arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Antetli Kağıt Tasarım ve Baskı Merkezi

Antetli kağıt; bir şirketin tüm yazışmalarında kullandığı, şirketin logosu yanı sıra iletişim bilgilerinin de yer aldığı resmi bir evraktır. Klasik bir antetli kağıtta, kağıdın üst kısmında firmanın amblemi, alt kısımda ise firmanın adresi ve diğer iletişim bilgileri yer almaktadır. Antetli kâğıt üzerinde isim, adres ve telefon gibi iletişim bilgilerinin bulunması yazışmalarda büyük bir iletişim kolaylığı sağlamaktadır. Antetli kağıtların genel ölçüsü A4 boyutudur. Tek renk baskı veya çok renk baskı seçeneği olan antetli kağıtları firmalar kendi istek ve arzuları doğrultusunda bastırabilir. Bu durum firmalar için antetli kağıdın önemini artırır çünkü antetli kağıt firma için özgün bir materyal olmaktadır.

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Antetli kağıt; bir şirketin tüm yazışmalarında kullandığı, şirketin logosu yanı sıra iletişim bilgilerinin de yer aldığı resmi bir evraktır. Klasik bir antetli kağıtta, kağıdın üst kısmında firmanın amblemi, alt kısımda ise firmanın adresi ve diğer iletişim bilgileri yer almaktadır. Antetli kâğıt üzerinde isim, adres ve telefon gibi iletişim bilgilerinin bulunması yazışmalarda büyük bir iletişim kolaylığı sağlamaktadır. Antetli kağıtların genel ölçüsü A4 boyutudur. Tek renk baskı veya çok renk baskı seçeneği olan antetli kağıtları firmalar kendi istek ve arzuları doğrultusunda bastırabilir. Bu durum firmalar için antetli kağıdın önemini artırır çünkü antetli kağıt firma için özgün bir materyal olmaktadır.

Antetli kağıtların birçok sektörel kullanım alanı bulunmaktadır. Antetli kağıtlar, firmalar arası resmi yazışmalarda kullanılmaktadır. Logo, firma ismi ve iletişim bilgilerinin kağıdın üzerinde belirli yerlerde basılı olması hem iletişimde kolaylık sağlamakta hemde firmaları çok daha prestijli göstermektedir. Ayrıca yazışmalarda antetli kağıt kullanımı karşıdaki firmaya değer  verildiğini ve önemsendiğini hissettirir. 

Antetli kağıtlar sadece firma dışında değil firma içinde de kullanılabilir. Kurum içindeki iletişimde antetli kağıt  kullanmak çalışanlara ciddi bir imaj uyandırmakta ve  firmaya aidiyet duymasını sağlayıp güven hissi oluşturmaktadır. Yapılan araştırmalara göre, çalıştığı firmaya aidiyet duyan ve güvenen çalışanların performansının daha yüksek olduğu ortaya çıkmıştır. Antetli kağıt kullanımı ile kurum içinde bunu sağlamak mümkün hale gelmektedir.

Antetli kağıtlar, sadece internet ya da faks yolu ile paylaşımlarınızda ekrandan veya çıktı alarak karşı tarafın göreceği formlar değillerdir ve bu formları tanıtım ve teklif formları olarakta kullanmak mümkündür. Bu formlar, başta teklif ve tanıtım dosyalarınız olmak üzere mevcut ya da potansiyel müşterileriniz ve markanızı tanıtıcı tüm duyuru dosyalarında kullanılabilir.

Antetli kağıt, kurumsal bir davetiye kağıdı olarak da düşünülebilir. Bir şirkete davetiye gönderileceği zaman antetli kağıt kullanılabilmektedir. Antetli kağıt kullanımı davet edilen kurumun davetiyeyi daha da ciddiye almasını ve önem vermesini sağlamaktadır. 

Üniversitelerin  öğrenci kabul süreçlerinde, kişinin bağlı olduğu kurumun antetli kağıdına yazılmış tavsiye mektubu kullanılabilir. Bu tür özel evrak işlemleri, şirketler arası yazışmalar ve sözleşmeler göz önünde bulundurulduğu zaman mutlaka düzgün, kaidelere uygun ve kurumsal kimliği yansıtan bir tasarıma sahip antetli kağıt ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Antetli kâğıdın işletmeler için birçok faydası bulunmaktadır.  Firmaların kurumsal bir itibar kazanmaları ve saygın bir imaj sergileyebilmeleri için önemli bir araç olan antetli kağıtlar ve diğer kartvizit vb.baskılı ürünler firmanın profesyonelliğine katkı sağlar. Giderek büyüyen piyasa içerisinde firmanın saygın bir yer edinebilmesi ve rekabet ortamında ayakta kalabilmesi için işletmeye fayda sağlayacak bir takım girişimlerde bulunması gerekmektedir ve antetli kağıtlar bunlardan biridir. Piyasada çalışan pek çok firmanın kurumsal kimliği daha henüz oturmamıştır. İşte tam da bu nedenle antetli kağıt baskısı çok önemli bir hale gelir.  Firmaların özel ve resmi yazışmalarında kullandığı antetli kağıtlar firmalara kurumsal bir ciddiyet kazandırarak firmanın itibarı ve saygınlığı için önemli bir unsur haline gelir. Firmanın itibarı ve saygınlığı için önemli bir unsurdur.Antetli kâğıt üzerinde isim, adres ve telefon gibi iletişim bilgilerinin bulunması yazışmalarda büyük bir iletişim kolaylığı da sağlar. Şirket dışı yazışmalarda karşıdaki firmaya değer verildiğini gösteren antetli kağıtlar şirket dışı yazışmaların yanı sıra şirket içi departmanlar arası yazışmalarda da resmi ve ciddi bir imaj sergilemek için çok etkili bir araçtır. Antetli kâğıt ile gerekli yazışma yapılırken aynı zamanda firmanın tanıtımı da yapılmaktadır.

