arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Karton Bardak Altlığı

Karton Bardak Altlığı

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Bardak altlıkları, masalarda, sehpalarda bardakların altında kullanılan, eşyaları sıcak ve sulu etkenlerden koruyan matbaa ürünleridir. Masa üzerinde görünür biçimde kullanılan bardak altlıkları devamlı olarak göz önünde olmalarından dolayı çoğu firma tarafından tercih edilen promosyon reklam ürünlerinden biridir. Logo baskılı bardak altlığı promosyon ürünü olarak oldukça sık kullanılmaktadır. Firmalar logolarını, iletişim bilgilerini ya da pazarlama mesajlarını marka kimliğine uygun olarak tasarlayarak bardak altlığı baskı yaptırarak markanın tanıtımını yapmak ve yeni müşteri kazanmak için promosyon olarak dağıtırlar.

 

 

Bardak altlıkları , pastanelerde, kafelerde, ofislerde, lokantalarda gün içinde çok sayıda müşterinin gözü önünde duran ürünlerdir ve oldukça etkili bir şekilde firmanın tanıtımı yapmaktadır. Firmalar veya markalar devamlı olarak sergilenen bardak altlıkları ile sürekliliği olan bir reklam hizmeti alma fırsatını kullanırlar. Masa ve sehpalarda şık bir görüntü yapacak olan bu ürünleri, hedef kitleye promosyon olarak dağıtmak firmalara oldukça kar getirmekte. Öyleki bu bardak altları evlerde bile kullanılmaktadır. Her baskılı üründe olduğu gibi, bardak altlıkları da belirli baskı kriterleri içermektedir. Karton bardak altlıklarının üretim malzemesi sağlığa uygun ürünlerden seçilmelidir. Reklam etkisinin kişiler üzerinde olumlu olması için yapılan baskının netliği ve tasarımı çok önemlidir. Karton bardak altlarında, tercihen iki yüze de baskı yapılır, araya mukavemetin sağlanması için karton konulur. Çift taraflı baskılı karton bardak altlarında araya konulan karton iç malzeme 3 mm karton, kağıt olarak kalın kuşe veya benzeri kağıtlar kullanılabilir. Karton bardak altlıkları 4 renk baskı için uygun ürünlerdir. Tasarım olarak kuşe kağıt kullanımında baskı sonrası ekstra işlemden de yararlanılabilir. Selofan(mat veya parlak) uygulaması ile veya lak uygulamaları ile karton bardak altlıkların dayanıklılık süresi uzatılabilir. Lak çeşitlerin kısmilak ile kabartma lak uygulamalarıile de istenilen herhangi bir özel bölgeye parlaklık veya kabartma işlemi uygulanabilir. Bu işlemler ile farklı tarzda kaliteli tasarımlara sahip olabilirsiniz. Günümüzde çok şık bardak altlığı modelleri üretilmektedir. Bunların işletmelerde kullanılması için tasarımlarına önem verilmelidir. Bardak altlığı baskısı için bilinmesi gereken birkaç temel nokta vardır:

 

 • Bardak altlığı tasarımından önce kare mi yada yuvarlak mı bardak altlığı istendiğinin netleştirilmesi gerekmektedir. Sehpaların veya masaların vazgeçilmezi olan bardak altlıkları 9 cm çapındaki baskı alanını en iyi seviyede kullanmak gereklidir bu nedenle yazı puntoları 12 - 14 arası idealdir ve kullanılacak görsel çözünürlüğü yüksek olmalıdır.

 • Hangi bardak altlığı modelini seçileceğine karar verirken nerede ve nasıl bir tasarımla kullanılacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bardak altlığı tasarımını hazırlarken ilgi ve dikkat çekici tasarımlar hazırlanmalı, bazı insanlar bu bardak altlıklarından koleksiyon bile yapmaktadırlar.

 • Bardak altlığı olarak hazırlanan ürünlerde firmanın tanıtımını yapacak görsel ve sözel ibareler yer almaktadır. Bardak altlığı üzerine yapılan reklam çalışmalarının profesyonel bir çalışmayla düzenlenmesi gerekir. Bardak altlığın üzerinde bardak varken dahi markaya ait slogan veya logonun görülebilir olması gerekmektedir.

 • Bardak altlığı üzerinde yer vermek istediğiniz görseller varsa çözünürlük kalitesinin yüksek olması gerekir. Görselin çözünürlük kalitesi baskı kalitesini doğrudan etkileyen bir detaydır. Bulanık görünümlü görseller bardak altlığının daha az tercih edilir olmasına neden olacaktır. Ek olarak marka imajını olumsuz etkileyecektir.

 • Bardak altlığı renk seçiminde dikkat çekici renkler kullanmak fark edilebilirlik açısından her zaman iyi bir yoldur. Ancak renk seçimi yaparken güncel en sık tercih edilen renklere bakmakta fayda vardır. Modaya uygun renkler seçilirse insanların sosyal medyada fotoğraflarında bile yer alabilirsiniz.

