arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Davetiye

Davetiye

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Davetiye; Konferans, seminer, toplantı gibi profesyonel amaçlı ya da düğün, nişan ve açılış gibi daha bireysel amaçlı etkinliklere katılması istenilen kişileri haberdar etmek ya da davet etmek için verilen baskılı ürünlerdir. Kişisel olarak tercihe göre hazırlanan davetiyeler, matbaalarda bastırılır. Davetiyelerde; etkinliklerin günü, yeri, saati gibi bilgilerin yer aldığı; görselli, şekilli veya fotoğraflı tasarımlar yapılır.

 

Davetiyenin içeriğinde dikkat edilmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Genel davetiye metninin çok uzun olmaması gerekir. Davet yazısı olabildiğince kısa ve anlaşılır olmalıdır. Davetiyede özellikle davetin yeri ve başlangıç saati ve süresi belirtilmelidir. Davet eden kişi veya kurumun adı davetiyede mutlaka yer almalıdır.

Davetiyenin içeriğini oluştururken saygılı ve nazik bir üslup kullanılmalıdır, içerik doğru ve açık türkçe ile yazılmalıdır. Kişisel organizasyonlarda şiir ya da dörtlük gibi farklı metinler ya da samimi bir dil kullanılabilir ancak kurumsal davetiyelerde olabildiğince resmi bir dil kullanılması gerekir.


 

Davetiyelerin çeşitleri genellikle davetin özelliğine göre isimlendirilir. Bu sebeple davetiye çeşitlerini aslında sınırlamak mümkün değildir. Davetiye denildiğinde düğün, nişan ve sünnet gibi organizasyonlar için kullanılan davetiyeler ilk akla gelen davetiye türleri olsada aslında davetiyeler çok daha kapsamlı kullanım alanları ile bilinen materyallerdir. Fakat genel olarak kullanılan davetiye çeşitleri; düğün davetiyesi, sünnet davetiyesi, doğum günü davetiyesi, parti/event davetiyesi, baby shower davetiyesi, gezi davetiyesi, yılbaşı yemek davetiyesi vb. gibi birçok çeşit saymak mümkündür. Davetiye baskıdaki bu çeşitlilik baskı tasarımı ile oluşmaktadır. Konferans, seminer, fuar, toplantı, açılış gibi etkinliklerde de kullanılan davetiyeler kullanım alanlarına göre tasarlanırlar. Kişisel ve kurumsal olmak üzere iki genel tasarımdan bahsetmek mümkündür ve davetiyelerde asıl öne çıkan baskı kalitesidir.

 

Davetiye baskılarında uygulanabilen özel baskı teknikleri mevcuttur ve bu baskı tekniklerinden yararlanarak kaliteli ve farklı tasarımlar elde edilebilir. En sade davetiyeler bu baskı teknikleri ile farklı tasarım davetiyeler olabilmektedir ve dikkat çekici hale gelebilmektedir. Bu uygulamalara Lak uygulaması örnek gösterilebilir. Lak tasarımın daha şık ve estetik gözükmesini sağlayan bir uygulamadır. Lak uygulamasında çeşitleri mevcuttur ve davetiye baskıda tasarıma uygun olanı tercih edilebilir.

Kısmi lak adı verilen ve davetiyelerde belirli bir alana parlak selefonla uygulanan teknik uygulama yüzeyinin parlak olmasını sağlamaktadır. Görsel üzerinde, davetiye metninde ya da davet eden kişi ve kurum adı üzerinde kısmi lak uygulaması yapılabilir. Kısmi Lak ile bu bölgenin parlak olması bölgede yer alan metin ya da görsele dikkat çekmeyi sağlamaktadır.

Kabartma lak adı verilen uygulama ise belirlenmiş olan alana parlak selefonun iki kez uygulanması ile elde edilen ve daha belirgin gözüken bir tekniktir. Uygulama alanına dikkat çekicilik kazandırır ve bunun yanı sıra dokulu bir yapıya sahip olmasını sağlar. Kabartma lak, davetiyelere daha estetik görünüm sağlamaktadır.

Lak tekniği ile davetiyelere yaldız uygulaması da yapılmaktadır ve bu uygulamaya simli lak uygulaması denir. Bu teknik kısmi ya da kabartma lak ile birlikte de uygulanabilmektedir.

