arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Bloknot

Bloknot

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

KÜP BLOKNOT

 

Küp bloknotlar, masalarda sabit duran, genelde iş hayatında ve evlerde telefon yanında tutulan not alma kağıtlarıdır. Küp bloknot karton bir yuva içerisinde dağılmadan tutulan belli ölçülerdeki not kâğıtlarından oluşan bir bloknot çeşididir. Küp bloknot, her sektörün en temel ofis masası ihtiyacıdır.  Küp bloknotlar ofislerde birçok konuda adeta hayat kurtarıcı öneme sahiptir.   Ofis masalarının olmazsa olmazı küp bloknotlar, birçok konuda hayat kurtarıcı bir görev üstlenmektedir.  Teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun kâğıt ve kalemi kullanarak yazı yazmak kimsenin vazgeçemediği bir durumdur. Telefonla konuşurken söylenen bir numarayı, e-posta ile bildirilen toplantı davetini, akla gelen bir fikri ilk yere yazmaktansa masadaki küp bloknotları kullanmak daha kolaydır ve tercih edilir. Bu kadar sık kullanılan  küp bloknotlar promosyon ürünü olarak da çok etkili bir reklam aracıdır.

Genellikle ofislerde kullanılan ve kısa notlar almaya yarayan işlevsel bir malzeme olan küp bloknotlar kurumlar tarafından promosyon ürünü olarak kullanılırlar. Her sektörde en temel ofis masası ihtiyaçlarından olan küp bloknotlar ofislerde birçok konuda adeta hayat kurtarıcı öneme sahiptir.  Küp bloknotlar masa üzerinde kendinize bir not bırakmak istediğinizde çok pratik çözüm sunar ya da herhangi birine bir not yazıp vermek gerektiğinde de kullanabilir. Daha birçok kullanım alanı olan küp bloknotlar aynı zamanda küp bloknotları bir arada tutan kartondan yapılan yuva üzerine firmanın marka logosunu ve ismini bastırılarak promosyon ürünü olarak kullanılabilecek ideal bir reklam aracıdır. Küp Bloknot kutularının 4 tarafına da  firmaya ait, logo, amblem, slogan, adres baskı uygulamaları yapılabilir. Sürekli göz önünde bulunan küp bloknotlar üzerindeki bu bilgiler aracılığı ile akılda kalıcılık ve marka bilinirliği artacaktır.  Ek olarak masanın en görünür yerinde duran küp bloknotlar ile reklam veren ve kullanan kişi arasında bir bağ oluşur. Kişi gördüğü bloknot ile  firmanın sloganını, logosunu, telefon numarasını, mail adresini ya da herhangi bir bilgisini mutlaka aklında tutar yada en azından bu bilgilere aşinalık kazanır. İletişime geçildiği ilk anda bile bu bilgiler firma ile kişi arasında olumlu bir etkileşim yaşanmasına katkı sağlamaktadır.  Küp bloknot kutularının baskısında tasarım hizmetleri ile dikkat çekici tasarımlar hazırlanarak basılabilir. Bu durum pratik bir şekilde not alma özelliği sağlayan küp bloknotların şık ve özel duruşu ile markanın imajını ve bilinirliğine olumlu etkilerde bulunmasını sağlamaktadır. 

Tanıtım ürünü olan küp bloknotlar firmanın özel günü, açılış yıldönümü,  yeni yıl, bayramlar gibi özel günlerde firma logolu küp bloknot baskı yaptırılarak promosyon ürünü olarak dağıtabilir ve  ofis masalarında sürekli göz önünde bulunacak olan bu küp bloknotlar oldukça etkili bir reklam  aracı olacaktır.

Büyük firmalar, eğitim kurumları, şirketler; kendi logolarını, bünyelerinde kullanmak üzere ve kendi reklamlarını yapma amacıyla  bloknotların üzerine basımını yaptırarak kullanabilirler. Böylelikle iş yerleri kendi bloknotlarını oluştururlar. Bu işlem sonrasında ise bloknot, kurumsal bir kimlik kazanmış olur. Kurumsal kimliğinizi yansıtan bloknotlarda kaliteden ödün vermeden markanıza uygun bir baskı yapmak için eymenajans.com un yüksek kaliteli baskı ve uygun fiyatları ile online hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.  

