arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Broşür

Broşür

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Broşür\el ilanı satılan mal veya hizmetlerin anlatıldığı, promosyonlar hakkında bilgi veren ve tanıtım yapan baskılı matbaa ürünleridir. Broşürlerde kullanılacak olan içerikler hedef kitleyi bunaltmayan uzunlukta ve ilgi çekici görsellikte olmalıdır. Kataloglar kadar detaylı ürünler değillerdir. Ürünleri tanıtmak amacıyla hazırlanan küçük, rahatlıkla taşınabilir bir reklam aracıdır. Genellikle tek sayfa halinde yapılmaktadır. Belli bir ürün, hizmet veya kampanya duyurularınızın en kısa ve en kolay yoldan kalabalık kitlelere ulaşmasını sağlayan el ilanları fazla ayrıntı içermeyen, doğrudan verilmek istenen mesajın, içeriğin yer aldığı maliyet açısından en ekonomik tanıtım aracıdır. Tek yapraklı el ilanları ister tek yönlü ister çift yönlü yapılabilmektedir.

Markaların ve çeşitli firmaların satış oranlarını artırabilmesi için çok fazla kitleye ismini duyurması gerekir. Ürünlerini kısa yoldan tanıtmak ve aynı zamanda düşük bir maliyet olsun isteyen firmaların sıklıkla tercih ettiği bir reklam  ürünüdür.  El ilanları, elden ele yayılma potansiyeline sahip olmaları nedeniyle elinizden çıktığı anda sesinizi geniş kitlelere duyurmanızı sağlayan etkili bir yoldur. Eğer hedef kitleniz içerisinde bulunan insanlara vermek istediğiniz mesaj ya da bilgi kısa ise el ilanlarından rahatlıkla faydalanabilirsiniz. 

Markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi belirli bir kitleye ulaştırmanın en kullanışlı yollarından biri olan el ilanlarının etkili olması için doğru tekniklerle hazırlanmalı ve kaliteli malzemelerden, özenle üretilmelidir. Bastırdığınız el ilanlarından  en büyük verimi almanız için de tasarımda  bazı noktalara dikkat etmeniz faydalı olacaktır:

▪ Tek yapraktan oluşan el ilanları sınırlı alan nedeniyle görüldüğü ilk anda ilgi çekici olmalıdır. İlgi çekici olabilmesi için sade ve anlaşılır olmasına özen gösterilmelidir. Tasarımda aşırı karmaşıklıktan uzak durulmalıdır. İnsanlar tasarımınıza baktığında sadelik ister. İç içe geçmiş resimler ve karmaşık renkler her zaman göz yorduğu gibi ilgi kaybına neden olur ve uzun süreli incelenmesine engel olur. 

▪ Genellikle kuşe kağıt kullanımı tercih edildiği gibi dikkat çekmek veya farklı tasarımlar kullanmak isteyen firmalar farklı kağıt cinslerini kullanmayı tercih edebiliyorlar.

▪ Etkili ve başarılı bir el ilanına sahip olmak için içerisinde verilecek mesajın iyi belirlenmesi ve  kullanılacak bilgilerin öz ve anlaşılır olmasına oldukça dikkat edilmelidir.  Uzun uzadıya bir kompozisyon yerine; kısa, akılda kalıcı, genel bilgiler içeren ve merak uyandıran ifadeler kullanmak her zaman daha etkili olacaktır.

▪ El ilanını tanıtımını yapmak istediğiniz ürünlerin veya hizmetlerin görselleriyle desteklemelisiniz. Bu aşamada yazıyı destekleyen ve dikkat çeken görseller kullanmaya özen göstermelisiniz. Kullanılacak olan görsellerin çözünürlük kalitesi el ilanının sahip olacağı etkiyi doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle oldukça kaliteli görseller seçilmelidir. 

▪ El İlanı üzerinde yer vereceğiniz etkili ve iyi bir slogan ile ilanı alan kişinin alır almaz atmak yerine, devamını okuma gereksinimi duymasını sağlayabilirsiniz.

▪ El ilanı üzerinde güncel iletişim bilgilerinize; gerekirse yol tarifi, kroki gibi yardımcı bilgilere yer vermek geri dönüşleri daha hızlı bir şekilde almanızı sağlayacaktır. 

