arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Billboard Baskıları

Billboard Baskıları

Toplam Fiyat

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Billboardlar açık hava alanlarında kullanılan reklam tabelalarıdır. Billboard afişler bu reklam tabelalarında sergilenir. Açıkhava reklamcılığı büyük kitlelere ulaşmada ve potansiyel müşterilerin dikkatini çekmede etkili bir yöntemdir. Açık hava reklam uygulamalarından olan billboardlar sıklıkla kullanılan reklam araçlarından biridir.  Billboard baskı dijital ya da ofset baskı yöntemleri ile kağıt üzerinde yapılan baskılardır. Billboard baskılar üretildikleri malzeme dolayısıyla yırtılmaya, rutubete ve ışığa karşı dayanıklı araçlardır. Geniş bir kitleyi etkisi altına alan billboard afişleri ebatları ile de dikkat çekici özellikte ürünlerdir.

Büyük ebatlarda üretiliyor olması dikkat çekici ve etkili bir reklam aracı olmasını sağlamaktadır.  Büyük ölçüleri nedeniyle hareket halinde olan kişiler tarafından da fark edilme ve istenen mesajı alıcılara ulaştırma potansiyeline sahiptirler. Şehrin birçok farklı noktasına yerleştirilen billboardlar reklam amaçlı olarak en çok kullanılan ve tercih edilen noktalardır. Şehre belli aralıklarla yerleştirilen billboardlar yayalara ve sürücülere etkili bir şekilde verilmek istenen kampanya mesajını vererek hızlı bir şekilde geniş kitlelere hitap etmektedir. Billboard baskı ile markanın adı veya duyurulmak istenen kampanyası, mesajı aynı anda birçok kişiye iletilebilir. Doğru bir tasarım ve görsellerle hazırlanan billboard afişler ile elde edilmek istenen reklam sonuçları maksimum seviyeye çekilebilir. Dış mekanların reklam amaçlı araçları direk olarak hedef kitlenin gözü önünde yer almaktadır ve bu sayede etkileri de bir o kadar yüksek olmaktadır. Bu nedenle billboard baskılar sıklıkla başvurulan bir reklam aracıdır. Gelişen teknoloji sayesinde reklam araçlarında büyük değişimlerin yer aldığı araçlar arasında billboardlar ışıklı sistemleri ile oldukça dikkat çekmektedir. Işıklı sisteme sahip olan billboardlar reklamın yüksek düzeyde 24 saat görünürlüğünü sağlayarak tanıtım mesajını en iyi şekilde hedef kitleye ulaştırır. Klasik bir billboard 350 x 200 cm boyutlarında üretilmektedir. Billboard baskılar tek parça üretilebildiği gibi parçalara bölünerek de üretimi mümkündür.

Çok büyük ebatlarda billboard baskılar genellikle 4, 6 ya da 10 parça şeklinde hazırlanıp birleştirilirler. Büyük boy hazırlanan afişler, billboard tabelalarında hedef kitlenin dikkatini çekecek şekildedirler. Billboard afişlerinin kötü hava koşullarından yıpranmasını engellemek amacıyla genellikle yapımlarında kostik veya su bazlı yapıştırma tekniği uygulanır. Bu uygulama ile yağmur,güneş gibi dış etkenlerden uzun bir süre etkilenmeyen billboardlar ile  reklam ve tanıtım faaliyetleri uzun süre boyunca gerçekleştiği gibi ulaşılmak istenen hedef kitlenin de hafızalarında yer eder. Billboard baskılarda reklam etkisi için en temel konu tasarımdır. Açık hava reklamcılığında tasarım neredeyse her şeydir. İyi bir tasarım ile tüm dikkatleri billboardlar üzerinde toplamak mümkündür. Kaliteli ve dikkat çekici tasarım ve üretim için bilinmesi gerekenler:

Billboard baskıda, ölçü ilk olarak dikkat edilmesi gerekendir.  Billboard baskının tam olarak panolara oturması için kiralanan açık hava reklam alanının ölçüleri doğru ve net bir şekilde matbaaya verilmelidir. 

▪ Billboard baskı afişlerde içerik hiyerarşisine dikkat etmek gerekmektedir. Doğru içerik hiyerarşisi ile kurgulanmış olması reklam etkisini artıracaktır. İlk olarak hedef kitleyi etkileyecek olan başlık ve alt başlıkların uyumuna dikkat edilmelidir. Daha sonra fotoğraf ve resim gibi görsel tamamlayıcıların afişte doğru konumlandırılması içerik hiyerarşisinde önemlidir. Bu öğelerin düzenli ve uygun bir sırada olması billboard afişi daha etkin ve kaliteli olmasını sağlar.

