arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Çift Kırımlı Broşür

Çift Kırımlı Broşür

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Çift kırımlı broşürlerle, firmanızı potansiyel müşterilerinize en pratik şekilde tanıtabilir, onları kampanyalarınız veya yeni hizmetlerinizden toplu bir şekilde haberdar edebilirsiniz. Broşürler, hedef kitlelere ulaşma bakımından en etkili olan iletişim araçlarından bir tanesidir. Broşürler, klasik reklam araçlarından en çok tercih edileni olmasının yanında, firmaya olumlu geri dönüş sağlama potansiyeli en fazla olan baskılı ürün çeşitlerinden biridir. Çift kırımlı broşürler, ekonomik bir reklam aracıdırlar ve kurumsal bir vizyonun oluşmasına da yardımcı olur. Ürünlerini ve verdiği hizmetleri tanıtmak isteyen birçok firma broşür kullanmayı tercih etmektedir ve ayrıca çift kırımlı broşürler, firmanızın daha profesyonel ve kaliteli görünmesine katkıda bulunur. Çift kırımlı broşürler tek sayfalı el ilanlarına göre ürünlerinizin daha aktif bir şekilde tanıtılabilmesini sağlar. Çift kırımlı broşürler oldukça kullanışlıdırlar. Hem çok sayfalı hemde yer kaplamayan ebatlarda üretilmektedir. Broşür kullanımındaki temel amaç potansiyel müşterilerin dikkatini ve ilgisini çekip akıllarında yer etmektir. Kullanım alanı oldukça geniş olan çift kırımlı broşürler aklınıza gelebilecek tüm sektörlerde kullanıma uygundur. Sağlık sektöründen mobilya sektörüne ve daha bunlar gibi birçok sektörde çift kırımlı broşürlere ihtiyaç duyulur. Tanıtım amaçlı küçük bir katalog gibi kullanıldığı gibi kampanyalardan haberdar etmek amaçlı da kullanılabilir. Ticarette müşteriye ulaşmanın ve kazanmanın en etkili yolu müşterinin aklında iyi bir izlenim bırakmaktır. Müşterinin dikkatini çeken ve beğenisini kazanan broşürler ile geri dönütler almak çok daha kolay olmaktadır.

 

Çift kırımlı broşürünüzün hedef kitleniz üzerinde etkili olması için tasarımsal olarak bazı önemli detaylar bulunmaktadır:

 • Doğru tasarımı yapmanın en önemli noktası hedef kitledir. Hedef kitleye uygun bir tasarım reklam açısından başarılı olmanızı sağlar. Hedef kitleyi belirleme ve tanıyıp onlara göre bir tasarım yapmak gerekmektedir. Hedef kitleye uygun bir tasarımda hedef kitlenin ilgisini çekmek kolaylaşır.

 • Hedef kitleye ve marka kimliğine paralel olarak daha modern veya klasik seçimlerde bulunabilir, broşürleri dağıtma amacına en uygun olacak kağıt ebatlarını seçerek isabetli bir tasarım yapılabilir.

 • Tasarım içerisinde uzun metinlerden ve açıklamalardan kaçınmalısınız. Yazılarınızı maddeler halinde yazabilirsiniz ve olabildiğince net olmalısınız.

 • Yazılar içerisinde görsel karmaşa oluşmaması için olabildiğince standartlara bağlı kalarak maksimum üç farklı font ile çalışmak gerekir.

 • Broşür tasarımının en önemli noktalarından birisi de renk tonu ve görsel seçimleridir. Broşürü inceleyen kişinin ilk algıladığı şey renk uyumudur. Kesinlikle birbiri ile uyumsuz olan tonları kullanmayın. Kişinin o broşürü incelemesi veya çöpe atması bu aşamada gerçekleşir. Kullanacağınız görselleriniz kesinlikle sıradan olmamalı ve karşıdaki kişi üzerinde merak uyandırmalıdır. Ayrıca kaliteli baskı için yüksek çözünürlükteki görselleri tercih etmelisiniz.

 

Çift Kırımlı Broşür Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Basılacak broşür sayısının miktarı

Adet sayısı maliyeti etkileyen unsurlardandır. broşür baskılarında toptan üretim mantığı hakimdir ve basılacak adet miktarı arttıkça birim fiyat düşmektedir.

Kullanılacak kağıdın boyutu

Çift kırımlı broşürün boyutuda maliyeti etkileyen unsurlardandır. Ebatlar değitikçe maliyet de değişir. Çoğunlukla A5 boyutu tercih edilmektedir.

