arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Dönkart

Dönkart

Adet

Boyut

Baskı Yönü

Toplam Fiyat

40

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Reklam ve tanıtım amacıyla iç mekanlarda ürün ve kampanya için kullanılan etkili ve dikkat çekici bir üründür. Dönkart, iç mekanlarda ince bir misine ile tavandan aşağı doğru sarkıtılarak içerideki hava sirkülasyonuna göre dönerek müşterilerin dikkati çeken bir matbaa ürünüdür. Genellikle kapalı alanlarda ürün ya da çeşitli kampanyaların tanıtımı için tercih edilen dönkart baskılar asıldıkları yerlerde hareket ederek üzerinde bulunan kampanya yada tanıtım bilgilerinin hedef kitleye dikkat çekici bir biçimde ulaşmasını sağlar. Bir mekan içerisinde sürekli olarak ya da etkinliğe özel olarak kullanılabilir. Dönkartlar tek yönlü baskı yapılarak üretilmesine ek olarak arkalı önlü olmak üzere her iki tarafına da baskı yapılarak üretilebilir. Dönkartların üzerinde kampanya ürününüzün görselini yerleştirebileceğiniz gibi yapılan indirimi duyurmak için indirim oranını ifade eden görsellerde yerleştirebilir. İsteğe göre hedef kitleye iletilmek istenen mesaj ne ise o dönkartların üzerine basılarak kullanılır. Dönkartlar tavandan asılarak kullanıldıkları için genelde iç mekanlarda kullanıma uygun ürünlerdir ve üzerinde fiyat ve kampanya içeren bir üründür. Üzerinde ürün fiyatı olabileceği gibi markaya ait vurucu bir slogan da yer alabilir. Aynı mağaza içerisinde birden fazla dönkart kullanılabileceği için farklı dönkartlara farklı bilgiler basılabilir.Kiminde slogan baskısı kiminde indirim baskısı kiminde de görsel baskı olabilir. Dönkartların satışlar üzerinde artırıcı etkisi bulunmaktadır ve aynı zamanda görsel olarak dikkat çekici yapıda olduğundan marka bilinirliğini de artırmaktadır.

 

Dönkart bilgi verici, etkili bir tanıtım aracı olarak firmanızın reklamını yapmanıza olanak sağlar. Dönkartlarda net olarak hedef kitleye vermek istediğiniz bilgi ve kampanyalar yansıtılır. Promosyon Dönkartları, Gıda Dönkartları, Tanıtım Dönkartları üretilebilmektedir. Büyük firmalar firma logolarını kullanarak dönkart üretilebilir ve reklamını yapabilir. AVM'lerde, mağazaların içerisinde, yemek dükkanlarında kullanımı oldukça yaygın olan dönkartlar, ürün bilgisi ve indirim bilgilerini müşterilere iletirler. Birçok alanda kullanıma uygun olan dönkartlar potansiyel alıcı kitlesinin dikkatini çekmek için tasarlanmış baskı ürünüdür. Sizde kurumunuz için dönkart baskısı yaptırmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

 

Dönkartlar kesiliş biçimleri ve kullanılan malzemelere göre çeşitlere ayrılırlar. Özel kesimli dönkart, oval kesimli dönkart, mukavva dönkart, forex digital dönkart gibi çeşitlilik gösterirler. Dönkartlarda standart bir ebat yoktur. Kullanılacak yerin büyüklüğüne göre veya istenilen büyüklüklerde imal edilebilir. Dönkartlarda genel olarak karton veya kuşe kağıt kullanılmaktadır ve kalınlıkları artırılabilmektedir. Arkalı önlü olabileceği gibi, sadece tek yüze baskı da yapılabilir. Amacının reklam yapmak olmasından dolayı ilgi çekici olması gerekmektedir. Yapılan özel kesimler sayesinde daha dikkat çekici bir dönkarta sahip olmanız mümkün. Ek olarak baskı sonrası uygulanabilen işlemler ile daha dikkat çekici ve kaliteli dönkartlara sahip olunabilir. Bu uygulamalara Lak uygulaması örnek gösterilebilir. Lak tasarımın daha şık ve estetik gözükmesini sağlayan bir uygulamadır. Lak uygulamasınında çeşitleri mevcuttur ve dönkart baskıda tasarıma uygun olanı tercih edilir.

Kısmi lak adı verilen ve dönkartlarda belirli bir alana parlak selefonla uygulanan teknik, uygulama yüzeyinin parlak olmasını sağlamaktadır. Görsel üzerinde, slogan metninde ya da indirim oranı üzerinde kısmi lak uygulaması yapılabilir. Kısmi Lak ile bu bölgenin parlak olması bölgede yer alan metin ya da görsele dikkat çekmeyi sağlamaktadır. Kabartma lak uygulaması ile dönkart üzerinde istenilen bir bölgeye kabartma işlemi uygulanabilir. Kabartma lak adı verilen uygulama ise belirlenmiş olan alana parlak selefonun iki kez uygulanması ile elde edilen ve daha belirgin gözüken bir tekniktir. Uygulama alanına dikkat çekicilik kazandırır ve bunun yanı sıra dokulu bir yapıya sahip olmasını sağlar.

Dönkart tasarımında öne çıkmak istiyorsanız baskı sonrası işlemler ile farklı tasarım tekniklerinden faydalanabilirsiniz. Dönkartlarınızı asacağınız yere en uygun tasarımı kendiniz oluşturabileceğiniz gibi eymenajans.com un uzman ve deneyimli tasarım ekibinden de yararlanabilirsiniz.

Dönkart Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • Dönkartın kullanılacağı alanı göz önünde bulundurarak boyutlarını doğru seçmelisiniz.

 • Dönkart üzerinde kullanılacak yazı puntoları uzaktanda okunur büyüklükte olmalıdır.

 • Dönkart üzerinde kullanılacak görsellerin yüksek kalitede ve çözünürlükte olmasına özen gösterilmelidir. Görselin çözünürlüğü baskı kalitesini etkileyecek faktörlerdendir.

 • Tasarımınızı amacına uygun ve dikkat çekici bir şekilde hazırlamanız etkili bir dönüş almanızı sağlar.

 • Dönkart tasarımını oluştururken taslakta kesim payını bırakmaya dikkat etmelisiniz aksi takdirde tasarım baskıda tam çıkmayabilir.

 • Dönkart tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel dönkart tasarımı istiyorum derseniz eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

Tasarımda istenilen bilgiler :

 • Dönkart adet bilgisi

 • Dönkart ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

 • Lokal veya Kısmı lak

 • Gofre (kabartma)

 • Özel kesim

 • Varak baskı ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...