arabic

Hemen Bizi Arayın

444 20 79

Çalışmayı Özelleştir

Gelişmiş Seçenekler

Afiş Baskısı

Afişler, gün içinde binlerce kişinin görebileceği reklam ürünleridir. Afiş, hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılan bir tanıtım ürünüdür.

Adet

Ebat

Toplam Fiyat

500TL+KDV

Dosya - Yükleniyor

Aradığınız ürünü listede bulamadınız mı?

Özel Teklif menüsünü kullanarak dilediğiniz özellikleri bize bildirin. En kısa sürede ve en uygun fiyatlarla aradığınız özelliklerdeki ürün için teklif hazırlayarak sizi bilgilendirelim.

background Layer 1 50 ₺ VE ÜZERİ
ÜCRETSİZ KARGO
background Layer 1 TASARIM DESTEĞİ
İSTİYORUM
background Layer 1 HAZIR ŞABLONLARDAN
SEÇECEĞİM
background Layer 1 ÇALIŞMA DOSYASI
YÜKLEYECEĞİM

Açıklamalar

Afişler, gün içinde binlerce kişinin görebileceği reklam ürünleridir. Afiş, hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılan bir tanıtım ürünüdür. Geniş kitlelere iç ve dış mekanda ulaşma adına en etkili araçlardandır. Afişler, vermek istedikleri mesajları en kısa sürede alıcıya ulaştırma özelliklerinden dolayı en çok tercih edilen iletişim araçlarının başında gelmektedirler ve markayı çarpıcı görsellerle ve uygun metinlerle duyurmaya, öne çıkarmaya yardımcı olur. Reklam amacıyla hazırlanan afişler herhangi bir hizmeti veya ürünü tanıtmak için uygundur. Her türlü konuda afiş hazırlanabilir. Firmaların marka tanıtımı yapmak ve ismini duyurmak için kullandıkları etkili araçlardan biri olan afişler; binalardan iç mekanlara, toplu taşıma araçlarından parklara kadar birçok yerde karşımıza çıkmaktadır.

Afiş reklam kurumsal firmaların kullandığı bir iletişim yöntemi olarak her zaman popülaritesini korumakta. Reklamlar, kurum ile potansiyel müşteri arasındaki iletişim köprüsüdür ve bunu en iyi sağlayan araçlardan bir tanesi de afişlerdir. Bir afiş reklamı için en önemli ölçüt fark edebilmesidir. Afiş; bir ürün, hizmet, kampanya, etkinlik veya bir mesajın dikkat çekecek şekilde ifade edilmesidir ve bu nedenle afişler içinde ilk önemli kural farkedilebilir olmaktır. Birbirinden farklı ve etkili tasarımlara imza atarak dikkatleri üzerine çekme imkanına sahip olan firma ve markalar, afişlerin yazılı ve görsel gücünden faydalanarak kısa sürede potansiyel alıcılar üzerinde büyük etki oluşturma imkanı bulurlar.

Afişlerde, genel olarak parlak kuşe kağıtlar kullanılmaktadır. Afiş üretiminde kullanılan kuşe kağıtlar 250 ile 350 gr arası tercih edilmektedir. Afiş hazırlanırken verilecek olan bilginin miktarına göre farklı ebatlar tercih edilir. 35 x 50 cm, 50 x 70 cm ya da 70 x 100 cm boyutunda afişler en fazla tercih edilen afiş türleridir. Bunun dışında uygulanacak yere göre farklı ebatlarda afiş basımı da yapılmaktadır. Aynı şekilde genellikle tek taraflı baskı uygulanırken, uygulama yeri ve şekline göre arkalı önlü (çift taraflı) afiş baskısı yapılmaktadır.

Afişler, gün içinde binlerce kişinin görebileceği reklam ürünleridir. Bir afişin, gerçekten onu gören insanların üzerinde etkili olabilmesi için algılarına hitap etmesi, dikkat çekmesi ve akıllarında kalması gerekir. Bu nedenle bir afiş hazırlanırken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bu unsurlara uygun tasarım yaptığınız takdirde kaliteli afişlere sahip olabilirsiniz. Afiş baskı tasarlarken bilinmesi gereken bir kaç nokta vardır:

 • Öncelikle, afiş tasarımı için amaç nedir?sorusu sorulmalıdır. Afiş hazırlarken afişin kullanılacağı yer göz önünde bulundurulmalıdır. Hazırlanacak olan afiş, bir binaya mı giydirilecek ya da panoya mı asılacaktır, bunları düşünmek ve afiş için en uygun ve en doğru ebadı seçmek gereklidir. Kullanılacak afişler mekâna uygun şekilde ve boyutlarda hazırlanmalıdır.