El İlanı Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar 

Adet sayısı maliyeti etkileyen unsurlardandır. El ilanı baskılarında toptan üretim mantığı hakimdir ve basılacak adet miktarı arttıkça birim fiyat düşmektedir. 

El İlanlarının boyutuda maliyeti etkileyen unsurlardandır. Ebatlar değitikçe maliyetde değişir. Genellikle tercih edilen el ilanı boyutları A5 ve A4 kağıt boyutlarıdır. Farklı kağıt boyutları tercih edilebilir fakat maliyet değişir. A6 el ilanlarının fiyatları daha uygun olurken, A5 el ilanı fiyatlarının, boyutun artması nedeniyle daha yüksek olduğu bilinir. 

Kağıt gramajı da maliyeti etkilemektedir. El İlanları baskısında genellikle 115 veya 150 gr. kâğıt tercih edilmektedir. Sektör ve fiyat açısından farklı gramajlarda basmak mümkündür. Fakat bu seçenek maliyeti doğrudan etkileyen bir faktördür. 

Kullanılan kağıt türü de maliyeti doğrudan etkilemektedir. Büyük ölçüde tercihen kuşe kağıt kullanılmaktadır ancak sektör farklılığından veya maliyetten dolayı farklı kağıt kullanmak istenebilir. Kağıdın türü maliyeti doğrudan etkilemektedir.

Son olarak el ilanının her iki tarafını da baskı yaptırmak maliyeti etkileyecektir. Tek taraflı baskı iki taraflı baskıya göre daha uygun maliyetlidir.

El ilanı baskıda  uygun maliyette harcama yapmak için tasarımda en az içerikle çok şey anlatabilmektir. 

El ilanı bastırarak insanlara duyurmak istediğiniz markanıza özgü kampanyaları veya hizmetleri kısa sürede duyurma fırsatı yakalarsınız. El ilanı baskılarınız ile kısa sürede büyük ölçüde tanınma şansını yakalayabilirsiniz. eymenajans.com da  potansiyel alıcılarınızın bilgiye kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlayacak olan el ilanı baskı siparişinizi online olarak vererek kısa sürede kaliteli el ilanlarına sahip olabilirsiniz. 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz  eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

El ilanı Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

▪ A5 boyutundaki el ilanı siparişi için tasarımınızı tek yönlü mü yoksa çift yönlü mü yapacağınıza karar vermelisiniz ve tasarımı ona göre oluşturmaya başlamalısınız. 

▪ Kullanılacak renklerin firma renkleri ile uyumlu olmasına ve aynı zamanda dikkat çekici olmasına özen göstermelisiniz. Çok fazla karmaşık renk kullanmaktan kaçınmalısınız.

▪ El ilanında kullanacağız görselleri yüksek çözünürlüklü kullanmalısınız. Aksi takdirde baskıda kötü çıkan görseller marka imajını olumsuz etkileyecektir. 

▪ Potansiyel müşterilerinizin size ulaşabilmesi için mutlaka güncel iletişim bilgilerine yer verin ve hatta varsa internet adresinizi de ekleyebilirsiniz. 

▪ El ilanı üzerinde kullanılacak yazıların puntosu okunabilir boyutlarda olmalıdır. En az 10 punto olması daha kolay okunmasını sağlayacaktır. Çok fazla farklı fontlarda yazı kullanmamaya özen göstermelisiniz ki yazılar vermek istenen mesajın önüne geçmesin. 

▪ El ilanı baskı fiyatları maliyeti etkileyen en önemli unsur adet sayısıdır, ihtiyaçlarınızdan eksik yada fazla yapılmamalı adet doğru hesaplanmalıdır. Adet sayısını hesaplarken el ilanlarının çok çabuk tükendiğini de göz önünde bulundurmalısınız. 

▪ İnternet üzerinde bulunan el ilanı tasarımlarını inceleyerek tasarım hakkında fikirler edinebilirsiniz.

▪ El ilanı tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel el ilanı tasarımı istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz. 

Tasarımda istenilen bilgiler :

▪ El ilanı adet bilgisi

▪ El ilanı ebat bilgisi

▪ Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

▪ Tek yön-çift yön baskı tercihi

▪ Kaç renk baskı olacağı

▪ Selefon olup olmadığı

▪ Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

▪ Lokal veya Kısmı lak

▪ Varak baskı  ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...
Öne Çıkan Çalışmalar