 

eymenajans.com da özel günlerinize yakışacak bir davetiye baskı yaptırmak uzman ve deneyimli ekibimiz ile çok kolay.

 

Davetiye Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • Davetiyeniz için istediğiniz tasarımı oluşturmak için bir araştırma yapabilirsiniz ve farklı kaynaklardan da tasarım konusunda fikir alabilirsiniz.

 • Davetiye tasarımı basıma gönderilmeden davetiyede yer alan bilgilerin doğruluğu, eksik birşey olup olmadığı, adres ve zaman tekrar gözden geçirilmelidir. Hazırlanan içerikte yazım hataları var mı diye bakıp, yazımda hata varsa düzeltilmelidir.

 • Davetiyenin içeriğini oluştururken saygılı ve nazik bir üslup kullanılmalıdır, içerik doğru ve açık türkçe ile yazılmalıdır.

 • Davetiye metninde kullanılan yazıların boyutu ne çok büyük olmalı nede küçük olmalıdır. Okunaklı bir yazı puntosu ve yazı karakteri seçmek davetiyenizin daha anlaşılır olmasını sağlayacaktır.

 • Uygun tasarım, doğru renkler ve de bunlara uygun bir içerik seçilerek; davetin içeriği açıkça anlatılmalıdır.

 • Eğer etkinliğiniz için özel sosyal medya kampanyası düzenliyorsanız, bu bilgilere davetiyenizde de yer vermeye özen gösterin. Örneğin, belli hashtagler sayesinde davetlilerin tüm etkinliği canlı olarak sosyal medya üzerinden takip edebilirler.

 • Davetiye tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

Tasarımda istenilen bilgiler :

 • Davetiye adet bilgisi

 • Davetiye ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

 • Lokal veya Kısmı lak

 • Gofre (kabartma)

 • Özel kesim

 • Varak baskı ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

 

 

7-Sünnet Davetiyesi Ürün Yazısı

Yapılacak olan sünnet törenine katılması istenilen kişileri haberdar etmek ya da davet etmek için verilen baskılı ürünlerdir. Düğün davetlerinde özel olarak davetiye hazırlandığı gibi sünnet düğünlerine de özel davetiye hazırlanır. Sünnet davetiyeleri davetin içeriğine göre bilgi mesajları yazılarak, gelmesini istediğiniz kişilere verilir. Sünnet organizasyonu farklı şekillerde düzenlenebilmektedir. Düğün olarak da kutlanabilir, kişisel tercihe göre mevlüt olarak da kutlanabilir. Bazı sünnet düğünlerinde kına gecesi yapılır. Sünnet düğün davetiyesi hazırlanırken öncelikle nasıl bir organizasyon olacağına karar verilir. Karar verildikten sonra konsepte uygun bir sünnet davetiyesi modeli belirlenir. Erkek çocuklarına özel olan sünnet düğünü etkinliğinde belirleyici olan bu güzel anıyı hep hatırlayacak çocuktur. Sünnet davetiyeleri tıpkı düğün ve nişan davetiyeleri gibi yüzlerce modelden oluşmaktadır. Çocuğun yaş grubuna uygun davetiye örnekleri seçilerek, renkler, canlılık, tema belirlenmelidir. Birçok sünnet düğün davetiye örneklerinden bazıları şöyledir; 3 boyutlu sünnet davetiyeler, görsel eklentili davetiyeler, kabartmalı davetiyeler, hareketli sünnet düğün davetiyeler, resimli veya kartpostal sünnet davetiyeleri, fotoğraf baskılı düğün davetiyeleri. Yapılacak olan organizasyona göre sünnet davetiyesi modeli tercih edilmelidir.

 

Sünnet davetiyelerinde sünnet mesajı yayınlanır. Sünnet yazılarında genellikle sempatik maniler yazılır ve davetliler davet edilir. Sünnet düğünleri kişisel organizasyonlar olması nedeni ile resmi bir dil kullanmaya gerek duyulmaz. Samimi, neşeli ve hatta esprili bir düğün metini yazılabilir. Sünnet düğünü davetiyeleri için önceden yazılmış birçok hazır metin veya dörtlükler bulunmaktadır. Dilerseniz hazır metin şablonlarını kullanabilirsiniz ya da kendinizde bir dörtlük yazarak davetiye üzerine kendi yazdığınızn metni ekletebilirsiniz.