 • Reklam afişi bastırmak istiyorsanız eğer afis üzerinde çok fazla yazıya yer vermek afişin reklam etkisini kaybetmesine , bilgilendirici bir poster afişine bürünmesine neden olursunuz. Etkili ve dikkat çekici bir slogan ve küçük bir açıklama yazısı olursa daha dikkat çekici ve okunabilir olur. Çünkü kimse yolda giderken durupta afişin detaylarını okumayacaktır. Biraz uzaktan da bakıldığında mesajın fark edilmesi gerekir ve göz atarak okunacak kadar yazı olmalıdır.

 • Afiş mesajını iyi iletmesi gereklidir. Afiş üzerinde yer alacak başlık, alt başlık, slogan gibi sözel bilgiler arasında hedef kitleye ulaştırılmak istenen mesajdaki önem sırasına göre, yönlendirecek hiyerarşik bir yapı kurulmalıdır. Herhangi bir amaç için kullanılmak üzere tasarlanan afiş, uzak mesafelerden bile rahatlıkla okunabilir olmalıdır. Afişte kullanılan yazının karakteri ve afişe oranla boyutu yaklaşık 1,5 – 2 metre mesafeden okunabilmelidir. Uzak mesafeden okunabilir olması için özellikle font seçimine dikkat edilmelidir. Bu nedenle yüksek punto ve okunaklı fontlar seçmek gerekir.

 • Hazırlanan afişin vermek istediği mesajı net olarak iletebilmesi için afiş üzerinde belirli bir düzen olması oldukça önemlidir. Afişte detaylar, kısa süreli bir bakışta bile anlaşılacak kadar düzenli olmalıdır. Güçlü bir anlatım kullanıp uygun görsel veya çizimlerle desteklenmelidir.

 • Afiş baskıların ulaşması istenen hedef kitle vardır ve bu hedef kitleye en kısa zamanda ulaşacak şekilde tasarlanması gerekir. Kısa sürede etkili olabilmesi slogan ve kullanılan görsellere bağlıdır. Bu nedenle ilgi çekici sloganların kullanılması ve en fazla 3 kaliteli görsellerin kullanılması ile olur. Ayrıca bu slogan ve görsellerin uzaktanda farkedilirolması oldukça önemlidir.

 • Afiş reklamları anlaşılır olmalıdır. Hedef kitleye hitap eden anlatım türü kullanılırsa daha iyi olur. Yabancı sözcükler ve karışık görseller kullanımından kaçınmak gereklidir.

 • Afiş reklamı tasarımında en temel konu afiş yazılarının okunabilir olmasıdır. Süslü ve dekoratif yazılar yerine okunaklı yazı karakterleri tercih edilmesi gerekir. Farklı bir tasarım yapma ihtiyacı duyabilirsiniz ancak kullanacağınız yazı stilinin alışılmışın dışında olması verilmek istenen mesajın hedef kitleye ulaşmasını engelleyebilir.

 • Kaliteli bir afiş tasarımı için gerekli koşullardan bir taneside kaliteli görseller kullanmaktır. Afişlerde verilmek istenen mesajın sadece yazıyla değil, görsel diğer enstrümanlarla da bağlantılı olduğunu unutmamak gerekir. Afişte kullanılacak olan görsel afiş tasarımı için çok önemlidir. Kullandığınız görsellerin çözünürlüğü olabildiğince yüksek olmalıdır. Böylece afiş üzerinde net ve profesyonel duran görseller elde edebilirsiniz.

 • Hedef kitlenin dikkatini çekebilmek için Afiş tasarımında kullanılacak olan renklerde birbirleriyle kontrast oluşturan renkler öncelikli olarak tercih edilmelidir. Böylece hedef kitlenin dikkatinin çekilmesi kolayca sağlanır.

