arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Açılış Davetiyesi

Açılış Davetiyesi

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Açılış davetiyeleri; organizasyon, toplantı, sergi, ofis-mağaza açılışları gibi etkinlikleriniz için kullanabileceğiniz yazılı kağıt baskı ürünlerindendir. Emek harcadığınız ve yatırım yaptığınız işinizin açılışını duyurmak emeklerinizin karşılığını almak için önemli bir adımdır. Yapmış olduğunuz ve daha da yapacağınız çalışmalar hakkında bir ön fikir olacak olan açılış davetiyeleri özenle hazırlanmalıdır.

 

Açılışını yapacağınız yere ve konsepte uygun bir tasarım oluşturmak kalite ve bütünlük açısından önemlidir. Konsepte göre seçimlere örnek verecek olursak yemek üzerine açılış yapacağınız mekanlarınız için, makas ve kurdele temalı veya kaşık çatal bulunan bir kart davetiyesi ürününü tercih edilebilir. Belirli amaçlara yönelik kuruluş gerçekleştirilen oluşumsa eğer açılışı gerçekleştirilecek olan kurumun logosu ve amacını anlatan resmin bulunduğu bir tasarımla da ürün baskısı yapılarak davetiye seçimi yapılabilir. Aslında Açılış davetiyesi çeşitleri açılacak olan yerin niteliğine göre belirlenmektedir. Bu nedenle birçok çeşit bulmak ve sunmak mümkündür.

 

Açılış davetiyesi üzerine diğer davetiye türlerinde olduğu gibi kısa bir davet yazısı eklenmesi gerekir. Davet yazısını kendi içinizden geldiği şekilde duygularınızı ifade edecek şekilde yazabilirsiniz ve bu şekilde yapmanız samimi bir davet yazısı olmasını sağlayacaktır. Samimi ve içten yazılan yazılar her zaman beğeni ve takdir toplamaktadır. Açılış olmadan önce açılışa dair samimi olmak insanların size ve açılacak olan kurumunuza dair olumlu yargılar içerisinde olmalarını sağlar. Ancak yazmakta zorlanırsanız davetiye üzerine eklemek için birçok güzel ve anlamlı açılış davetiyesi şablon yazıları bulunmaktadır. Özel olarak hazırlamış olan bu açılış davet yazılarından da faydalanabilirsiniz.

 

Açılış davetiyesi üzerinde kullanılabilecek birçok baskı tekniği vardır ve bu baskı tekniklerini kullanarak şık ve kaliteli davetiyelere sahip olabilirsiniz. En sade davetiyeler bu baskı teknikleri ile farklı tasarım davetiyeler olabilmektedir ve dikkat çekici hale gelebilmektedir. Bu uygulamalara Lak uygulaması örnek gösterilebilir. Lak tasarımın daha şık ve estetik gözükmesini sağlayan bir uygulamadır. Lak uygulamasında çeşitleri mevcuttur ve davetiye baskıda tasarıma uygun olanı tercih edilebilir.

Kısmi lak adı verilen ve davetiyelerde belirli bir alana parlak selefonla uygulanan teknik uygulama yüzeyinin parlak olmasını sağlamaktadır. Görsel üzerinde, davetiye metninde ya da davet eden kişi ve kurum adı üzerinde kısmi lak uygulaması yapılabilir. Kısmi Lak ile bu bölgenin parlak olması bölgede yer alan metin ya da görsele dikkat çekmeyi sağlamaktadır.

Kabartma lak adı verilen uygulama ise belirlenmiş olan alana parlak selefonun iki kez uygulanması ile elde edilen ve daha belirgin gözüken bir tekniktir. Uygulama alanına dikkat çekicilik kazandırır ve bunun yanı sıra dokulu bir yapıya sahip olmasını sağlar. Kabartma lak, davetiyelere daha estetik görünüm sağlamaktadır.

Lak tekniği ile davetiyelere yaldız uygulaması da yapılmaktadır ve bu uygulamaya simli lak uygulaması denir. Bu teknik kısmi ya da kabartma lak ile birlikte de uygulanabilmektedir.

 

Açılış davetiyelerinde tasarım ile öne çıkılır. Açılışını yapacağınız yere en uygun tasarımı oluşturarak kaliteli bir davetiyeye sahip olabilirsiniz. Tasarımınızı kendiniz oluşturabileceğiniz gibi eymenajans.com un uzman ve deneyimli tasarım ekibinden de yararlanabilirsiniz.

 

Açılış Davetiyesi Üzerinde Bulunması Gereken Bilgiler:

 • Açılışın sahibinin veya sahiplerinin adı ve soyadı

 • Açılış davetiyesinin üzerine eklenecek davet yazısı

 • Açılışın yapılacağı tarih, gün ve saat bilgileri

 • Açılışın yapılacağı yerin adı ve açık adresi

 

Açılış davetiye kartının üzerinde mutlaka bulunması gereken bilgilerdir.

 

Davetiye Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Davetiyeniz için istediğiniz tasarımı oluşturmak için bir araştırma yapabilirsiniz ve farklı kaynaklardan da tasarım konusunda fikir alabilirsiniz.

 • Davetiye tasarımı basıma gönderilmeden davetiyede yer alan bilgilerin doğruluğu, eksik birşey olup olmadığı, adres ve zaman tekrar gözden geçirilmelidir. Hazırlanan içerikte yazım hataları var mı diye bakıp, yazımda hata varsa düzeltilmelidir.

 • Davetiyenin içeriğini oluştururken saygılı ve nazik bir üslup kullanılmalıdır, içerik doğru ve açık türkçe ile yazılmalıdır.

 • Davetiye metninde kullanılan yazıların boyutu ne çok büyük olmalı nede küçük olmalıdır. Okunaklı bir yazı puntosu ve yazı karakteri seçmek davetiyenizin daha anlaşılır olmasını sağlayacaktır.

 • Uygun tasarım, doğru renkler ve de bunlara uygun bir içerik seçilerek; davetin içeriği açıkça anlatılmalıdır.

 • Eğer etkinliğiniz için özel sosyal medya kampanyası düzenliyorsanız, bu bilgilere davetiyenizde de yer vermeye özen gösterin. Örneğin, belli hashtagler sayesinde davetlilerin tüm etkinliği canlı olarak sosyal medya üzerinden takip edebilirler.

 • Davetiye tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

Tasarımda istenilen bilgiler :

 • Davetiye adet bilgisi

 • Davetiye ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

 • Lokal veya Kısmı lak

 • Gofre (kabartma)

 • Özel kesim

 • Varak baskı ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...
Öne Çıkan Çalışmalar