arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Prestij Menü

Prestij Menü

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Menü, yemek yemek veya isteyenlerin cafe, restoranlar gibi yerlerde ilk olarak bakılan bir matbaa ürünüdür. Kısaca yemek listesini ifade eder. Yemekler fiyatları ile birlikte verilir genellikle menülerde. Mutfağın ürün çeşitleri ve servis edilmesi düşünülen yemeklerin listesini anlatmak için kullanılır. Müşteriler bir restoran ve kafe gibi bir yeme-içme mekanına geldiklerinde ilk olarak menüyü görmeyi beklerler ve müşterilere sunulan bu menü, müşterinin memnuniyetinde neredeyse yemekler ve içecekler kadar önemlidir. Birçok menü çeşidi bulunmaktadır. Menü baskının pek çok çeşidi vardır ve aralarında yapılacak olan seçim menünün genişliği ve mekanın tasarımsal tercihine göre yapılır. Prestij menüler diğer menülerden daha kaliteli olandır. Bu menüler diğer menülerden üretimde kullanılan malzeme yönünden ayrılmaktadır. Daha kalın ve dayanıklı malzeme tercih edilmelidir.

Kurum imajına uygun seçim yapmak menüler içinde geçerlidir. Büyük bir restoran veya işletmeye sahip olanlar tarafından genellikle prestij menü kullanımı tercih edilmektedir. Prestij menüler kaliteli yapısı ile işletmelere kurumsallık ve profesyonellik katar. Bu menüler diğer standart menülere göre, kullanılan malzeme ve extra işçiliklerle birlikte son derece etkileyici ve marjinal bir görünüm sergilemektedir. Prestij menüler, baskı sonrası işlemlerin kullanılmasına uygun ürünlerdir. Bu ürünlerde selefon kaplama ve lak uygulamalarını kullanmak mümkündür. Baskı sonrası işlemlerin uygulanmasında tabiki en önemli şey kağıt cinsidir. Seçilen kağıt cinsine uygun olarak lak uygulanabilir. Selefon ve lak ürüne parlaklık katar ve aynı zamanda dayanıklılığını arttırmaya yönelik uygulamalardır. Lak tasarımın daha şık ve estetik gözükmesini sağlayan bir uygulamadır. Lak uygulaması ürüne tamamen uygulanabildiği gibi kısmı olarak ta uygulanabilir ve çeşitleri mevcuttur. Menü baskıda tasarıma uygun olan lak uygulaması tercih edilebilir. Bunlar kısmi lak ve kabartma laktır:

Kısmi lak menü yüzeyinde belirli bir alana parlak selefonla uygulanan tekniktir, uygulanan yüzeyinin parlak olmasını sağlamaktadır. Sertifika üzerinde istenilen alana uygulanmaktadır. Kısmi Lak ile bu bölgenin parlak olması bölgede yer alan metin ya da görsele dikkat çekmeyi sağlamaktadır. Kabartma lak uygulaması ile sertifika üzerinde istenilen bir bölgeye kabartma işlemi uygulanabilir. Kabartma lak adı verilen uygulama ise belirlenmiş olan alana parlak selefonun iki kez uygulanması ile elde edilen ve daha belirgin gözüken bir tekniktir. Uygulama alanına dikkat çekicilik kazandırır ve bunun yanı sıra dokulu bir yapıya sahip olmasını sağlar. Tasarımda farklılık isteyen, kaliteli bir görünüm elde etmek isteyen firmalar bu baskı sonrası işlemlerden kullanabilirler.

Prestij menü için tasarımda dikkat edilmesi gereken noktalar vardır:

 • Prestij menüler için ilk önemli nokta menü içerisinde kullanılacak görsellerdir. Menüde kullanılacak ürün fotoğrafları menü için özel çekilmiş ve profesyonel kalitede olmalıdır. Menülerde hazır, stok veya çalıntı görseller kullanmak tercih edilen birşey değildir. Kurum imajını zedeleyen bu gibi durumlardan kaçınmak gerekir. Hazır görsel kullanmak kurum imajına zarar verecektir.

 • tasarımda kullanılacak görsellerin özgün olması kadar görüntü kaliteside önemli bir detaydır. Tasarımda kullanılacak logo ve yemek fotoğrafları gibi görselleri yüksek çözünürlüklü olarak kullanmak gerekmektedir. Aksi takdirde baskıda kötü çıkan görseller menünün de kalitesiz ve özensiz algılanmasına neden olacaktır.

 • Diğer bir husus menüde kullanılacak renkler konusudur. Tasarımdaki renk seçimlerini yaparken menü ile mekanın bütünlük sağlamasına özen gösterilmelidir. Menüde kullanılan renkler ile markanın kurumsal yapısına (renkler, dekorlar, çizgiler) uygun olmalıdır. Menüler, şık aynı zamanda sade, göz yormayan, bilgilendirici bir tasarıma sahip olmalıdır.

 

 

Prestij Menü Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Basılacak menü adedi

Menü baskının ölçüsü

Prestij menü sayfa sayısı

Menü üretiminde kullanılacak kâğıt türü

Kullanılacak kâğıt gramajı

Renk Seçeneği (Tek renk\ dört renk)

Baskı sonrası ekstra işçilikler maliyeti değiştiren unsurlardır.

 

 

Kurum imajınızı yansıtacak olan menü baskılarda her zaman kaliteli ve kurumun yapısına uygun baskılar tercih edilmelidir. Prestij menüler kurumsal ürünler kategorisinde değerlendirilen ürünler arasındadır. Bu nedenle baskı kalitesi kurum imajını yansıtacaktır. Menü tasarımı , baskı ve malzeme kalitesi , satışlarınızı direkt olarak etkilemektedir. Bu nedenle de restoran ve kafe türü işletmeler hem menü tasarımına hem de menü baskı kalitesine önem verirler. Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da dilediğiniz an online olarak sipariş imkanı ile hızlı bir şekilde istediğiniz menü baskılara sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

Prestij Menü Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • Ölçü belirlendikten sonra tasarım oluşturulmalıdır. Baskıda meydana gelebilecek hataları önlemek için ölçüye uygun tasarım yapılmalıdır.

 • Menü üzerinde kullanılacak yazı stilleri kolay okunur olmalıdır ve müşteri menüyü incelerken okumakta zorluk çekmeyecek büyüklükte yazı puntoları kullanılmalıdır.

 • Renk seçiminde kullanılacağı alanın tasarımı göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Uyumlu renkler kurumsal imajın artmasını sağlar.

 • Prestij menü içerisinde kullanılacak görsellerin özgün ve profesyonel kalitede olması gerekir. Çözünürlüğü yüksek görsel kullanılmalıdır.

 • Prestij Menü tasarımında internet üzerindeki hazır tasarımlar incelenerek kuruma uygun bir tasarım oluşturulabilir.

 • Prestij Menü tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel menü tasarımı istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

 

 

Tasarımda istenilen bilgiler :

 • Menü adet bilgisi

 • Menü ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Sayfa sayısı

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

 • Lokal veya Kısmı lak

 • Gofre (kabartma)

 • Özel kesim

 • Varak baskı ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...