 • Bir afişin dikkat çekmesi ve ilgi görmesi için bütün olarak bir uyum içinde olması gerekmektedir. Bu nedenle hazırlanacak afişlerin, içeriğiyle uygun tasarıma sahip olması gerekir. Duruma göre bir espri barındıran eğlenceli afişler tasarlanabileceği gibi, ciddi bir toplantı veya ifadeyi içeren afişlerin renk ve tasarımları da bunu uygun olmalıdır.

 

 

Afiş Baskıda Maliyeti Etkileyen Unsurlar

Afiş adet bilgisi

Afiş ebat bilgisi

Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

Kaç renk baskı olacağı

Selefon olup olmadığı

Baskı sonrası ekstra işçilik kullanımı maliyeti değiştiren unsurlardandır.

 

Afiş baskılar kullanım amacına göre kullan at ürün grubuna girebildikleri için baskı sonrası işçiliklerden pek yararlanılmaktadır. Düşük maliyetlerde afiş baskılar elde edilmek istendiği için baskı sonrası işlemler pek tercih edilmemektedir. Özel baskı afişler için tercih edilebilir ancak pek sık kullanılmaz. Afiş baskıların daha sağlam olması istendiğinde selefon işlemi uygulanabilir. Selefon, uygulandığı kâğıt yüzeye matlık ya da parlaklık kazandırır, kâğıt dış etkenlere karşı da korur. Mat veya parlak olmak üzere iki çeşit selefon uygulaması vardır. Afiş baskılarda kullanım alanına göre mat yada parlak tercihi yapılır.

 

Afiş baskıda amaç uygun maliyette harcama yapmak için tasarımda en az içerikle çok şey anlatabilmektir. Afiş baskı kullanarak insanlara duyurmak istediğiniz markanıza özgü kampanyaları veya hizmetleri kısa sürede duyurma fırsatı yakalarsınız. Afiş baskılarınız ile kısa sürede büyük ölçüde tanınma şansını yakalayabilirsiniz. Kurumsal imajına katkı sağlayacak ve reklam etkisini artıracak baskılar için eymen ajansa güvenebilirsiniz. Eymen Ajans olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle kaliteli baskılar yapmaya özen gösteriyoruz. eymenajans.com da dilediğiniz an online olarak sipariş imkanı ile hızlı bir şekilde istediğiniz afiş baskılara sahip olabilirsiniz.

 

Uzman ve deneyimli ekibi ile çalışmak isterseniz eymenajans.com size bir tık kadar yakın.

 

 

Afiş Baskı Siparişi Vermeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 • Afişin ölçüleri kullanılacağı yere göre doğru hesaplanmalıdır.

 • Afiş tasarımında baskı aşamasında tasarımın tamamının çıkması için kesim payı bırakılmasına özen gösterilmelidir.

 • Afiş üzerinde kullanılan yazıların puntosunun doğru ayarlanması gerekmektedir. Çok büyük puntolar afişin üzerinde kullanım alanını daralttığı gibi küçük puntolarda okumayı zorlaştıracaktır.

 • Afişte kullanılacak renkler dikkat çekici olmalıdır. Ancak tüm renklerin birbiri içinde uyumlu olması şıklık ve kalite açısından önemlidir.

 • Afiş üzerinde görseller kullanılacaksa eğer bu görsellerin çözünürlük kalitesi çok yüksek olmalıdır . Baskıdan kötü çıkan görseller afişin profesyonel görünmesini engeller.

 • Afiş tasarımında iletişim bilgileri gibi birtakım bilgilere yer vermek isterseniz afiş üzerinde alt kısımlarda yer verilebilir.

 • Afiş tasarımında internet üzerindeki hazır tasarımlar incelenerek kuruma uygun bir tasarım oluşturulabilir.

 • Afiş tasarımını oluştururken zorluk yaşarsanız hazır şablonlardan yararlanabilir veya özel afiş tasarımı istiyorum derseniz eymenajans.com un tasarım destek ekibinden güvenle faydalanabilirsiniz.

 

Tasarımda istenilen bilgiler :

 • Afiş adet bilgisi

 • Afiş ebat bilgisi

 • Kullanılacak kağıdın gramajı ve cinsi

 • Kaç renk baskı olacağı

 • Selefon olup olmadığı

 • Baskı sonrası ekstra işçiliklerden;

 • Lokal veya Kısmı lak

 • Varak baskı ( gümüş, altın ) olup olmadığı bilgileri istenmektedir.

Yazının devamı...