arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Araba Çıkartmaları / Yazıları

Araba Çıkartmaları / Yazıları

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Araba çıkartmaları sticker ürünler arasındadır. Sticker, bir yüzü baskılı diğer yüzü yapışkanlı matbaa ürünleridir. İstenilen birçok yüzeye yapıştırılarak kullanılmaktadır. Düşük maliyeti, geniş kullanım alanı ve dikkat çekiciliğiyle insanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Bir tarafı yapışkanlı olan araba çıkartmaları arabaya içten yapıştırılırlar. Bazıları ise dıştanda yapıştırılabilir. Bu özellik üretime göre değişmektedir. İçten yapıştırmalı olan çıkartmalar, ters baskılı üretilerek, iç taraftan yapıştırılıp dıştan görselin görünmesi sağlanır. Araç içten yapıştırma sticker çözümü müşteri ihtiyacına yönelik istenilen özel ölçüde, adette ve şekilde üretilmektedir. Araba stickerları günümüzde kullanımı oldukça yaygın olan ürünler. Kimi insanlar arabalarında farklı tasarımlar yapabilmek için stickerları kullanırlar. Özellikle gençler tarafından daha çok tercih edilen araba çıkartmaları, araçların daha modern ve daha spor olmasını sağlayabilir. Birbirinden farklı birçok çeşit araba çıkartmaları tasarımları mevcuttur. Kişisel olarak kullanımı tercih edilen araba çıkartmaları, çoğunlukla tutulan takımların logolarının çıkartmalarıyla ile araba markalarının logolarıdır. Bununla birlikte kişiye özel sticker çıkartmaları yada Atatürk posterli ve Atatürk imzalı sticker çıkartmalar da bulunmaktadır ve kullanımı oldukça yaygındır. Ayrıca insanların sevdikleri ve kendilerine iyi gelen cümlelerde araba çıkartma yazıları olarak araçlarda sık rastlanılan bir durumdur.

Kişisel kullanımın dışında araba çıkartmaları oldukça kullanışlı ve etkili bir reklam araçlarıdır. Araba yazıları; Tabela Reklam sektöründe en çok kullanılan ve en etkili reklam modellerindendendir. Araba Yazıları firma tanıtımlarında, promosyon tanıtımlarında, firmaların kurumsal araçlarında tanıtım yapma amacı ile kullanılır. Folyo kesim yazı ve Dijital baskı resim olarak uygulanır. Folyo kesim, yazı kesim olarakta bilinmektedir. Folyo malzemenin istenilen yazılar için uygun şekilde kesilmesidir. Folyo kesim ile üretilen baskıların istendiğinde çıkarılabilir olması tercih edilebilirliğini arttırıyor.

Sürekli trafikte olan araçlarınızın üzerinde reklam amaçlı yazdığınız araç yazıları veya araba çıkartmaları ile gün boyu görünürlüğü bulunan bir reklam aracı elde edersiniz. Sadece markanızın logosunun olduğu bir araba çıkartması bile kullanmak insanlara karşı marka bilinirliğini artırmaya yetecektir. Reklam vermek istediğiniz her türlü logo veya yazılar için araç çıkartmalarını tercih edebilirsiniz. Hem uygun maliyette hemde gün içinde birçok kişiye ulaşma imkanı sunan bir reklam aracıdır.

