arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Dergi Baskısı

Dergi Baskısı

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Dergiler, günümüzde hemen hemen herkesin kullandığı yazılı ve basılı olan; bilgilendirici olabilecekleri gibi aynı zamanda reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyetleri amacıyla hazırlanan yayınlardır. Dergiler, hem özel hem resmi kurumların kendi hizmetlerini anlatmak amacıyla da basılır. Dergiler, düzenli periyotlarda basımı ve dağıtımı yapılan yaygın haberleşme araçlarından bir tanesidir. Dergiler hayatın vazgeçilmez unsurları olarak her kategoride her sektörde ürün üretim hizmet ve kamu hizmetlerinde, aklınıza gelebilecek her sektörde var olan bilgilerin belgelerin evrakların makale ve yorumların analiz ve araştırmaların resim ve grafiklerin bir araya geldiği kitapçıklardır. İnsanlara kolayca ulaşmanın bir yolu olan dergilerin baskısında içerik kadar tasarımda oldukça önemlidir. Dergi içerisinde yer alacak grafik, görsel ve yazıların dizaynı, sayfa düzeni, verilmek istenen mesajın okuyucuya en iyi şekilde iletilmesi oldukça önemlidir. Dizgi olarak basılan dergiler; haftalık, aylık, 6 aylık gibi birçok periyotlarla basılabilir.

Dergi baskılar ücretli olarak verilebileceği gibi türüne göre ücretsiz olarakta verilebilir. Örneğin reklam amaçlı basılan dergiler genellikle ücret talep edilmeden verilir. Amaç zaten hedef kitleyi etkilemek ve çekmektir. Baskı yaptırmak istediğiniz derginin türü, büyüklüğü, içinde yer almasını istediğiniz yazılar, görseller, sayfa tasarımının nasıl olacağı gibi bütün bu konular yaptıracağınız derginin fiyatını belirlemektedir.

 

Hizmet sektöründeki firmaların çoğunlukla iş ortakları için dönemlik olacak şekilde, artan ürün çeşitliliğini belirtmek ya da kampanyalardan haberdar etmek için dergi baskıyı tercih etmektedirler. Tanıtım amaçlı basılan dergiler ürün ve hizmet tanıtımını detaylı bir şekilde yapılmasına imkan sağlamaktadır. Firmalar\Markalar ürün tanıtımı yapmak istediklerinde ürünlerini fotoğraflar ve metin içerikleriyle destekleyerek tasarımsal açıdan zenginleştirerek hedef kitleye doyurucu bir bilgi sağlar. Birçok firmanın müşterileri ile temasını sağlayan dergiler firma prestiji, gücü ve çalışma şeklini yansıtan bir materyal halini alır. İster tanıtım reklam konulu olsun ister sanat, edebiyat veya spor, ekonomi dergileri olsun en önemli detay kaliteli bir içerik oluşturmak, etkileyici tasarımla hedef kitleye sunulmasıdır. Dergi baskısında bilinmesi gereken önemli detaylar vardır:

 • Dergi baskılarında en önemlisi bir planlama yapılmasıdır. Bu planlama aşamasında derginin karakteri belirlenir, dergi içerisinde kullanılacak olan kaynaklar ortaya konur ve kullanılacak olan argümanlar belirlenir. Planlama yapılması derginin tasarım öncesinden tasarım sonuna kadar olan tüm detayların belirlenmesi ve doğru bir şekilde uygulanmasına olanak sağlamaktadır.

 • Dergi baskısında en önemli konu derginin hitap edeceği kitlenin beklentilerinin göz önüne alınmasıdır. Dergi tasarımında ona göre belirlemeler yapılabilir.

 • Dergi tasarımında ilk olarak kapak ve iç sayfaların genel yapısının nasıl olacağı ortaya konmalıdır ve şablon üzerinden ilerlenmeldir.

 • Dergi baskıya gitmeden önce; imla kurallarına dikkat edilmelidir, yazı karakterleri belirlenmelidir, yazı puntoları belirlenmelidir ve her yazının renk seçimi yapılmalıdır.

 • Dergi içerisinde yer alacak olan yazı, grafik ve görseller ayrı ayrı çok önemli detaylardır ve bir araya geldiklerinde bir bütün oluşturmalıdırlar. Tüm sayfalar birbiri ile tutarlı olmalıdır. Dergiler kitaplardan farklı olarak bol görsellerle desteklenmelidir. Yazı fontları çok küçük olmamalıdır. Paragraflar da kısa ve akıcı olmalıdır.