Firma tanıtımı, firma reklamı, promosyon ürünü olarak kullanılabilen küp bloknotlar herkesin ihtiyacı olabileceği matbaa ürünleridir ve doğru tasarım desteğiyle ve kaliteli baskı ile etkili bir reklam aracına sahip olunabilir. Kaliteli ve güvenli bir hizmet için en doğru adres olan eymenajans.com da uzman ve deneyimli ekip ile çalışmanın rahatlığını yaşayın.  

Küp Bloknot Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

▪ Küp bloknot ölçüsü belirlenmelidir. Tasarımı hazırlamadan önce bu ölçütler dikkate alınmalıdır.

▪ Küp bloknot kağıt üzerinde veya kutusunun üzerinde marka logosuna, iletişim bilgilerine ve hatta varsa sosyal medya hesaplarına yer verilmelidir. Yer verdiğiniz bilgiler firmaya ulaşımı kolaylaştıracaktır. 

▪ Küp bloknotların üzerinde yazmasını istediğiniz logo ve slogan benzeri isteklerinizi, tasarım dosyalarında doğru bir şekilde düzenlemeye dikkat etmelisiniz.

▪ Kullanılan logo ve iletişim bilgileri veya varsa slogan yazısının renkleri markanın kurumsal kimliğine uygun renkler olmalıdır. Tasarımı hazırlarken markaya uygun renkleri kullanmak hem bütünlük hemde şıklık sağlayacaktır. 

▪ Küp bloknot ve kutusunun üzerindeki yazıların okunabilir punto (en az 10 punto) ve fontlarda olmasına özen gösterin.

▪ Küp bloknot üzerinde kullanacağınız görsellerin kalitesinin yeterli olmasına dikkat etmelisiniz. Kaliteli bir baskı için çözünürlük çok önemlidir. Düşük çözünürlüklü çalışmaların iyi sonuç vermeyeceğini unutmayınız.

▪ Tasarımı oluştururken zorluk yaşarsanız eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz. 

 Tasarımda istenilen bilgiler :

▪ Küp Bloknot ebat bilgisi

▪ Kaç yaprak olacağı ( her 1 cm 100 yaprak denk gelmektedir.)

▪ Küp bloknot yapraklar kullanılacak hamurun gramajı

▪ Küp bloknot kutularında;

▪ Kullanılacak kağıt cinsi ve gramajı

▪ Laminasyon mat selefon, parlak selefon

▪ Gofre (kabartma) olup olmadığı

▪ Lak uygulamasının olup olmadığı

▪ Varak baskı olup olmadığı ( gümüş, altın )

 

A5 TUTKALLI BLOKNOT

 

Tutkallı bloknot ; yaprakları sayfa başından tutkalla birleştirilmiş, not almak için kullanılan ve gerektiğinde istenilen sayfası kolayca koparılan not defterleridir. Genellikle kağıt olarak 80 gr - 110 gr arasında 1. hamur iç kağıt, arka yüzeyde 300 gr Amerikan Bristol kağıt kullanılmaktadır. Tutkallı bloknotlar , herkesin kullanımına uygun, taşınması kolay ve pratik not defterleridir. Sayfa değiştirilmesinin kolay olması ve yaprağın yırtılmadan koparılabilmesi nedeniyle kullanımları oldukça pratiktir. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin kağıt kullanımı vazgeçilmesi zor bir alışkanlıktır ve hala çevremizde o kadar çok kağıt kullanmayı tercih eden bir çok insan bulunmaktadır.  Tutkallı bloknotların hem kullanım kolaylığı hemde taşınma konusundaki rahatlığı kağıt kullanmaktan vazgeçemeyenlerin en sık tercih ettiği ürünler arasındadır.  Bu nedenle tutkallı bloknotlar kullanışlı ve uzun bir süre kullanım sağlayan bir promosyon ürünüdür. 

Bloknotlar; ebat, amaç ve kullanım özelliklerine göre farklı şekilde üretilebilmektedir. Bu nedenle farklı sektörlerde kullanıma açıktır. İnsanlar bireysel kendi ihtiyaçları için kullanabilir çünkü bloknotlar insanların her türlü yazma, bilgiyi kaydetme veya da küçük çizimler yapma ihtiyacına cevap vermektedir. Özellikle sosyal ve yoğun bir iş hayatı olan insanlar, öğrenciler için kullanımı idealdir. Bloknotlar, işyerlerinde kullanım için de büyük önem taşımaktadır. İş yerlerinde çalışan insanlar, unutmamak için oluşturdukları notları yahut randevu ve buna benzer bilgileri kaydetmek için bloknotları tercih ederler ve çokça kullanırlar.  