▪ Billboardların amacı hedef kitlenin dikkatini çekmektir ve verilmek istenen mesajın karşı tarafa olabildiğince net ve etkili bir şekilde geçirilmesidir. Kısa ve çarpıcı başlıklar bu noktada etkili olacaktır. 

▪ Birdiğer dikkat edilmesi gereken nokta billboard afişinde yer alan metin ve renklerin uyumudur. Uyumsuz içerikler dikkati dağıtır ve verilmek istenen mesajı direkt olarak veremez.

▪ Billboard tasarımı sade, uyumlu olması gerektiği gibi farklı bir düşünce ürünü olmalıdırlar. Yaratıcı düşünce biçimi, billboardların benzerlerinden farklı olmasını sağladığı gibi reklamın akıllarda uzun süre kalmasına da hizmet edecektir.

▪ Son olarak billboardlarda kullanılacak görsellerin çözünürlük kalitesi olabildiğince yüksek olmalıdır. Büyük ebatlarda baskı yapıldığından dolayı çözünürlüğü düşük olan görsellerle kaliteli bir baskı elde edilemez.

Billboard Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar 

Billboard baskı adet bilgisi

Billboard ebat bilgisi

Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

Kaç renk baskı olacağı

Selefon olup olmadığı

Baskı sonrası ekstra işçilik kullanımı maliyeti değiştiren unsurlardandır. Baskı sonrası işlemler billboard baskılarda pek fazla kullanılmamaktadır.  

Açıkhava reklamcılığı için tercih edilen ürünlerin kalitesi diğer reklam araçlarına göre daha büyük önem taşımaktadır. Reklam ya da tanıtım amaçlı olarak tercih edeceğiniz billboardlar dijital baskı teknikleri ve özel malzemelerden oluşmaktadır. Uzun süre açık havada olacağı için billboard baskıların kalitesinden ödün verilemez. Aksi takdirde reklam etkisi pek uzun sürmeyecektir. Billboard baskılarda tasarım ile dikkatleri çekmek ne kadar önemliyse reklam etkisinin devamlı olabilmesi için kaliteli malzemeler ile kaliteli baskı yapılması gerekir. Billboard baskıda amaç uygun maliyette harcama yapmak için tasarımda en az içerikle çok şey anlatabilmektir. Billboard baskı kullanarak insanlara duyurmak istediğiniz markanıza özgü kampanyaları veya hizmetleri kısa sürede duyurma fırsatı yakalarsınız. Billboard baskılarınız ile kısa sürede büyük ölçüde tanınma şansını yakalayabilirsiniz. Kurumsal imajına katkı sağlayacak ve reklam etkisini artıracak baskılar için eymen ajansa güvenebilirsiniz. Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da dilediğiniz an online olarak sipariş imkanı ile hızlı bir şekilde istediğiniz billboard baskılara sahip olabilirsiniz.

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz  eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

Billboard Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

▪ Billboard baskı ölçüleri kullanılacağı billboard tabelasına uygun olacak şekilde doğru hesaplanmalıdır.

▪ Billboard tasarımında baskı aşamasında tasarımın zarar görmeden tamamının çıkması için kesim payı bırakılmasına özen gösterilmelidir. 

▪ Tasarımınızda kısa ve öz cümlelerle daha fazla şey ifade etmeye çalışın. Vurgulu bir dil kullanmanız daha etkili olacaktır.

▪ Billboard baskı tasarımında kullanılan yazı stili ve yazı boyutlarının okunabilir olmasına özen gösterin. Biraz uzak mesafeden bakıldığında dahi  okunabiliyor olmasına dikkat edin. 

▪ Kullanılacak renklerin firma renkleri ile uyumlu olmasına ve aynı zamanda dikkat çekici olmasına özen göstermelisiniz. Çok fazla karmaşık renk kullanmaktan kaçınmalısınız. Dikkat çekici renkler kullanmak billboard baskınının görünürlüğünü artıracaktır. 

▪ Billboard baskılarda kullanacağız görsellerin yüksek çözünürlüklü olmasına özen göstermelisiniz. Düşük çözünürlükteki görseller baskıda kötü çıkacaktır ve billboard baskı kalitesinin düşük olmasına neden olacaktır.

▪ Billboard baskı tasarımında internet üzerindeki hazır tasarımlar incelenerek kuruma uygun bir tasarım oluşturulabilir.

▪ Bilboard baskı tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel tasarım istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz. 

Baskıda istenilen bilgiler :

▪ Billboard baskı adet bilgisi

▪ Billboard baskı ebat bilgisi

▪ Kaç renk baskı olacağı

▪ Mat/Parlak yüzey seçeneği

Yazının devamı...
Öne Çıkan Çalışmalar