arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Araç Giydirme

Araç Giydirme

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Araç giydirme; açık hava reklamcılığında reklamın hedefe ulaşması açısından en etkili yollarından biridir. Araç giydirme, araçların görsel olarak folyo ile kaplanması işlemidir. Firma yada marka adı, logo, telefon ve web sitesi gibi iletişim bilgileri araç üzerine folyo kesim olarak ya da baskes folyo olarak uygulanması işlemidir. Araç giydirme işlemi araç üzerine bölgesel ve komple olarak uygulanabilir. Araç giydirme işlemi ile sürekli hareket halinde olan bir reklam ürününe sahip olursunuz. Aracınız nereye giderse gitsin reklamınız sizinle birlikte geleceği için bu işlem diğer reklam çeşitlerine göre çok daha fazla kişiye ulaşır. Araç hareket etmiyorken dahi reklamınız görünür olmaya devam eder. Firma logosu ve ürünlerinizin görselleri özel hazırlanmış tasarımlarla araç giydirme işlemini kullanmak firmanıza farklılık katacaktır. Araç giydirme işlemi yaptırarak şehrin her yerinde dolaşan bir reklama sahip olursunuz. Reklam etkisi büyük olan araç giydirme aynı zamanda birçok reklam ürününe göre çok daha ekonomik ve uygun maliyetlidir. Araç giydirme uygulaması uzun yıllar boyunca değiştirilmeden kullanılabilir ve tek uygulama ile uzun süreli bir reklam elde edilir. Araç giydirme işlemi aracın dış yüzeyine kesinlikle bir zarar vermemektedir ve hatta koruyucu bir işlevi bulunmaktadır. Çizilme ile güneş ışığı gibi etkenlere karşı koruyucu özelliğe sahiptir. Araç yüzeyinden çıkarılmak istendiğinde geride yapışkan veya izi kalmaz. Aracınız eskisi gibi kullanıma hazır halde olur. Araç giydirme reklam uygulamaları ile diğer reklam alanlarına göre çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

 

Araç giydirme işlemi bölgesel veya komple uygulanabilir. Sadece kapı üzerinde çalışma yapılabilir: logo, ünvan, telefon ve web sitesi gibi iletişim bilgilerinizi araç kapılarının üzerine folyo kesim olarak uygulanmasını tercih edebilirsiniz. Sadece kapı üzerinde uygulama yapılması uygun fiyatlı araç kaplama işlemidir.

Bölgesel araç giydirme uygulaması yapılabilir: araç üzerinde belirlenen bölge üzerinde lokal olarak baskılı cast folyo ya da düz folyo uygulama yapılmasıdır. Marka adını, logosunu,iletişim bilgilerini veya ürün resimleri gibi görseller yer alabilir. Markaya veya firmalara özel tasarım yapma imkanı sunmaktadır.

Komple araç giydirme işlemi uygulanabilir: Komple araç kaplama, folyo üzerine baskı yapıldıktan sonra laminasyonlu ya da laminasyonsuz olarak aracın bütününe araç giydirme işleminin uygulanmasıdır. Araç giydirme tasarımında:

 • Araç giydirme oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir reklam alanıdır. Olabildiğince iyi bir tasarımla araç giydirme reklam çalışması yapılmalıdır. İyi bir çalışma için yeteri kadar bütçe ayrıldığından emin olun.

 • Araç giydirme çalışmalarında kullanılacak malzemelerin çeşitlerinin doğru belirlenmesi gerekir. Kaliteli malzeme kullanımı araç kaplamalarının daha profesyonel görünmesine katkı sağlar ve aynı zamanda daha uzun süreli kullanım imkanı sağlar.

 • Araç giydirme çalışması yapılmadan önce kullanılacak aracın önceden görülmesi ve uygun ölçülerde çalışma yapılması gerekmektedir.

 • Araç üzerindeki kaplamanın estetik, ve kaliteli şekilde görünmesi marka ve firma için oldukça önemlidir. Tasarımda kalite ve kurumsal şıklığı yakalamak gerekmektedir.

 • Araç giydirme tasarımında mutlaka marka kimliğinize uygun renkler kullanmalısınız. Marka bilinirliğinin ve tanınırlığının artması için renkler oldukça önemlidir. Marka ile uyumlu renkler kullanımı profesyonel kurumsal imaj oluşmasını sağlar.

 • Araç giydirme çalışmalarında en önemlisi tasarımda kullanılan görsel ve logoların görüntü kalitesidir. Çözünürlüğü yüksek görseller kullanmak kalite açısından oldukça önemlidir.

 

Araç Giydirme Çalışmalarında Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Kullanılacak folyo kalitesi

Kaplama yapılacak alanın ölçüleri

 

Caddelerde kurum imajınızı yansıtacak olan araç giydirme çalışmalarında her zaman kaliteli ve kurumun yapısına uygun baskılar tercih edilmelidir. Şehrin sokaklarında markaların ve firmaların ön yüzü olacak olan araçların giydirilmesinde kaliteden ödün vermemek gerekir. Hem tasarımda dikkat çekici ve şık olmak gerek hemde baskının kaliteli yapılması gerekmektedir. İkisi birlikte olduğunda oraya gerçek anlamda kaliteli araç giydirme çalışması çıkacaktır. Kaliteli baskı aşamalarının uygulanması reklam etkisinin büyüklüğü için önemlidir. Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da bulunduğunuz yerden online olarak sipariş vererek kaliteli araç giydirme işlemi için ilk adımı atabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

 

Araç Giydirme Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • Ölçülerin doğruluğundan emin olmalısınız.

 • Araç üzerinde firma logo ve iletişim bilgilerine mutlaka yer verilmelidir.

 • Araç giydirme tasarımında kullanılacak bilgilerin okunur olmasına özen gösterin.

 • Tasarımda kullanılacak renkler marka kimliği ile uyuşan renkler olmalıdır. Marka tanınırlığı açısından renkler önemli detaydır.

 • Tasarımda yer verilecek logo ve görsellerin çözünürlüğünün olabildiğince yüksek olmasına özen gösterin.

 • Araç giydirme tasarımında internet üzerindeki hazır tasarımlar incelenerek kuruma uygun bir tasarım oluşturulabilir.

 • Araç giydirme tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel tasarım istiyorum derseniz eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

Yazının devamı...
Öne Çıkan Çalışmalar