Büyük firmalar, eğitim kurumları, şirketler; kendi logolarını, bünyelerinde kullanmak üzere ve kendi reklamlarını yapma amacıyla  bloknotların üzerine basımını yaptırarak kullanabilirler. Böylelikle iş yerleri kendi bloknotlarını oluştururlar. Bu işlem sonrasında ise bloknot, kurumsal bir kimlik kazanmış olur. Böylelikle, reklam yapmak isteyen ya da görünür olmak isteyen kurum ve kuruluşların tercihi haline gelmektedir. Genellikle, özel şirketler, üniversiteler, vakıflar ve akıllara gelebilecek olan her türlü ticari ya da toplumsal kurum ve kuruluşlar, tutkallı bloknotları promosyon ürünü olarak kullanmaktadırlar. Firmaların daha çok promosyon ürün grubu arasında yer alan tutkallı bloknotlar, düşük maliyetli ve uzun vadeli bir reklam stratejisi olarak kabul edilebilir.

Tutkallı bloknot üzerinde müşteri isteğine göre  çeşitli tasarımlar yapılabilmesi, firmaların kurumsal kimliklerini yansıtan bir tasarımla etkili bir reklam aracına sahip olmasına  imkan sağlar. Son yıllarda kişiselleştirilmiş ürünler oldukça rağbet görmekte ve böylelikle firmaların yanında  ismini marka gibi kullanmak isteyen kişiler, kullandıkları ürünleri kişiselleştirmek isteyen kişiler ya da kişiselleştirilmiş bir hediye vermek isteyen kişiler, yaptırdıkları tasarımlar ile tutkallı bloknot ürünlerini de kullanmaktadır.

Amerikan ciltleme metodu olarak da bilinen tutkallama tekniği ile basımı gerçekleştirilen tutkallı bloknotlar, düşük miktarda ve düşük maliyet ile elde edilmesi nedeniyle birçok işletmenin promosyon ürün ve kurumsal kimlik ihtiyaçlarında önemli yere sahip. Her ne kadar promosyon ürünler düşük maliyet gözetilerek üretilse de, bu ürün grubu arasında yer alan ve kurumsal marka değerini öne çıkaracak ürünler, bazı değişmez dinamiklere ve kriterlere sahiptir. Tutkallı bloknotlarda da bu kriterler geçerlidir. Kalite, tutkallı bloknot basımında kâğıt gramajı, kullanılan tutkal ve uygulanan işçiliğe göre belirlenmektedir. Düşük kalitede bir kağıt ya da tutkal kullanıldığı takdirde veya teknik detaylar dikkate alınmadan işçilik uygulanması halinde, formalar birbirinden kolayca kopup dağılabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak ve marka değerini düşürmemek için kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik, bloknotlar da önemli kriterler olarak kabul edilmelidir. Kurumsal olarak bu kadar önemli olan tutkallı bloknotların baskı kalitesinden ödün vermek istenmeyen bir durum olacağından kalitenin adresi eymenajans.com da  dilediğiniz bir tasarımla kaliteli bloknotlara sahip olabilirsiniz

Tutkallı Bloknot Siparişi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

▪ Bloknotların boyutları, kullanıma uygun olmalıdır. Fazla büyük veya küçük olmaları, kullanışsız olmalarına neden olur.

▪ Bloknot tasarımının doğru ölçülerde ayarlanması gerekir. Tasarım aşamasında özellikle dikkat edilmelidir ki baskı aşamasında taşmalar olmasın. 

▪ Ürün çizgili, çizgisiz veya kareli olarak tasarlanabilir. Kullanım alanı göz önünde bulundurularak bir seçim yapılmalıdır. 

▪ Promosyon ürünü olarak verilen bloknotların kullanacak kişiler tarafından sürekli kullanmaları ve  yanlarında taşımaları için bloknot tasarımının şık ve kaliteli olması gerekmektedir.

▪ Bloknot basımlarında firma logosu ve iletişim bilgileri eksiksiz bir şekilde yer almalıdır ki iletişime geçmek isteyen potansiyel müşteriler kolayca yapabilsinler. 

▪ Tutkallı bloknot tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz. 

