arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Afiş Tasarım ve Baskı

Afiş Tasarım ve Baskı Merkezi. Onlarca farklı sektöre özel olarak tasarladığımız ve kendi iç bünyemizde tasarım ve baskı çözümleri üretmekteyiz.

50

Toplam Fiyat

50

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Afişler her şeyden önce dış mekan iletişim araçlarının başında gelir. Geniş kitlelere açık havada ulaşma adına en etkili araçlardandır. Afişler, vermek istedikleri mesajları en kısa sürede alıcıya ulaştırma özelliklerinden dolayı en çok tercih edilen iletişim araçlarının başında gelmektedirler ve markayı çarpıcı görsellerle ve uygun metinlerle duyurmaya, kaliteli yapılan baskı ile öne çıkarmaya yardımcı olur. Firmaların marka tanıtımı yapmak ve ismini duyurmak için kullandıkları etkili araçlardan biri olan afişler; binalardan iç mekanlara, toplu taşıma araçlarından parklara kadar birçok yerde karşımıza çıkmaktadır. Afişler aynı zamanda özgün ve dikkat çekici tasarımlarıyla kısa sürede geniş bir kitleye hitap edebilmenize de olanak sağlar. 

Bir afişte vurgulanmak istenen ürünler ve hizmetler çarpıcı ve dikkat çekici bir slogan ve kaliteli görsellerle desteklenerek yer alır.  Kampanyalar ve kampanya detayları gibi, satışa ve genel tanıtıma destek olabilecek bilgilere de yer verilir. Afişler ilk görüşte dikkatleri toplayacak bir tasarımda olmalıdırlar. 

Afişler, gün içinde binlerce kişinin görebileceği reklam ürünleridir. Bir afişin, gerçekten onu gören insanların üzerinde etkili olabilmesi için algılarına hitap etmesi, dikkat çekmesi ve akıllarında kalması gerekir. Bu nedenle bir afiş hazırlanırken dikkat  edilmesi gereken unsurlar vardır. Bu unsurlara uygun tasarım yaptığınız takdirde kaliteli afişlere sahip olabilirsiniz. Afiş baskıyı tercih etmenin birçok nedeni vardır:

Afiş baskıları genellikle  parlak kuşe kağıda yapılır ve  kuşe kağıt, ürününüzün daha dayanıklı olmasını ve güneşten solma gibi dış etkenlerden korunmasını sağlar.

Farklı gramajdaki kuşe kağıtlardan seçip afiş baskı yapılabilmektedir ve bu nedenle maliyet olarak bütçenize en uygun kağıdı seçip afişi bastırmanıza olanak sağlar. Böylece bütçenize en uygun siparişi oluşturabilirsiniz.

Afiş ölçüleri farklı ebatlarda olabilir,kullanılacak alana göre boyut siparişi vermenize olanak sağlar. 

4 renk CMYK baskı seçeneği olduğu için tasarımlarınızda özgün renkler kullanabilir ve farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

İyi Bir Afiş Tasarımı Nasıl Olmalıdır? 

▪ Öncelikle,  afiş tasarımı için amaç nedir? sorusu sorulmalıdır. Afiş hazırlarken afişin kullanılacağı yer göz önünde bulundurulmalıdır.  Hazırlanacak olan afiş, bir binaya mı giydirilecek ya da panoya mı asılacaktır,  bunları  düşünmek ve afiş için en uygun ve  en doğru ebadı seçmek gereklidir. Kullanılacak afişler mekâna uygun şekilde ve boyutlarda hazırlanmalıdır. Afişlerin tam boyutunun yanı sıra bir de mini boyutu tasarlanabilir. Böylelikle farklı kullanıcılara hitap etme şansınız artar. Ayrıca hazırlanan afişin boyutları büyük olacaksa  kullanılan görselin yüksek çözünürlüklü olması da büyük önem taşımaktadır. Çalışmalarınızda kullanacağınız görsellerin çözünürlüğünün yüksek olması (300 DPI) kaliteli bir baskı için önemlidir.