Antetli kağıt baskıda kullanılan şablon, tercih edilen renkler, boyut ve kâğıt ile baskı kalitesini belirleyen detaylardır ve  genel olarak kalite konusunda bütünlüğü sağlayan unsurlardır.Bu değerler bütün olarak ele alınmalıdır ve herhangi birinin dikkate alınmaması hedeflenen kaliteyi olumsuz etkileyecektir. Antetli kağıtlardaki bütünlük firmanın verdiği hizmeti ve müşterilerine verdiği değeri gösteren bir kalite unsurudur. Bu nedenle baskıda standart özelliklerin altında kaliteye düşmemeye özen gösterilmelidir. 

Günümüzde neredeyse her şirket kendine özgü ve kurumsal kimliğini yansıtan antetli kağıtlar hazırlamakta ve tüm yazışmalarında bu antetli kağıtları kullanmaktadır. Hazırlanan ve  tasarlanan bu antetli kağıtların şirketin kendi kurumsal kimliğine katkı sağlaması açısından önemi büyüktür ve bu nedenle tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken bir çok önemli noktalar vardır.

▪ Etkili bir antetli kağıt arkasındaki en önemli ilkelerden biri, tasarımı mümkün olduğunca basit tutmaktır. Bu nedenle ilk ve en önemli olarak karşımıza çıkan konu antetli kağıdın tasarımındaki özgünlük ve sadeliktir. Şık, sade ve şirketin kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtan antetli kağıtlar göze hitap ettiği kadar şirketin kimliğini ve kurumsal dünyadaki yerini de belirlemekte önemli bir paya sahiptir. Çok karmaşık tasarımlar, karşı tarafın kafasını karıştırabilir. Bu sebeple antetli kağıdın tasarımının şık ve farklı olmasının yanı sıra tasarımın basit olması da önemlidir.  Karmaşık anlamdaki tasarımlardan ve kafa karıştırıcı olmasından kaçınılması tasarımı bir adım öne taşımaktadır.  Tasarımda bu şıklığı korumak adına; 

▪ Firmaların logoları bu kağıtlara sağ veya sol üst köşede bulunacak şekilde saydam bir biçimde yerleştirilir. Böylece hem her firmanın kendi özgü logosuyla kağıtlar da özelleştirilir hem de saydamlığı sayesinde kağıt üzerine yazılacak olan yazı için bir sorun teşkil etmemiş olur. Antetli kağıtlarda kullanılan logoların ve şirket bilgilerinin, kağıda uygun şekilde tasarlanması oldukça önemlidir. Örneğin logonun büyük kullanılması son derece yanlış bir görsellik oluşturacak ve kurumsal kimliğe zarar verecektir. Adres bilgileri ise kağıdın en altına yerleştirilir. İletişim bilgilerinin bir çerçeve içerisine alınması, okunaklı, sade ve tasarımla uygun yazı fontlarının kullanılarak yerleştirilmesi önemlidir.

▪ Antetli kağıtların tasarımında ayrıntıları doğru şekilde kullanmak da çok önemlidir. Antetli kağıt hazırlama sürecinde tasarımda doğru bilgilerin yer almasına özellikle dikkat etmelidir. Çünkü her ayrıntıyı antetli kağıda eklemek kağıtta gereksiz yer kullanımı ve kargaşaya neden olacaktır. Daha sonrasında önemli olan bir diğer şey ise antetli kağıdın kağıt kalitesidir. Doğru kağıdın seçilmesi kalite açısından önemlidir. Antetli kağıt için kullanılacak kağıdın, renginden ağırlığına ve boyutuna kadar sizin kurumsal kimliğinizi de yansıtması gerekir.

▪ Bu özelliklere ek olarak antetli kağıtlarda kullanılacak renk skalası da önemli bir detaydır. Fazla renkli bir çalışma her zaman doğru bir tercih olmayabilir. Bu yüzden renkleri az miktarda kullanmak daha doğru olacaktır. Özellikle beyaz zemin üzerine az miktarda renkler kullanmak çok daha basit, sade ve hoş bir tasarım elde etmenizi sağlayacaktır. Şirketin logosu ile birlikte şirketin fontları, rengi antetli kağıt üzerinde tam bir bütün halinde kullanılmalıdır. Şirketin ve şirket logosunun renklerine uygun olarak seçilen renkler ile adres ve diğer iletişim bilgileri girilmelidir ve böylece kağıt üzerinde bir bütünlük sağlanabilir ve antetli kağıt göze çok daha kaliteli ve şık görünebilir.