Tasarımda istenilen bilgiler :

▪ Tutkallı Bloknot ebat bilgisi

▪ Bloknot renk bilgisi

▪ Bloknot ebat bilgisi

▪ Kaç yaprak olacağı (30 yaprak, 50 yaprak, 75 yaprak)

▪ Bloknot yapraklar kullanılacak kağıt cinsi bilgisi

▪ Bloknot alt karton kullanılacak kağıt cinsi bilgisi

 

A5 SPİRALLİ BLOKNOT

 

Spiralli bloknot,  alt ve üst kartonun arasındaki kağıtların spiralle bir araya getirilen bloknot çeşididir. Spiralli bloknotlar,  sayfalar arası rahat gezinmeye imkan sağlayan, istediğiniz sayfayı koparttığınızda diğer sayfaların zarar görmediği çok kullanışlı bir bloknottur. Öğrenciler için ders notları almak, ödevleri yazmak gibi çeşitli amaçlarla rahatça kullanıma uygundur.  Spiralli bloknot daha pek çok alanda kullanılabilecek pratik not defterleridir. Yanınızda kolayca taşıyıp istediğiniz yerde istediğiniz notu alabilmenizi de sağlar.Aynı zamanda iş hayatında da rahatça kullanıma uygun olan spiralli bloknotlar not almak isteyen ve her yere yanında taşımak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Promosyon ürünü olarak da çok tercih edilen bir üründür. Firmalar reklam ürünü olarak tercih edebilir. Tutkallı bloknot ve küp bloknot kadar rağbet gören spiralli bloknot, farklı ürün özellikleri, farklı baskı yöntemleri ve matbaanın baskı çeşitliliğine bağlı olarak müşteri taleplerine karşılık verebilen bir ürün olması talebi arttırmaktadır.

Spiralli bloknotlar iş hayatında, küçük yada büyük işletmeler de, üniversitelerde, vakıflarda ve eğitim kurumlarında yani akla gelebilecek her alanda kullanılabilen etkileyici bir promosyon ürünüdürler. Kimi firmalar kendi bünyelerinde çalışanlarınında kullanabilmesi için bloknot baskıyı tercih etmektedirler. Böylelikle kurumsal ihtiyacını karşılarken aynı zamanda kurum içi reklam sürekliliğini sağlar ve çalışanları aracılığıyla reklam etkisinin kurum dışına da yayılmasını sağlar. Spiralli bloknotların reklam ürünü olması  firmalar, işletme sahiplerinin isteği üzerine   spiralli bloknot iç yapraklarına ve  kapak baskılarına kurumsal rengi, logo ve iletişim bilgilerinin eklenmesi ile gerçekleşir. Markaya ait logo ve bilgilerin eklendiği spiralli bloknotlar firmalar için oldukça kullanışlı bir reklam aracı olurlar. Bu nedenle spiralli bloknotlar promosyon ürünü olarak baskı yaptırılıp ücretsiz olarak firmalar veya işletmeler tarafından dağıtılırlar. Spiralli bloknot baskısında firmanın kurumsal kimliği göz önünde bulundurularak bulunduğu sektöre göre bir tasarım ile üretilmesi gerekmektedir.  bloknot ihtiyacının hangi sektör için olduğu belirlendiğinde bloknotların iç sayfa sayısından sayfaların çizgili kağıt, çizgisiz kağıt ya da kareli kağıt olması, kâğıt gramajı ve kapak kağıt yapısının seçimi de ona göre yapılır. 