▪ Afişte dikkat çekici grafiklere yer vermek, kalabalık caddelerde afişin dikkat çekmesi ve fark edilmesi için önemli bir ayrıntıdır. Bir afişin dikkat çekmesi ve ilgi görmesi için bütün olarak bir uyum içinde olması gerekmektedir. Bu nedenle hazırlanacak afişlerin, içeriğiyle uygun tasarıma sahip olması gerekir. Duruma göre bir espri barındıran eğlenceli afişler tasarlanabileceği gibi, ciddi bir toplantı veya ifadeyi içeren afişlerin renk ve tasarımları da bunu uygun olmalıdır. 

▪ Hedef kitlenin dikkatini çekebilmek için Afiş tasarımında kullanılacak olan renklerde birbirleriyle kontrast oluşturan renkler öncelikli olarak tercih edilmelidir. Böylece hedef kitlenin dikkatinin çekilmesi kolayca sağlanır. 

▪ Hedef kitlenin afişin anlatmak istediği başlığı daha kolay anlaması için, afişte  mümkün olduğu kadar kısa açıklamalara yer verilmelidir.  Afiş tasarımı yaptırırken uzun metinler yazmak yerine insanların aklında kalacak ve marka ile özdeşleşecek bir slogan veya en fazla birkaç cümle ile kısa ve öz olarak verilmek istenen  mesajı paylaşmak doğru bir yoldur. Bu nedenle, afişte kullanılan yazılar dekoratif olmaktan ziyade, sade, öz ve anlaşılır hazırlanmalıdır.

▪ Afiş mesajını iyi iletmesi gereklidir. Herhangi bir amaç için kullanılmak üzere tasarlanan afiş, uzak mesafelerden bile rahatlıkla okunabilir olmalıdır.  Uzak mesafeden okunabilir olması için özellikle font seçimine dikkat edilmelidir. Bu nedenle yüksek punto ve okunaklı fontlar seçmek gerekir.  Afişi tasarlarken yazılan yazıların etkisini artırmak için farklı yazı karakterlerinden ve canlı renklerden yararlanmak  etkili olacaktır.

Afişlerde  verilmek istenen mesajın sadece yazıyla değil, görsel diğer enstrümanlarla da bağlantılı olduğunu unutmamak gerekir. Afişte kullanılacak olan görsel afiş tasarımı için çok önemlidir. Afiş tasarımında kullanılan görselin nasıl olması gerektiğine değinecek olursak farklı, çarpıcı ve kaliteli görseller olmalıdırlar. Görselin kaliteli olması afişin baskısı açısından önem arz etmektedir çünkü  kalitesiz görsellerde baskı sırasında bozulmalar olabilir. Bunun önüne geçmek için  ücretsiz sitelerden bulunamazsa  ücretli sayfalardan kaliteli görseller temin edilebilir. Kaliteli bir tasarıma sahip olmak istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve güvenilir tasarım ekibiyle çalışabilir, istediğiniz özellikleri iletebilirsiniz.  

Afiş Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

▪ Afişin ölçüleri kullanılacağı yere göre doğru hesaplanmalıdır.

▪ Afiş tasarımında baskı aşamasında tasarımın tamamının çıkması için kesim payı bırakılmasına özen gösterilmelidir. 

▪ Afiş üzerinde kullanılan yazıların puntosunun doğru ayarlanması gerekmektedir. Çok büyük puntolar afişin üzerinde kullanım alanını daralttığı gibi küçük puntolarda okumayı zorlaştıracaktır. 

▪ Afişte kullanılacak renkler dikkat çekici olmalıdır. Ancak tüm renklerin birbiri içinde uyumlu olması şıklık ve kalite açısından önemlidir. 

▪ Afiş üzerinde görseller kullanılacaksa eğer bu görsellerin çözünürlük kalitesi çok yüksek olmalıdır. Baskıdan kötü çıkan görseller afişin profesyonel görünmesini engeller. 

▪ Afiş tasarımında iletişim bilgileri gibi birtakım bilgilere yer vermek isterseniz afiş üzerinde alt kısımlarda yer verilebilir. 

▪ Afiş tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel afiş tasarımı istiyorum derseniz eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz. 

Tasarımda istenilen bilgiler :

▪ Afiş adet bilgisi

▪ Afiş ebat bilgisi

▪ Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

▪ Kaç renk baskı olacağı

▪ Selefon olup olmadığı

▪ Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

▪ Lokal veya Kısmı lak

▪ Varak baskı  ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...
Öne Çıkan Çalışmalar