Kullanım açısından kolay olan araba yazıları ve çıkartmalarını dilediğiniz zaman yapıştırabilir dilediğiniz zamanda çıkarabilirsiniz.Hiçbir ekstra yapıştırıcı malzeme ve kimyasala gerek duymadan kolayca uygulayabilirsiniz. Araba çıkartmaları neme ve suya karşı oldukça dayanıklı ürünlerdir. Uygulama yapılacak yüzeyin temiz olması, tozdan arındırılmış, yağ, mum ve silikon içermemesi iyi yapışması için yeterlidir. araba çıkartmalarını yapıştırıken en sık karşılaşılan sorun baloncuk kalmasıdır. araba çıkartması uygulanırken sticker bandı üzerinde baskı uygular iken belirli bir sıra takip ederek ve yeteri kadar baskı uygulayarak hava kabarcığı kalmasının önüne geçilebilir. Araba çıkartmaları ve yazıları yapıştırıldıktan sonra ayrılma, yırtılma, kalkma yapmaz. Kullanımı oldukça kolay olan araba çıkartma ve yazılarının çıkarılması da eğer gerektiği şekilde yapılırsa oldukça kolaydır. Kenarlarından tutarak kaldırıldığı takdirde kolayca çıkacaktır ancak uzun süredir araba üzerinde bulunuyorsa çıkarırken yapışkan parçaları kalabilir bunun önüne geçmek için biraz ısıtıp öyle çıkarmak kolay olacaktır. Eğer ki çok az yapışkan kalırsa kolonyalı mendil yardımıyla çıkarılabilir.

 

Araba Çıkartma/Yazı Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Çıkartma adet bilgisi

Çıkartma ebat bilgisi

Özel kesim uygulanması

Malzeme tercihi maliyeti değiştiren unsurlardandır.

 

İster kişisel ister reklam amaçlı kullanılan araba çıkartmalarında en önemli husus kaliteli baskı olmasıdır. Kalitesiz baskılarda kullanılan boya çabuk dağılabilir veya ürün yapışkanı kısa sürede kalkabilir. Reklam ürünü olarak kullanılan araba çıkarmalarında temel olan uzun süreli kullanıma uygun ve dayanıklı olması önemlidir. Bu nedenle üretiminde tıpkı diğer baskılı reklam materyallerinde olduğu gibi kaliteli malzeme ile üretim sağlanmalıdır. Kaliteden ödün verilmediği takdirde özel içeriği sayesinde güneş ışınlarından ve kötü hava koşullarından birkaç yıl boyunca etkilenmeyen araba çıkartma baskıyı yıllar geçse de ilk günkü renkleriyle kullanabilirsiniz. Kurumsal imajına katkı sağlayacak ve reklam etkisini artıracak baskılar için eymen ajansa güvenebilirsiniz. Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da dilediğiniz an online olarak sipariş imkanı ile hızlı bir şekilde istediğiniz özelliklerde araba çıkartma/yazı baskılara sahip olabilirsiniz.

 

Araba Çıkartmaları / Yazıları Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • Öncelikle çıkartma üzerinde hangi bilgilere yer verileceğine karar verilmelidir. Marka logosu, reklam sloganı, iletişim bilgileri, verilen hizmetlerle ilgili kısa ibareler ve iletilmek istenen mesajla ilgili görseller… gibi.

 • Kullanılacak alana uygun ebat seçimi yapılmalıdır.

 • Tasarımda yer verilmek istenen bilgiler varsa doğru yazılmış olmasına dikkat edilmelidir ve okunaklı bir yazı stili kullanılmalıdır.

 • Tasarımda kesim payı bırakmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde baskı aşamasında hatalar meydana gelebilir ve tasarım bozulabilir.

 • Tasarımda kullanılacak görsel veya logonun çözünürlüğünün yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Düşük çözünürlükteki logo ve görsel kullanımı kalitesiz bir stickera sahip olmanıza neden olur ve yeterince iyi bir imaj çizmeye engel olur.

 • Tasarımınızda cam yüzeyde kolay okunabilecek renkler tercih etmeniz önerilmektedir. Araba çıkartmaları renkleri, ekranınızda görmüş olduğunuz renklerden (çok az da olsa) farklılık gösterebilir.

 • Araba çıkartmaları tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız internet üzerindeki hazır şablonlardan yararlanabilir veya eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

Baskıda istenilen bilgiler :

 • Çıkartma baskı adet bilgisi

 • Çıkartma baskı ebat bilgisi

 • Renk seçeneği

 • Mat veya parlak yüzey seçimi

Yazının devamı...