Bloknotlar evde, işyerinde, okulda ya da günlük hayatın her anında, her an ihtiyaç duyulabilecek ve asla geçerliliğini yitirmeyen kırtasiye ürünleridir. Marka adının hafızalara kazınmasını istiyorsanız sıklıkla tercih edilen ve hem öğrencilerin hem de çalışanların ellerinden düşürmedikleri bloknotlarla sağlanabilir. Birçok baskı tekniğinin kolayca uygulanabildiği spiralli bloknotlar, işletmelerin viral reklam ihtiyaçları dışında kişisel ihtiyaçlarında da önemli bir yere sahiptir. İş yerlerinde anlık telefon notları, iş ile ilgili hatırlatmalar, çalışanlar ile ilgili kısa notlar gibi birçok bilgi için kullanıma uygun olan spiralli bloknotlar kurum içi ihtiyaçlara da cevap vermektedir. Spiralli bloknot baskıda düşük adet sayısı ve düşük maliyet imkanları promosyon ürünü olarak tercih edilirliğini artırmaktadır. Spiralli bloknotlar düşük maliyetle markanıza reklam sağlamanın en kolay ve etkili yollarından biridir. Düşük maliyetli olmasının yanı sıra spiralli bloknot, sayfa sayısından tel rengine, kapak kalınlığından baskı sonrası uygulanacak işlemlere kadar geniş bir yelpaze sunmaktadır. İstenilen ölçü ve tasarımda dikkat çekici ve kaliteli ve aynı zamanda şık bloknotlara sahip olmak mümkün hale gelmektedir. Kurum kimliğine ve portföyüne uygun bir bloknot ile hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize hızla ulaşabilir ve marka bilinirliğini artırabilirsiniz. Her yaşta ve statüde insanın kullanacağı spiralli bloknotu promosyon ürünü olarak sunmak firmanızın isminin çok geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar.

Kurumsal kimlik çalışmalarında hedeflenen prestiji ve kaliteli dokuyu sağlayan şey her ne kadar logo olsa da, logo ile bütün kompozisyon içerisinde olduğunu kabul edebileceğimiz materyal ve baskı kalitesi de belirleyici bir rol oynamaktadır. Spiralli bloknot her ne kadar promosyon ürün grubunda yer alsa da, genellikle kurumsal kimlik ürünleri arasında da tercih edilen matbaa ürünüdür. Kurumsal kimlik detayı öne çıktığında ise baskı kalitesinden ödün vermek istenmeyen bir durum olacağından uzman ve deneyimli ekibine güvenerek  eymenajans.com da  dilediğiniz bir tasarımla kaliteli bloknotlara sahip olabilirsiniz. 

Spiralli Bloknot Siparişi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

▪ Spiralli bloknotların boyutları, kullanıma uygun olmalıdır. Fazla büyük veya küçük olmaları, kullanışsız olmalarına neden olur. 

▪ Bloknot tasarımının doğru ölçülerde ayarlanması gerekir. Tasarım aşamasında özellikle dikkat edilmelidir ki baskı aşamasında taşmalar olmasın. 

▪ Ürün çizgili, çizgisiz veya kareli olarak tasarlanabilir. Kullanım alanı ve sektör göz önünde bulundurularak bir seçim yapılmalıdır. 

▪ Spiralli bloknot kapağında yer alacak tasarım reklam açısından önemlidir ancak kapak kısmındaki tasarımın  her ortama uygun olması gerekmektedir. Bloknot, okulda, toplantılarda veya ofis masalarında rahatça kullanılabilir tarzda olmalıdır.

▪ Promosyon ürünü olarak verilen bloknotların kullanacak kişiler tarafından sürekli kullanmaları ve  yanlarında taşımaları için bloknot tasarımında şıklığa ve kaliteliye özen gösterilmelidir.

▪ Bloknot basımlarında firma logosu ve iletişim bilgileri eksiksiz bir şekilde yer almalıdır ki iletişime geçmek isteyen potansiyel müşteriler kolayca yapabilsinler. 

▪ Spiralli Bloknot tasarımı yaparken iç yapraklarında firma unvanı ve logosu üst tarafta sol ve sağa hizalı olabilir sayfa kısmının alt tarafına da iletişim bilgileri yerleştirebilir.

▪ Bloknot baskıları için tasarım aşamasında yazım alanları bırakmaya özen gösterilmelidir.  Promosyon ürünleri olması nedeniyle firmalar müşterilerine ücretsiz dağıtım yaparak akılda kalmayı hedeflemektedir. Tasarım aşamasında firma reklamının yapılmasına dair bilgiler eklerken  Spiralli bloknotların not alabilme özelliğini kaybetmeden tasarımı hazırlanmalıdır. 

▪ Spiralli bloknot tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız veya tasarım için vaktiniz kısıtlıysa eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz. 

Tasarımda istenilen bilgiler :

▪ Bloknot ebat bilgisi

▪ Kaç yaprak olacağı

▪ Bloknot yapraklar kullanılacak kağıt cinsi 

▪ Bloknot kapaklarında kullanılacak kağıt cinsi

▪ Selefon mat/parlak

▪ Varak baskı (gümüş, altın) ve Lak uygulamasının olup olmadığı bilgisi

Yazının devamı...
Öne Çıkan Çalışmalar