 

Kullanılacak Kağıdın Gramajı

Kağıt gramajı da maliyeti etkilemektedir.Sektör ve fiyat açısından farklı gramajlarda broşür basmak mümkündür. Fakat bu seçenek maliyeti doğrudan etkileyen bir faktördür.

 

Kullanılacak olan kağıdın kalitesi

Kullanılan kağıt türü de maliyeti doğrudan etkilemektedir. Büyük ölçüde tercihen kuşe kağıt kullanılmaktadır ancak sektör farklılığından veya maliyetten dolayı farklı kağıt kullanmak istenebilir. Kağıdın türü maliyeti doğrudan etkilemektedir.

Kaç sayfaya basım yapılacağı

Son olarak çift kırımlı broşürün hangi sayfalarına baskı yapıldığı maliyeti etkilemektedir. Tüm sayfalara baskı yapmak ile bazı sayfalara baskı yapmak arasında maliyet farkı bulunmaktadır.

Çift kırımlı broşür baskısında da uygun maliyette harcama yapmak için tasarımda en az içerikle çok şey anlatabilmek gerekmektedir.

 

Bulunduğunuz sektör içerisinde fark oluşturmak istiyorsanız hem ekonomik reklam açısından avantaj sağlayan hemde prestij açısından artı değer kazandıran çift kırımlı broşürlerden edinmelisiniz. eymenajans.com da potansiyel alıcılarınızın hizmetinize yönelik bilgiye kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlayacak olan broşür baskı siparişinizi online olarak vererek kısa sürede kaliteli çift kırımlı broşürlere sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimliekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com 7/24 size bir tık kadar yakın.

 

 

 

Çift Kırımlı Broşür Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • Çift kırımlı broşür ebatlarından kullanacağınız sektöre en uygun olanını seçin.

 

 • Doğru tasarımı oluşturmak için kısa bir araştırma yapıp, daha önce yapılmış örneklere göz atmak tasarım aşamasında size fayda sağlayacaktır.

 

 • Tasarımınızda kısa ve öz cümlelerle daha fazla şey ifade etmeye çalışın. Vurgulu bir dil kullanmanız daha etkili olacaktır. Uzun paragraflara yerine, maddeleyerek yapılan anlatımlar daha fazla ilgi çeker. Ne kadar az ve öz bilgi verirseniz, okunma oranı o kadar artacaktır.

 

 • Kullanılan yazı puntosu okumayı zorlaştırmamalıdır, rahat okunur yazı puntosu seçmelisiniz. Aynı zamanda çok farklı puntolar kullanmak karmaşık görüntüye neden olabileceği için en fazla üç yada dört farklı punto kullanılmalıdır.

 

 • Kullanılacak renklerin firma renkleri ile uyumlu olmasına ve aynı zamanda dikkat çekici olmasına özen göstermelisiniz. Çok fazla karmaşık renk kullanmaktan kaçınmalısınız.

 

 • Çift kırımlı broşür tasarımınızda yazılı anlatımın yanında görsel anlatımdan da yararlanılmalıdır. Şemalar, resim ve fotoğraflar mesajınızın daha akılda kalıcı olmasına yardımcı olur.

 

 • Broşür içeriğinde iletişim bilgilerinize mutlaka yer verin. Potansiyel müşterilerinizin size ulaşabilmesi için mutlaka güncel iletişim bilgileri Ek olarak sosyal medya hesapları ve harita bilgisi de eklenebilir.

 

 • Broşür kapağı müşteri ile ilk temas noktasıdır ve bu nedenle kapak kısmında broşürün geri kalanını okutma isteği yaratacak görsel ve sloganlar kullanılmalıdır.

 

 • Çift kırımlı broşür baskı fiyatları maliyeti etkileyen en önemli unsur adet sayısıdır, ihtiyaçlarınızdan eksik yada fazla yapılmamalı adet doğru hesaplanmalıdır. Adet sayısını hesaplarken bu broşürlerin çok çabuk tükendiğini de göz önünde bulundurmalısınız.

 

 • İnternet üzerinde bulunan hazır kırımlı broşür tasarımlarını inceleyerek tasarım hakkında fikirler edinebilirsiniz.

 

 • Broşür tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel broşür tasarımı istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

Tasarımda istenilen bilgiler :

 • Çift kırımlı broşür adet bilgisi

 • Çift kırımlı broşür ebat bilgisi(Açık ve Kapalı Hali)

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

 • Lokal veya Kısmı lak

 • Varak baskı ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...