▪ Antetli kağıt tasarlarken renklerin uyumu kadar antetli kağıt üzerindeki yazıların ve bilgilerin doğru bir şekilde konumlandırılmış olması da önemlidir. Doğru konumlandırılmış ve doğru renkler kullanılmış bir antetli kağıt, herkes için dikkat çekici bir unsurdur. Ancak bunun tersinde ise firmanın ciddiyetini ve profesyonelliğini bozan bir faktör durumuna gelir.

▪ Ayrıca antetli kağıtta resim kullanmak  son derece yanlış bir tasarım uygulamasıdır çünkü fazla görsellik kadığın sadeliğini bozup karmaşık bir görüntüye sahip olmasına neden olacaktır. Ek olarak  antetli kağıdın kenar boşlukları mizanpaja uygun şekilde oluşturulmalı ve gözü yorucu, simetrisi bozuk kenar boşlukları kesinlikle olmamalıdır.

▪ Son olarak, antetli kağıt, markayı yani kurumu temsil eden bir niteliğe sahiptir.  Her detayı antetli kağıtlara dahil etmek her zaman gerekli olan bir şey değildir. Bu nedenle ürünü kimin kullanacağını düşünmek ve ona göre tasarım yapmak fayda sağlayacaktır. Her ortamda kullanılacak tasarımlar yapılmasına dikkat edilmelidir.  Antetli kağıtlar, matbu olduğu kadar dijital ortamda da kullanılacağı için tasarımların buna uygun olması gerekmektedir.

Antetli kağıt kullanımı ile hem kurumsal bir ciddiyete ulaşırsınız hemde yazışma yaptığınız diğer kurum ve kişilere karşı daha profesyonel bir imaj oluşturursunuz. Sizde kurumunuz için antetli kağıt baskısı yaptırmak isterseniz  eymenajans.com  size bir tık kadar yakın.

Kalite antetli kağıtlarda da öne çıkan bir unsurdur. Antetli kağıtlar sürekli kullanılacak ve göz önünde bulunacağı için kaliteden ödün verilmemesi gerekir.  Bu nedenle kaliteli malzemeler ile kaliteli bir baskı yapılmalıdır. Kaliteli baskıda öncü eymenajans.com da tecrübeli ekibinden online olarak hizmet alabilir ve en kısa zamanda kaliteli antetli kağıtlara sahip olabilirsiniz. 

Antetli kağıt Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

▪ Antetli kağıtları standart olarak A4 ebatlarında üretilmektedir ve genel tercih budur. Özel olarak farklı ebatlarda da çalışılabilir ancak kullanılacak dosya ve zarf gibi ürünlerin ebatları ile uyumlu olması açısından A4 uygundur. 

▪ Antetli kağıt tasarımında logo ve şirket ismine mutlaka yer verin. Bu öğeleri özellikle sol üst kısımda kullanmanız yerinde olacaktır.

▪ Tasarımınızda hangi bilgilere yer vereceğinizi iyi belirlemelisiniz. Adres, telefon numarası, mail adresi, web site adresi, fax numarası gibi bilgiler kullanılacaksa, doğru yazıldığını mutlaka kontrol edilmelidir.

▪ Antetli kağıt üzerinde yer verilen bilgilerin yazı puntosunun okunaklı olmasına özen gösterilmelidir. En az 10 punto ile yazılması kolayca okunur olmasını sağlayacaktır.

▪ Antetli kağıtta kullanılacak firma logosunun çözünürlüğü yüksek olmalıdır. Ne kadar yüksek bir çözünürlük kullanılırsa kağıdın tasarım kalitesi de o kadar yüksek olacaktır. 

▪ Antetli kağıt tasarımında kullanılacak renklerde özenle seçilmelidir. Firmanın kurumsal renklerine uygun seçimler yapmak bütünlük sağlar ve kaliteli bir görünüme sahip olmasını sağlar. 

▪ Antetli kağıt, firmaların genellikle ciddi ve  resmi yazışmalarda kullandığı özel bir kağıttır. Bu yüzden, tasarımı oluştururken bu ciddiyeti yansıtmaya özen gösterilmelidir.

▪ Firma logosu, sayfanın üst kısmında, sol veya sağa hizalı olarak kullanılabilir. İletişim bilgilerinizi yazmak için en uygun alan sayfanın en alt kısmında bulunan bölümdür. Adres ve telefon gibi bilgileriniz bu kısımda yer almalıdır.

▪ Antetli kağıt tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel antetli kağıt tasarımı istiyorum derseniz eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz. 

Tasarımda istenilen bilgiler :

▪ Antetli kağıt adet bilgisi

▪ Antetli kağıt ebat bilgisi

▪ Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

▪ Kaç renk baskı olacağı

▪ Selefon olup olmadığı

▪ Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

▪ Lokal veya Kısmı lak

▪ Gofre (kabartma) olup olmayacağı bilgileri istenmektedir. 

Yazının devamı...
Öne Çıkan Çalışmalar