 

Basılacak olan sünnet davetiyelerinde belirleyici asıl faktör kullanılacak kağıdın kalitesidir. Kağıt cinsi maliyeti etkileyen unsurlardandır. Ebat, adet, niteliklerine göre davetiye fiyatları hesaplanır. Zarf eklentisi, görsel efektli davetiye modelleri, sayfa ve kağıt kalitesi fiyatı belirlemede etkilidir.

Fotoğraf ve resim baskılı sünnet davetiyeleri ekonomik olması açısından daha çok tercih edilen modellerdendir. Herkesin bildiği nazar boncuklu sünnet davetiyesi modeli de yine ekonomik olarak sıklıkla tercih edilen bir modeldir. eymenajans.com da her bütçeye uygun farklı sünnet davetiyesi tasarımları bulmak mümkün. Kampanyalı ve ucuz davetiye örneklerini seçerek, bütçenizi yormayacak sünnet düğün davetiyelerini online olarak istediğiniz her an eymenajans.com da siparişinizi verebilirsiniz. Kendi hazırlayacağınız resim görsellerinden sünnet davetiyeleri seçebilir, çocuğunuzun mutlu gününe güzel bir anı hazırlayabilirsiniz. Hazır şablonlardan kullanmak istemiyorum, çocuğuma özel güzel bir anı olacak bir davetiye tasarlamak istiyorum derseniz uzman ve deneyimli tasarım ekimizle istediğiniz gibi bir davetiye modeli tasarlayabiliriz.

 

Sünnet Davetiyesi Üzerinde Bulunması Gereken Bilgiler:

 • Sünnet çocuğunun adı

 • Sünnet çocuğunun anne ve babasının adı, soyadı

 • Sünnet davetiyesinin üzerine eklenecek davet yazısı(dörtlük, mani vs. olabilir.)

 • Sünnet düğünün yapılacağı tarih, gün ve saat bilgileri

 • Düğünün yapılacağı yerin adı ve açık adresi

Bu bilgiler davetiye üzerinde mutlaka bulunması gereken bilgilerdir. Tercihe göre eklenebilecek bazı başka bilgilerde vardır. Kimi davet sahipleri eklemektedir kimi davet sahibi ise gerek görmemektedir. Tercihe göre ;

 • Anneanne, babaanne, dedelerin isimleri

 • Varsa kirve ismi

 • Servis bilgisi; ‘mevlitlidir’ veya ‘yemeklidir’ gibi etkinliğe özel bilgilerde eklenebilir.

 

 

Sünnet Davetiyesi Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • Davetiyeniz için istediğiniz tasarımı oluşturmak için bir araştırma yapabilirsiniz ve farklı kaynaklardan da tasarım konusunda fikir alabilirsiniz. Çocuğunuzun fikrinide alarak ne istediğine göre bir tasarım oluşturabilirsiniz.

 • Davetiye tasarımı basıma gönderilmeden davetiyede yer alan bilgilerin doğruluğu, eksik birşey olup olmadığı, adres ve zaman tekrar gözden geçirilmelidir. Hazırlanan içerikte yazım hataları var mı diye bakıp, son kez kontrol edilmelidir.

 • Sünnet davetiyesinin içeriğini oluştururken saygılı ve nazik bir üslup çerçevesinde neşeli bir anlatım kullanılabilir ve içerik doğru ve açık türkçe ile yazılmalıdır.

 • Davetiye metninde kullanılan yazıların boyutu ne çok büyük olmalı nede küçük olmalıdır. Okunaklı bir yazı puntosu ve yazı karakteri seçmek davetiyenizin daha anlaşılır olmasını sağlayacaktır.

 • Uygun tasarım, doğru renkler ve de bunlara uygun bir içerik seçilerek; sünnet davetiyesinin bir bütün şeklinde tasarlanmasına özen gösterilmelidir.

 • Sünnet Davetiyesi tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yaralanabilir veya özel bir davetiye isitiyorum derseniz eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

Tasarımda istenilen bilgiler :

 • Davetiye adet bilgisi

 • Davetiye ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

 • Lokal veya Kısmı lak

 • Gofre (kabartma)

 • Özel kesim

 • Varak baskı ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...