arabic

Hemen bizi arayın.

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Amerikan Servisi

Amerikan Servis

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 100 TL ve üzeri
kargo bedava
background Layer 1 Tasarım Desteği
İstiyorum
background Layer 1 Hazır Şablonlar
Seçin
background Layer 1 Çalışma Yükle

Açıklamalar

Amerikan servis genellikle evlerde restoranlarda kullanılan ve gerek masa örtüsünün kirlenmesini engellemek gerek de yemek masalarına şık bir görüntü vermek için tercih edilen ve farklı malzemelerden yapılan mini örtülerdir. Matbaa ürünü olan tek kullanımlık amerikan servisler günümüzde modern sofraların vazgeçilmezi haline geliyor. Baskılı Amerikan servisleri sayesinde renk renk, çeşit çeşit tasarımlarla süslenen masalar, yemeklere renk katmaktadır. Sadece bununla da kalmayıp masa üstünde biriken kırıntı ve lekelerin bir çırpıda temizlenmesine olanak sağlamaktadır.

Restoran ve kafelerde masaları pratik bir şekilde temizlemek ve en kısa sürede yeni müşterilere servis açmak açısından da Amerikan servis kullanımı çok önemlidir. Kurum için Amerikan servis baskı hazırlatmak, zamandan tasarruf yapmak ve temiz bir görünüm elde etmenin yanında, kurum imajının yansıtılması için de önemlidir. Müşteriyle kurulan ilk temaslardan biri olan kağıt Amerikan servisler, doğru bir tasarımla kalıcı bir iletişim kurmaya yardımcı olmaktadır. İşyerlerinde kullanıldığında amerikan servis üzerine firmanın adı ve logo baskısı tercih edilmektedir. Böylelikle amerikan servisler müşterilerinizin hafızasında yer etmenizi kolaylaştırır, marka bilinirliğinizi artırır. Amerikan servisler sayesinde, kafelerin ve restoranların masaları hem daha temiz kalırken hem de çok kısa bir süre içerisinde hazırlanıp geri toplanabilmektedir. Üstelik, Amerikan servislerin kafe ve restoranlar için sunduğu avantajlardan bir tanesi; reklam amaçlı olarak kullanılabilmesidir. Yemek sektöründe reklam için etkili yollardan biri olan amerikan servisler rahatlıkla tercih edilebilir.

 

Amerikan servisler, kişilerin istekleri üzerine birbirinden farklı renklerle ve birbirinden farklı tasarımlarla baskıya verilebilmektedir. Amerikan servislerde genel olarak menüye, spesiyallere, yeni çıkan ürünlere, müşterilerin sipariş verdikleri yemek hakkında fikir sahibi olabilecekleri içeriklere, işletmenin tarihçesine, kampanya ve promosyonlara, işletmenin niçin tercih edilmesi gerektiğini ifade eden keyifli bilgilere, basında yer alındıysa bununla ilgili alıntılara, restorana gelen önemli kişilerle çekilmiş fotoğraflara yer verilebilir. Amerikan servislerde bu bilgilerden bir kaçına yer vererek müşterilerin hem keyifli vakit geçirmesi sağlanır hem de işleme hakkında onlara bilgiler vererek aslında marka çalışması yapmış olunur.

 

Tek kullanımlık olarak tasarlanan amerikan servisler genellikle 24×34 cm, 32×45 cm ve 34×49 cm ölçülerinde üretilmektedir. Kullan at ürünler olduğu için ekonomik tercih olarak 80-110 gr. 1. Hamur veya Kraft kağıtlar tercih edilir. 250-350 gr. kuşe kağıda baskı yapılarak çift taraflı laminasyon (PVC) kaplaması ile silinebilir özellik kazanan amerikan servisler çoklu ve uzun süreli kullanıma elverişli hale getirilebilirler. Burada dikkat edilmesi gereken kullanılacak olan restoran ve kafelerin iç mekan dizaynı ve ruhuna uygun bir seçim yapmaktır. Kullanılacak kağıt kalitesi kadar tasarımın özgünlüğü ve başarısı da önemlidir. Doğru bir tasarım için bilinmesi gereken bazı temel noktalar vardır:

 • Amerikan servis tasarımlarında kurumsal kimliği yansıtacak çalışmalar yapılmalıdır. Bütüncül bir pazarlama için her iletişim kanalında uyumlu bir imaj çizmek firmalar için önem taşır.

 • Amerikan servislerin ebatlarını seçerken, üzerine yerleştirilecek masaların boyutları göz önünde bulundurulmalıdır. Fazla büyük veya fazla küçük kağıtlardan kaçınılmalıdır.

 • Merak uyandıran bir tasarım, Amerikan servislerinin daha çok ilgi görmesini sağlayacaktır. Çarpıcı cümle ve kurumsal kimliğe uygun sloganlar ile dikkat çekebilir, müşterilere akılda kalıcı mesajlar verilebilir.