 • Sipariş verilen baskı adedi arttıkça maliyet düşmektedir, bu nedenle ileriye dönük ihtiyaçlar da göz önünde bulundurularak yüksek adetlerde sipariş vermek firmanızın bütçesi için düşünülebilir.

 

 

Karton Bardak Altlığı Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Baskı yapılacak adet sayısı

Karton bardak altlığı boyutu

Kağıt ve Karton Seçenekleri

Kullanılacak olan kağıdın gramajı

Renk Seçeneği (Tek renk\ dört renk baskı)

Kesim şekli (kare veya oval kesim),

Baskı sonrası ekstra işçiliklerden(kuşe kağıtlara uygulanabilir);

Lak, kısmi lak, kabartma lak, gofre ve varak baskı olup olmaması maliyeti değiştiren unsurlardır.

 

 

Markaya ait logonun bulunduğu bardak altlıkları evlerde, ofislerde ve restoran / kafelerde kullanıldıkça daha fazla insana ulaşarak marka tanıtımı yapmaya devam eder. Bu nedenle bardak altlığının firmaya yapacağı katkı düşünüldüğünde bardak altlığı baskı ürünü oldukça karlı ve başarılı bir üründür. Bardak altlıkları her ne kadar promosyon ürünler arasında yer alsada , genellikle firmaların reklam ihtiyaçları gereği üretimi gerçekleşen üründür. Reklam etkisi oluşturmak için bardak altlıkları üzerine firma bilgileri ve logo eklenir. Bu da firma prestijinin yanı sıra viral reklam ihtiyaçları için önemli adımdır. Reklam etkisine sahip olması nedeniyle diğer promosyon ve basılı materyallerde olduğu gibi kalite, önemli kriter olarak kabul edilmektedir. Promosyon ürünler ve basılı materyallerin baskısı ne kadar kaliteli olursa, kullanım ömrü de o oranda uzar. Bu da firmanın marka bilinirliğini arttırmasının en pratik yoludur. Firmanızın logo ve iletişim bilgilerine yer vereceğiniz bardak altlıkları basımında sektöründe uzman ve deneyimli Eymen Ajansın matbaa hizmetinden faydalanmanız ise, kaliteli bir sonuç almanızı ve kurumunuzun profesyonel imaj oluşturmasını sağlayacaktır. eymenajans.com da dilediğiniz an online olarak sipariş imkanı ile hızlı bir şekilde istediğiniz bardak altlıklarına sahip olabilirsiniz.

 

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

 

Karton Bardak Altlığı Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • Yuvarlak veya kare kesim biçimlerinden hangisini seçeceğinize tasarımınıza göre karar vermelisiniz veya tasarıma başlamadan önce karton bardak altlığı şeklinizi seçip ona uygun bir tasarımda yaparak başlayabilirsiniz.

 • Karton bardak altlığı tasarımınızı bardak altlığı ölçülerine uygun yapmaya dikkat etmelisiniz ve baskıda tasarımınızın zarar görmemsi içinn kesim payı bırakmaya özen göstermelisiniz.

 • Bardak altlığı üzerinde kullanmak için etkili bir slogan üretebilirsiniz. İnsanları okuduklarında etkileyecek ve markanıza yöneltecek ilginç bir slogan seçmeye özen gösterin.

 • Tasarımda güncel iletişim bilgilerine yer verebilirsiniz. Hatta varsa internet adresinizi eklemeniz olası potansiyel müşterileriniz için kolaylık sağlayacaktır.

 • Tasarımda yer verilecek yazılar için okunaklı bir yazı stili seçmelisiniz. Ayrıca herkesin kolayca okuyabileceği bir yazı boyutu seçmeye özen göstermelisiniz. Baskıda önemli olan şey, sizin logonuzun veya yaptığınız işin net bir şekilde okunması ve algılanmasıdır.

 • Bardak altlığı üzerinde yer alacak görsel veya logonun çözünürlük kalitesi yüksek olmasına özen göstermelisiniz.

 • Bardak altlığı tasarımında kullanılacak renklerin insanların dikkatini kolayaca çekebilecek renklerden seçmelisiniz. Renk seçiminde markanın kurumsal renklerinide dikkate almalısınız.

 • Tasarımınızda kullanacağınız renkleri baskıya uygun olarak seçmelisiniz. Aksi takdirde baskı sonrasında elde edilecek renklerde farklılıklarla karşılaşılabilir.

 • İnternet üzerinde bulunan hazır karton bardak altlığı tasarımlarını inceleyerek tasarım hakkında fikirler edinebilirsiniz.

 • Karton bardak altlığı tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel tasarım istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

Tasarımda istenilen bilgiler :

 • Karton bardak altlığı adet bilgisi

 • Karton bardak altlığı ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

 • Lokal veya Kısmı lak

 • Gofre (kabartma)

 • Varak baskı ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...