan logo veya görsellerin çözünürlüğünün yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. yüksek çözünürlükteki logo ve görseller kaliteli bir tasarıma sahip olduğunuzu gösterecektir. Aksi takdirde baskıda kötü çıkan logo ve görseller kurumsal imajınızı zedeleyecektir. 

▪ Pencereli zarf üzerinde kullanılacak renklerin kurumun renkleri ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Çok fazla farklı renk kullanmak karmaşıklığa neden olacaktır. 

▪ İnternet üzerinde bulunan hazır dipomat zarf tasarımlarını inceleyerek tasarım hakkında fikirler edinebilirsiniz.

▪ Diplomat zarf tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel zarf tasarımı istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz. 

Baskıda İstenen Bilgiler:

▪ Zarf baskı adet bilgisi

▪ Zarfların ebat bilgisi

▪ Kullanılacak kağıdın cinsi

▪ Kullanılacak kağıdın gramajı

▪ Kaç renk baskı olacağı

Yazının devamı...
Öne Çıkan Çalışmalar