 • Dergi tasarımında; ilgi çekici başlıklar, etkileyici grafik ve görseller yer almalıdır. Sayfa düzeni ve görsellik oldukça önemlidir. Dergi içerisinde kullanılacak olan görsellerin çözünürlük, resim kalitesi olabildiğince iyi kalitede olmalıdır. Görsellerin dergi içerisindeki görüntüsü önemli olduğu kadar derginin amacına hizmet etmesi de oldukça önemlidir. Okur kitlesinin tercihi görsel açıdan etkileyici tasarımlardır.

 • Dergi tasarımında yer verilecek olan grafikler, göz yormamalı ve aynı zamanda ilgi çekmelidir. Basit veya ilgi çekmeyen grafikler, ilginin azalmasına neden olur.

 • Derginin hedef kitle ilk teması dergi kapağıdır ve bu nedenle dergi kapak tasarımı oldukça önemlidir. Hedef kitleyi etkileyebilmek ve dergiyi incelemeye ve okumaya teşvik edecek bir tasarım kullanılmalıdır. Dikkat çekici başlıklar, yazılar veya görseller kullanılabilir. İlginç bir fotoğraf veya çizim kullanmak dikkat çekmenizi sağlayabilir.

 • Dergi kapağında firma veya markalar için basıldıysa marka logo ve amblemi mutlaka göze çarpmalıdır. Eğer ticari amaçlarla özel dergi baskısı yapılıyorsa derginin ismi dergi üzerinde insanların göreceği şekilde bulunmalıdır.

 

 

Dergi Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Derginin Ebatı

Basılacak dergi adedi

Kullanılacak kağıt türü

Kullanılacak kağıdın gramajı

Dergi sayfa sayısı

Kapak sayfasında ekstra işçilik olup olmaması maliyeti değiştiren unsurlardır.

 

Dergi baskılarında birden çok farklı amaç vardır anca ister kurumsal bir dergi baskısı olsun ister kişisel dergi baskıları olsun kalite ve imaj oldukça önemli kriterlerdir. Renk düzeni, kağıt kalitesi, içeriğin dergi üzerindeki dizaynı, kapak tasarımı ve baskı sırasında kusursuz işlem yapılması oldukça önemli olan aşamalardır. Kurumsal firmalarda profesyonellik her alanda önemlidir ve dergilerin basımında ve tasarımında da profesyonel olunmalıdır. Dergiler insanlara ulaşmak için kullanılan en eski araçlarından bir tanesidir ve yıllardır da kullanılmaktadır. Bu nedenle dergi okur kitlesi hayli geniştir. Sizde dergi baskısı yaptırmak ve bu sektörde yer almak isterseniz eymenajans.com da hızlı bir şekilde isteklerinize yanıt bulabilirsiniz. Tasarımı bitmiş dergi baskılarında temel olarak ilk deneme baskısı alınır ve kontroller yapılarak hata olmaması koşulunda devamı basılır.Burada amaç, yazıların ve resimlerin nasıl göründüğünün gözlemlenmesidir. Her alanda olduğu gibi dergi baskılarında da eymenajans.com olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle ve özenle çalışmaya gayret ediyoruz. eymenajans.com da bulunduğunuz yerden online olarak sipariş vererek kaliteli dergi baskılara sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

 

Dergi Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • Dergi baskılarında ilk olarak ebatları belirlemek gerekiyor.

 • Dergi ebatları ile uyumlu bir içerik ve tasarım şablonu hazırlanmalıdır.

 • Tasarımda yer alacak yazıların son kontrolleri yapılmalı ve hatalar giderilmelidir.

 • Kullanılan yazı puntosu ve stilleri okunaklı olanlardan seçilmelidir.

 • Dergi içerisinde yer verilecek görsel ve grafiklerin çözünürlük kalitesi yüksek olmalıdır.

 • Kapak tasarımı özenle yapılmalıdır. Farklı ve dikkat çekici, okuyucuda merak uyandıracak şekilde kapak tasarımı yapılmalıdır.

 • Dergi tasarımları için internet üzerindeki şablonlardan yararlanılabilir, fikir edinmek için incelenebilir.

 • Dergi tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.


 

Baskıda İstenen Bilgiler

 • Dergi boyutu

 • Basılacak dergi sayısı

 • Basılacak olan derginin sayfa sayısı

 • Baskıda kullanılacak kağıdın türü

 • Baskıda kullanılacak kağıdın gramajı

 • Ciltleme şekli

 • Yatay / dikey tasarım seçeneği

 • Kapak sayfasında uygulanacak baskı sonrası işçilikler: selefon, lak...olup olmayacağı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...
Öne Çıkan Çalışmalar