 • Amerikan servis tasarımı hazırlarken boğucu bir bilgilendirmeden uzak durulmalıdır. Firmanızı tanıtan, sade ve kısa bir metin eklenebilir. Amerikan servislerin okunma süresi yemek gelene kadardır. Bu nedenle keyifli, kısa ve dikkat çeken içerikler üretmek gerekmektedir.

 • Tabak, Amerikan servis üzerine konulduktan sonra kâğıtta boş kalan yerlere dikkat edilmeli ve bu kısımların etkin kullanılmasına özen gösterilmelidir. Tabağın altında kalan kısımlar servis kalkana kadar fark edilmeyecektir ama kenarda kalan kısımlara yapacağınız tasarım yemek boyunca müşterinin gözü önünde olacaktır.

 • Ürün görsellerinin yüksek çözünürlükte ve kaliteli olması hem marka imajına hem de firma satışlarına olumlu geri dönüşler sağlayacaktır. Aynı şekilde baskıda bozulacak düşük çözünürlükteki bir görsel, firma hakkında kötü bir izlenim yaratır.

 • Amerikan servisler, kullan-at tarzında kullanıldıkları için çok çabuk tüketilen ürünlerdir. Her müşteri geldiğinde yenisini koyma zorunluluğundan dolayı adet sayısı fazla bastırılırsa birim maliyeti düşürülmüş olur.

 

 

Amerikan Servis Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Amerikan servis baskı adedi

Ebat seçimi

Üretimde kullanılacak kağıdın türü

Kullanılacak kâğıt gramajı

Renk Seçeneği (Tek renk\ dört renk)

PVC kaplama seçeneği

Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

Lak, kısmi lak, kabartma lak, gofre ve varak baskı olup olmaması maliyeti değiştiren unsurlardır.

 

Amerikan servisler birçok matbaa ürünü gibi müşterinin işletme hakkında ön izlenim edinmesini sağlayan araçlardandır. Müşteriyle ilk temas niteliğinde olan amerikan servislerin tasarımı işletme hakkında birşeyler anlatmaktadır. Kaliteli amerikan servisler ile müşterinin gözünde iyi bir imaj çizilir. İyi bir imaja sahip olmak müşteri tarafından tekrardan tercih edilebilirliği artırır. Hatta işletmenizi beğenen müşterileriniz yakın çevresine de sizi önerebilir. İlk iletişim her zaman önemlidir ve hep akılda kalır. Bu nedenle baskıda kaliteden ödün vermemek gerekir. Çok çabuk tükenen ürün olması nedeniyle yüksek miktarda baskı gerektiren amerikan servislerde baskı kalitesinden ödün vermeden en uygun fiyata eymenajans.com da hızlı bir şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da bulunduğunuz yerden online olarak sipariş vererek kaliteli amerikan servislere sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

Amerikan Servis Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • İlk olarak kullanılacak alana göre (masaüstü veya tepsi içinde gibi) uygun olan ebat seçimi yapılmalıdır.

 • Tasarımı hazırlarken amerikan servisin boyutlarına uygu tasarım çalışması yapılmalıdır ve ek olarak kesim payı bırakılmalıdır.

 • Amerikan servisler, müşteriyle temas edilen ilk noktadır. Estetik ve yaratıcı bir tasarım ilgi çekmeyi kolaylaştıracaktır.

 • Amerikan servisler tek yönlü baskı yapılmaktadır ve tasarımda buna dikkat edilmelidir.

 • Amerikan servis üzerinde yer almasını istediğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olun ve bu bilgilerin kolayca okunur olmasını sağlayın.

 • Amerikan servis üzerinde kullanılacak yazılarda punto ve karakter özelliklerinize dikkat edilmelidir. Okunur ve anlaşılır olması müşterin sizinle etkileşim kurabilmesi için önemlidir.

 • Amerikan servis üzerine eklenecek olan logo ve görsellerin yüksek çözünürlüklü olmasına dikkat etmelisiniz.Görsellerin kalitesi amerikan servis kalitesini ve marka imajını doğrudan etkilemektedir.

 • İşletmenize ait sosyal medya hesapları bulunuyorsa amerikan servis üzerinde yer verin. İnsanların dikkatini çekip takip etmesini sağlayabilirsiniz ve sosyal medyada etkileşim oranınızın artmasını sağlayabilirsiniz.

 • İnternet üzerinde bulunan hazır amerikan servis tasarımlarını inceleyerek tasarım hakkında fikirler edinebilirsiniz.

 • Amerikan servis tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel tasarım istiyorum derseniz eymenajans.com un uzman ve deneyim sahibi tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

Tasarımda istenilen bilgiler :

 • Amerikan servis adet bilgisi

 • Amerikan servis ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

 • Lokal veya Kısmı lak

 • Gofre (kabartma)

 • Özel kesim

 • Varak baskı ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...